Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Zapojte se do soutěže Rozkvetlé město. Vaše květiny vám mohou vydělat několik tisíc korun

 
čtvrtek, 30. května 2019, 13:02

Záleží vám na vzhledu města, ve kterém žijete? Snažíte se své okolí zkrášlovat alespoň nějakou tou květinou v okně nebo na balkóně? Pokud jste z Budějc, měli byste se přihlásit do soutěže Rozkvetlé město. Právě vaše výzdoba může zvítězit a přinést vám peněžitou odměnu.

České Budějovice letos pokračují v motivaci obyvatel o zkrášlování prostředí a pořádají v pořadí už šestý ročník soutěže s příznačným názvem Rozkvetlé město. Do konce června se může přihlásit každý, kdo pečuje o květinové potěšení svého okna nebo balkónu, jenž se nachází v katastrálním území Českých Budějovic.

„Do soutěže se mohou přihlásit všichni pěstitelé i vyznavači příjemného prostředí, kde vévodí květiny a příroda. Snad úplně každého dokáže zaujmout třeba okno či balkon, kde mají přechodný domov muškáty, petunie a další rozmanitá barevná a voňavá krása a svůj pohled mu věnuje milerád,“ uvedla mluvčí radnice Jitka Welzlová.

Soutěž Rozkvetlé město tak opět čeká na své výherce. Obyvatelé se mohou zapojit do 30. června. Přihlášky jsou k dispozici ke stažení na webových stránkách města nebo tištěné podobně v turistickém a městském informačním centru.

„Po jejich vyplnění je třeba přiložit i fotografii s označením zvelebeného místa a přesnou adresu. Hodnocení se uskuteční v první polovině července a vítězové se mohou těšit na finanční i materiální odměnu,“ dodala Welzlová.

Komise vyhodnotí nejzdařilejší květinovou výzdobu a vzdá hold lidskému umu. Zohledňováno bude především kompoziční uspořádání, vhodnost výsadby, harmonie barev a celkový dojem. Každý se rád obklopuje pěknými věcmi, a když k tomu přidá vlastní práci a invenci, tak se potěšení násobí. Výherci se mohou těšit na hodnotné ceny, kdy první místo je oceněno finanční odměnou od města ve výši sedm tisíc korun, za druhé místo je odměna pět tisíc korun a za třetí místo jsou tři tisíce korun.

 


 

Kam dál?

Plyšové slepice proletěly první půlkou své tour po republice

čtvrtek, 30. května 2019, 11:48

Hejno sedmi plyšových slepic, které vyrazilo minulý pátek na pouť po České republice, je dnes přesně v půlce své cesty. Kromě...

Proti plýtvání jídlem bojuje projekt Nesnězeno. Nově je i v Budějcích

čtvrtek, 30. května 2019, 10:35

Projekt Nesnězeno bojuje proti vyhazování jídel z restaurací a kaváren. Přišel z Brna a funguje už rok. Jídla jsou zlevněná a...

Zavedení tolerance k alkoholu u vodáků i cyklistů je nejisté

čtvrtek, 30. května 2019, 08:59

Zavedení tolerance k alkoholu u vodáků je podle postojů jednotlivých sněmovních frakcí nejisté. Senátní snahu rozšířit ji také na...

Budějcké recidivistce Máně se z vězení nechce. Životu venku...

čtvrtek, 30. května 2019, 07:10

Marie Lavičková alias Máňa je jednou z nejznámějších recidivistek v Česku. Pochází z Českokrumlovska, je jí padesát let a ve...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka Cestovní kancelář Fischer, napsal dnes server iDNES.cz. Výši transakce neuvedl. Zástupci firem se k obchodu odmítli podle serveru vyjádřit. Spojení špiček českého trhu se zájezdy musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.