Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějcké výstaviště chce nový vstup i parkoviště pro osm set aut

 
pondělí, 10. června 2019, 13:51

Výstaviště České Budějovice chce do osmi let vybudovat nový vstup i vjezd, některé pavilony opravit, jiné zbourat a postavit parkoviště až pro 800 aut. Firma chce začít stavět na podzim 2020 nebo na jaře 2021, investice nepřesáhne 300 milionů korun.

Plán je rozdělený do tří fází. První je rekonstrukce inženýrských sítí, zejména kanalizace, v druhé chce firma opravit pavilon Z, Rybářskou baštu, halu B1 i Pivovarskou zahradu. Zároveň společnost zbourá některé nepotřebné pavilony, již loni zbourala pavilony E a F. V třetí fázi chce Výstaviště postavit novou vstupní bránu, vjezd a nadzemní parkoviště až pro 800 aut, ve výhledu je i nový pavilon.

„Parkoviště budou zleva a zprava, uprostřed vstupní brána. Budou zde parkovací místa přístupná celoročně, uvažujeme o variantě, která poskytuje maximálně 800 parkovacích míst,“ řekl předseda představenstva Výstaviště Mojmír Severin.

Nový pavilon by měl stát u brány. Vznikne i nová křižovatka, v místě, kudy se vjíždí na bleší trh. Výstaviště zpracovává projekt pro stavební povolení. Asi 30 procent nákladů na všechny investice chce krýt ze svých zdrojů, zbytek z bankovního úvěru.

Stoprocentním akcionářem Výstaviště je Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond. Jediným akcionářem fondu je ministerstvo zemědělství. Tržby Výstaviště, jež zaměstnává asi 40 lidí, klesly loni meziročně o 11 procent na 75,4 milionu korun. Z předloňského provozního zisku šest milionů Kč se firma v roce 2018 dostala do provozní ztráty 2,9 milionu korun.

„Příčinou ztráty byly mimořádné náklady, které vznikly v souvislosti s odstraněním vyžilých pavilonů E a F. Do provozních nákladů dopadly náklady na provedené bourací práce a dále odpisy zůstatkových hodnot odstraněných pavilonů,“ řekl místopředseda představenstva firmy Zdeněk Volf.

Areál výstaviště zabírá 25 hektarů, výstavní plocha pavilonů je 6 tisíc metrů čtverečních. Na 46. ročníku zemědělské výstavy Země živitelka se od 22. do 27. srpna představí přes 560 vystavovatelů z více než 20 zemí. Loni přilákal agrosalon téměř 116 tisíc lidí, nejvíc za posledních 14 let.

Napsal(a) ČTK
 


 

Kam dál?

Den otevřených dveří připomene 110 let městské hromadné dopravy ve...

pondělí, 10. června 2019, 11:06

Přesně 110 let ode dne, kdy vyjela do ulic první tramvaj a začala se psát historie městské hromadné dopravy v Českých...

Den se zvířecí kuchařkou v zoo: Medvědi jsou největšími gurmány,...

neděle, 9. června 2019, 19:41

Miluje zvířata a její pracovní doba je jako v závodní jídelně. V dalším dílu rubriky Den s… jsem se vydala do zoo v Hluboké nad...

Nejvyšší rating potvrdil nadstandardní kondici městské teplárny

neděle, 9. června 2019, 18:54

Teplárna České Budějovice je v nadstandardní ekonomické kondici, solventní a ve všech směrech spolehlivá, potvrdil nezávislý...

Z přírody zmizelo během jara přes 17 tisíc pneumatik

neděle, 9. června 2019, 17:22

Česká republika během jara opět prokoukla, a to díky dobrovolníkům, kteří pod hlavičkou Ukliďme svět, ukliďme Česko provedli...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.