Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tři sta tisíc Rakušanů získalo v Linci Jihočeské srdce

 
pátek, 24. května 2019, 18:02

S mimořádně příznivým ohlasem zhruba 300 tisíc návštěvníků třídenních jarních městských slavností, které vyvrcholily v sobotu 18. května v Linci, se setkala rozsáhlá expozice Jihočeského kraje. Ten jako hlavní host oslav obsadil celé centrum hornorakouského hlavního města.

Hauptplatz, Landstraße, Promenade i Martin Luther Platz zaplnila v režii Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) stovka jihočeských vystavovatelů, jejichž vlajkovou lodí a současně generálním partnerem JCCR na této prezentaci regionu byl Budějovický Budvar. Přehlídka toho nejlepšího z jižních Čech naservírovala Linci bohatou nabídku gastronomie, potravinářství, řemesel, tradic, umění, architektury, kultury a turistických možností.

„Zájem Rakušanů o prezentace a program našeho regionu byl obrovský. Velmi rychle jsme například rozdali všech 30 tisíc samolepících srdcí s nápisem: Heute bin ich Südböhme! – Dnes jsem Jihočech!, což vzhledem k celkovému počtu návštěvníků nebyl žádný problém,“ konstatoval ředitel JCCR Jaromír Polášek.

V rámci akce „Jižní Čechy hostem v Linci“ vystoupily na oslavách celkem téměř dvě tisícovky účinkujících, folklorních souborů, dechové kapely, sbory a mnoho dalších hudebních těles včetně Jihočeské filharmonie, která se postarala o závěrečný koncert. Na hlavním náměstí se prezentovaly jednotlivé turistické destinace. Část programu byla zapojena i do rakouského „Tag des Kinderlieden in Oberösterreich“. Kulturní program a prezentace řemesel byla podpořena z Fondu malých projektů, dotací z Programu INTERREG V-A Rakousko-Česká Republika.

Jihočeská hejtmanka Ivana Stráská, která při slavnostním zahájení akce jedno z už zmíněných srdcí „Dnes jsem Jihočech!“ přilepila hornorakouskému hejtmanovi Thomasi Stelzerovi na kabát, připomněla, že cílem Jihočechů je především ukázat svým rakouským sousedů, jak obrovský atraktivní turistický potenciál mají na dosah ruky kousek za hranicemi. „Rozhodně máme každému co nabídnout,“ uvedla Stráská.

Z dat Českého statistického úřadu totiž vyplývá, že v počtu přenocování v hromadných ubytovacích zařízeních na jihu Čech loni obsadili Rakušané až čtvrté místo pomyslného žebříčku za Němci, Číňany a Holanďany.

Vedle jihočeské hejtmanky Stráské a hornorakouského hejtmana Stelzera se Slavnostního zahájení zúčastnili i starosta Lince Klaus Luger, jeho náměstek Bernhard Baier, českobudějovický primátor Jiří Svoboda, mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně ČR v Rakousku Ivana Červenková, mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Rakouské Republiky v ČR Alexander Grubmayr, ředitel JCCR Jaromír Polášek a předseda Linzer City Werner Prödl. Součástí jihočeské delegace v Linci byli starostové a starostky partnerských měst z česko-rakouského příhraničí, kteří se mimo jiné zúčastnili i slavnostního Festaktu u příležitosti 30 let od pádu železné opony a 15 let od vstupu ČR do EU a také konference Evropského regionu Dunaj – Vltava (ERDV).

V reprezentačních prostorách Redoutensäle se v pátek 17. května uskutečnil také obchodní B2B seminář pro rakouské touroperátory, jehož hlavním partnerem bylo Jihočeského letiště České Budějovice. Kromě prezentací regionu jižní Čechy, letiště, turistických oblastí a jejich partnerů, zde dostali zástupci rakouských cestovních kanceláří možnost se osobně setkat se zástupci jednotlivých jihočeských turistických oblastí, získat od nich podrobnosti k připravovaným akcím či aktuální nabídce tak, aby vše mohli zakomponovat do vlastních nabídek pro své klienty.

Linec, hlavní město Horních Rakous, má 198 tisíc obyvatel a dalších více než 100 tisíc do něho denně dojíždí. V celé jeho aglomeraci žije na čtvrt miliónu obyvatel.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Hodiny na Černé věži po čtyřiceti letech září novotou. Speciální...

pátek, 24. května 2019, 16:44

Jako nové teď vypadají hodiny na Černé věži. Po čtyřiceti letech totiž dostaly nový nátěr. Na všechny čtyři ciferníky padne více...

Přijďte si zahrát volejbal pro Matyáše

pátek, 24. května 2019, 15:23

V sobotu 25. května se v Hluboké nad Vltavou koná už druhý ročník charitativního volejbalového turnaje pro Matyáše. Start je ve...

Potvrzeno! Česko bude hostit hokejový šampionát v roce 2024

pátek, 24. května 2019, 13:35

Česká republika bude hostit Mistrovství světa v hokeji v roce 2024. Rozhodl o tom dnes kongres Mezinárodní hokejové federace...

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista...

pátek, 24. května 2019, 10:06

Statisíce shlédnutí získalo během krátké doby video, na kterém němečtí policisté „školí“ českého a maďarského řidiče. Důvodem je...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Scooter má za sebou koncert v Budějcích. Nespokojení lidé chtějí vrátit vstupné

Davy proudící na výstaviště a vidina dechberoucí show. Fanoušci ale vystoupení legendární kapely vidí trošku jinak. Pod událostí na Facebooku se strhla vlna negativních komentářů. Lidé, kteří na koncert vyrazili, nejvíce kritizují organizaci a fronty, které se tvořily hlavně ve V.I.P sektoru. Někteří už se podle svého vyjádření obrátili na ČOI a řeší vrácení vstupného. Podle organizátorů ale vše proběhlo jak mělo.

FOTO, VIDEO: Prezident Zeman přijel na Vysočinu. V kraji stráví celkem tři dny

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek dnes dopoledne přivítal vzácnou návštěvu. Do sídla Kraje Vysočina přijel prezidentský pár, který tu stráví tři dny. Manželka Miloše Zemana Ivana Zemanová bude mít odlišný program.

Ve středu padne v Praze teplotní rekord z roku 1935, odhadují bookmakeři

V pražském Klementinu padne ve středu podle bookmakerů teplotní rekord pro tento den z roku 1935, kdy bylo 35,6 stupně. Na tuto variantu vypsali kurz 1,65:1. Novinářům to dnes sdělil mluvčí Fortuny Petr Šrain. Český hydrometeorologický ústav očekává nejvyšší denní teploty od 34 do 36 stupňů, ve čtvrtek se má s přechodem slabé studené fronty zhruba o pět stupňů ochladit. Absolutní rekord padl v Klementinu 27. července 1983, kdy zde naměřili 37,8 stupně.