Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Budějcích zastavil protidrogový vlak. Ukazuje, co dokáží drogy

 
čtvrtek, 13. června 2019, 15:24

Na nádraží v Budějcích dnes zastavil protidrogový vlak. Jízdenku do něj ale nepotřebujete. Místo cestování z bodu A do bodu B totiž nabízí jinou jízdu – drogovou. Interaktivní Revolution train vás vtáhne do pravdivého příběhu skupiny mladých lidí, kteří si drogou zničili život. A ne jen sobě.

Šest stříbrných obrněných vagónů skrývá čtyři kinosály, osm interaktivních místností, ve kterých zjistíte, jak snadné je propadnout drogám, a jak těžké je se závislosti zbavit. Během devadesáti minut vstoupíte do děje skupinky mladých lidí. Prvopočátek jejich dalšího osudu je v jedné cigaretě a sklence alkoholu.

„Linie programu vznikla, když se můj kamarád předávkoval pervitinem. Jeho příběh byl tak silný, že jsem si řekl, že je potřeba ukázat ho dalším lidem. Podařilo se nám ho převést do smysluplného muzea. Do vlaku jsme zkopírovali nebezpečná místa. Děti sledují film a když skončí, zvedne se plátno a prochází příběhem, který se skutečně odehrál,“ popsal autor projektu Pavel Tuma.

Příběh, který je podle skutečné události, skrývá tragédii, ale i šťastný konec. Po každé části filmu následuje část interaktivní, kde se například ocitnete ve vězení nebo u policejního výslechu. Víc už vám ale neprozradím. To musíte zažít sami.

A teď pár zajímavostí. Realizace vlaku přišla v roce 2003. Jeho stavba trvala deset let. Pilotní program byl spuštěn před čtyřmi lety. Protidrogový vlak zažil ale i pád na dno. Byl vykraden a to paradoxně uživateli drog. Škoda se vyšplhala na dva miliony korun. Revolution train můžete navštívit až do zítřejší šesté hodiny večerní. 

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Ve Strunkovicích se v neděli představí tým hvězd, kopačky nazují i...

čtvrtek, 13. června 2019, 12:54

Strunkovický sportovní areál bude v neděli patřit fotbalu. Odehrají se dvě utkání. V prvním se domácím hráčům od 14 hodin postaví...

Elektrokola a jejich využití? Pozor na rychlost

čtvrtek, 13. června 2019, 11:32

Elektrokola se u nás i ve světě stávají více a více populárnější pro všechny kategorie cyklistů. Co víme o bezpečnosti při jízdě...

Darujte krevní plazmu, zachráníte životy

čtvrtek, 13. června 2019, 10:00

O tom, nakolik je zásadní darovat krev, zejména v letních měsících, asi všichni základní povědomí máme. Ale věděli jste, že je...

Prověrka krizových štábů, integrovaného záchranného systému i měst...

čtvrtek, 13. června 2019, 08:54

Splněno. A úspěšně. Tímto konstatováním uzavřela vedoucí Oddělení krizového řízení Jihočeského kraje Marta Spálenková cvičení...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.

Sedm let po zadržení se sedmi miliony dostal Rath sedmiletý trest

Jako lékař dnes třiapadesátiletý David Rath úspěšně rozjel kariéru, nepřehlédnutelný byl také v roli politika. Stihl být ministrem zdravotnictví, zasedal ve Sněmovně, zastával i funkci středočeského hejtmana. Právě působení v čele kraje se mu ale stalo osudným. Za korupční kauzu, spojenou s Rathovým působením v hejtmanské funkci, dnes u pražského vrchního soudu dostal někdejší vysoce postavený politik sedmiletý trest vězení.

Devátý ročník kampaně Na kole jen s přilbou osloví celou Českou republiku

V roce 2018 zemřelo při dopravních nehodách 565 osob. Z celkového počtu usmrcených při nehodách bylo 38 cyklistů, 30 z nich nemělo přilbu, což představuje 79 procent všech usmrcených cyklistů na našich silnicích.