Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Veřejné setkání k nové podobě parku v Dukelské doprovázely silné emoce

 
úterý, 11. června 2019, 07:07

Silné emoce doprovázely včerejší veřejné setkání k revitalizaci parku v Dukelské. I když se sešlo zhruba třicet lidí, názory k nové podobě parku se velmi rozcházely. Zhruba polovinu lidí tvořili ti, kteří bydlí v okolí. Zbytek diskutujících do parku pravidelně chodí.

V parku v Dukelské se včera vpodvečer sešli lidé, kteří přednesli své návrhy k jeho revitalizaci. Zhruba polovinu lidí tvořili ti, kteří bydlí v okolí. Zbytek diskutujících do parku pravidelně chodí. O nové podobě parku ale mají rozdílný názor.

„Rád bych tady viděl dětské hřiště a kavárnu. Rozhodně bych se vyvaroval kytkám. Když vidím zahradnice na Senovážném náměstí je mi jich líto. Nemyslím si, že kytky patří do města,“ zaznělo od jednoho ze zúčastněných. Někteří by neměnili vůbec nic. „Myslím si, že jsou to vyhozené peníze. Pořád se mluví o psích výkalech. Jděte se ale podívat do keřů. Tam výkaly jsou, ale rozhodně ne psí. Kdyby sem město raději dalo veřejné záchody, udělalo by líp,“ oponoval diskutující muž.

Během diskuse padl i názor, že pokud by v parku mělo vyrůst nové dětské hřiště, architekti by měli pamatovat na hluk projíždějících aut. „Když tady sedím na lavičce, neslyším vlastního slova. Park je pro mě místem odpočinku,“ řekl jeden z mužů. Veřejného setkání se zúčastnil i náměstek primátora Ivo Moravec. „Argumenty, které tady padají, zatím nechci hodnotit. Veřejné setkání bylo svoláno, abychom znali názor lidí. Někdo mluví klidným hlasem a prezentuje svůj názor. Někdo sem naopak přišel už naštvaný. Jsem rád, že přišlo tolik lidí, kterým není jedno co se děje za jejich dveřmi,“ řekl Moravec.

Zakázka bude vypsána tento týden. Architekti park v příštím týdnu. Na vyhodnocení návrhů mají čas do konce srpna. Na přelomu září a října proběhne prezentace tří vybraných návrhů.

Rozpočet na revitalizaci je 20 milionů korun.

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Jih zasáhnou silné bouřky, meteorologové vydali výstrahu

pondělí, 10. června 2019, 18:49

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami, které by k nám měly dorazit zítra kolem 16. hodiny odpoledne. Výstraha platí...

Budějcké výstaviště chce nový vstup i parkoviště pro osm set aut

pondělí, 10. června 2019, 13:51

Výstaviště České Budějovice chce do osmi let vybudovat nový vstup i vjezd, některé pavilony opravit, jiné zbourat a postavit...

Den otevřených dveří připomene 110 let městské hromadné dopravy ve...

pondělí, 10. června 2019, 11:06

Přesně 110 let ode dne, kdy vyjela do ulic první tramvaj a začala se psát historie městské hromadné dopravy v Českých...

Den se zvířecí kuchařkou v zoo: Medvědi jsou největšími gurmány,...

neděle, 9. června 2019, 19:41

Miluje zvířata a její pracovní doba je jako v závodní jídelně. V dalším dílu rubriky Den s… jsem se vydala do zoo v Hluboké nad...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.