Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Královská školka České Budějovice s vlastní solnou jeskyní oslavila v květnu své první narozeniny

 
neděle, 16. června 2019, 20:32

První narozeniny oslavila v květnu Královská školka, kterou otevřeli manželé Jana a Václav Královi v českobudějovické městské části Čtyři Dvory. Sportovně zaměřená školka funguje pro děti od jednoho do šesti let.

Moderně vybavené místnosti se špičkovým sociálním zařízením může aktuálně obývat dvanáct dětí. Během prvního roku provozu jich bylo na seznamu dvacet. Střídaly se. Další přibývají na čekací listině. „K nápadu otevřít školku přispěla snaha vylepšit komfort pro klienty solné jeskyně, návštěvníky kavárny a našeho salonu. Řekli jsme si, že jim pohlídáme děti. Překvapil nás zájem o umístění ročních a dvouletých mrňousků. Museli jsme trochu přehodnotit plány a chystáme rozšíření kapacity do dvou věkových skupin. Naštěstí je v objektu k dispozici ještě jedna velká místnost,“ prozrazuje Václav Král, bývalý hokejový reprezentant.

Královská školka přímo sousedí se sportovně přírodním areálem, na jehož protější straně se nachází Hokejové centrum Pouzar. Ke školce patří venkovní hřiště s houpačkou, skluzavkou, pískovištěm, prolézačkami a také malými záhony. Každý den absolvují děti rozcvičku a chůvy (nebo tety, slovo učitelka se tady moc nenosí) je vedou k aktivnímu pohybu pod širým nebem. „Snažíme se co nejvíc pobývat v přírodě. Nemusíme přecházet žádnou silnici. Rovnou ze školky vyběhneme na hřiště, případně pokračujeme do sousedního areálu. Pěšky nebo s odrážedly. Děti si hrají s míčem, ale také na záhoncích sázejí kytičky a pečují o jahody nebo rajčata,“ usmívá se vrchní chůva Monika Divišová.

Nevlídné počasí a volné hodiny mezi objednávkami zákazníků otevírají dětem dveře do solné jeskyně. Ze školičky jim stačí udělat pár kroků. Vyzují bačkůrky a naboso si užívají pohyb v příjemně chladivém solném písku. „Rodiče nepřiplácejí nic, je to v ceně školkovného,“ připomíná Václav Král. „Ne každý může vycestovat k moři. Tady je prakticky stejný vzduch. Vedle relaxace nabízíme masáže a různá kompenzační cvičení, která vedle standardních klientů a našich dětiček využívají třeba senioři, klienti z Arpidy nebo mladí hokejisté Motoru,“ doplňuje.

Českobudějovičtí i přespolní rodiče mají velký zájem o zařazení ratolestí do Královské školky, v níž se nezastaví provoz ani o letních prázdninách. Důležitou podmínkou k přijetí je povinné očkování. Dojde-li od podzimu k uvažovanému zvýšení kapacity, přibydou ke třem chůvám a několika brigádnicím další dvě kolegyně. Minimálně jedna bude se specializací na zpěv a hru na hudební nástroje. Určitě však děti neopustí oblíbené kreslení, recitování básniček nebo seznamování s angličtinou. „Každému děcku chystáme oslavu narozenin. Děláme karnevaly, mikulášskou a vánoční besídku. Organizujeme výlety. Nejbližší bude do zoo,“ slibuje Jana Králová.

Napsal(a) Ladislav Lhota | PR text | Foto Ladislav Lhota
 


 

Kam dál?

U Záblatí se po 400 letech znovu rozřinčely zbraně

neděle, 16. června 2019, 18:03

Dusot kopyt, řinčení zbraní, výstřely z mušket a děl, dým. Zkrátka bitevní vřava se vším všudy. Tak vypadala v sobotu odpoledne...

Pro Bazalku hrálo 22 týmů. Vybrané peníze putují na pokrytí nákladů...

neděle, 16. června 2019, 12:49

Tradici benefičního turnaje v beach volejbale pro Centrum Bazalka odstartovala v roce 2012 českobudějovická zpěvačka Martina...

FOTO/VIDEO: Noční bouřky nejvíce řádily na Táborsku. Pod masivem půdy...

neděle, 16. června 2019, 09:56

Výstraha s vysokým stupněm nebezpečí, kterou vydali meteorologové, se nejvíce dotkla Táborska. Hasiči tam zasahovali zhruba u...

Na náměstí v Budějcích bude dnes o zábavu postaráno. Startuje Street...

neděle, 16. června 2019, 08:19

Budějcké náměstí se dnes stane hřištěm pro florbalisty. Proti sobě se postaví víc jak 30 týmů. Kromě napínavého turnaje je...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.