Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rada města doporučí zastupitelstvu udělit Cenu města za rok 2018 Václavu Študlarovi

 
sobota, 8. června 2019, 20:04

Cenu statutárního města za rok 2018 může získat Václav Študlar. V loňském roce se zasloužil o revitalizaci Solnice. Adepta jednohlasně schválila rada města a doporučí tak i budějckým zastupitelům na červnovém zasedání.

„Jednohlasně jsme schválili Václava Študlara, hlavního koordinátora a výkonného šéfa projektu revitalizace jednoho z nejvýznamnějších historických objektů v našem městě, Velké solnice. Objekt ze šestnáctého století na Piaristickém náměstí tvoří jednu z dominant města a byl celá desetiletí uzavřen, chátral a veřejnosti byl nepřístupný. Město marně usilovalo o rehabilitaci a otevření objektu, i když nikdy nebylo jeho vlastníkem,“ říká náměstek primátora Juraj Thoma.

Rekonstrukce Solnice začala na podzim 2017. Budova solnice nově slouží jako multifunkční čtyřpatrová budova s restaurací pro veřejnost, uzavřeným salónkem pro soukromé akce a výstavním prostorem. 

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Jihočeské nemocnice loni hospodařily se ziskem 157 milionů korun

sobota, 8. června 2019, 17:15

Společnost Jihočeské nemocnice loni hospodařila se ziskem 157 milionů korun. Největší podíl na tom měla českobudějovická...

Budvar má druhý nejlepší logistický projekt v Evropě za loňský rok

sobota, 8. června 2019, 13:28

Nové logistické centrum Budějovického Budvaru získalo skvělé druhé místo v prestižní evropské soutěži ELA Awards za rok 2018. A...

Budějce za sebou mají mistrovství republiky v nádechovém potápění....

sobota, 8. června 2019, 11:51

Budějce hostily otevřené AIDA mistrovství České republiky v nádechovém potápění. Organizaci celé akce si vzal na starost místní...

Revitalizace Parku Dukelská má zelenou. Lidé budou o podobě debatovat...

sobota, 8. června 2019, 10:22

Park Dukelská se bude revitalizovat. Definitivní ano mu dala na svém posledním jednání rada města, která schválila vypsání...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ochota Česka podílet se na řešení migrace se blíží nule, komentuje německý ministr vnitra

Připravenost Česka podílet se na společném evropském řešení migrace se podle německého ministra vnitra Horsta Seehofera blíží nule. Tento dojem si odvezl ze své nedávné návštěvy Prahy. Řekl to na tiskové konferenci v Berlíně, kde se také jasně přihlásil k povinnosti zachraňovat migranty ze Středozemního moře.

Okamurovi bych pomočil hrob, Soukup je narcista v nejextrémnější podobě, říká řeporyjský starosta Pavel Novotný

Pavla Novotného netřeba představovat. „Dělník bulváru na odpočinku“, jak se na Facebooku nazývá, už nepůsobí vrásky na čele celebrit. Od loňského roku vede pražskou městskou část Řeporyje jako starosta. Sám přiznává, že nyní zažívá jedno z nejšťastnějších životních období. Ruce pryč od bulváru ale nedává. Nutkání věnovat se žurnalistice stále přetrvává.

Fond životního prostředí pozastavil Agrofertu národní dotaci

Kvůli možnému střetu zájmů bývalého vlastníka Agrofertu premiéra Andreje Babiše (ANO) pozastavil náměstek Státního fondu životního prostředí Leo Steiner národní dotace pro podnik holdingu Agrofert - lihovar v Kutné Hoře. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny. Rozhodnutí se netýká evropských dotací, ale těch českých. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že o pozastavení proplacení společnost nemá informace.