Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Tři sta tisíc Rakušanů získalo v Linci Jihočeské srdce

 
pátek, 24. května 2019, 18:02

S mimořádně příznivým ohlasem zhruba 300 tisíc návštěvníků třídenních jarních městských slavností, které vyvrcholily v sobotu 18. května v Linci, se setkala rozsáhlá expozice Jihočeského kraje. Ten jako hlavní host oslav obsadil celé centrum hornorakouského hlavního města.

Hauptplatz, Landstraße, Promenade i Martin Luther Platz zaplnila v režii Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) stovka jihočeských vystavovatelů, jejichž vlajkovou lodí a současně generálním partnerem JCCR na této prezentaci regionu byl Budějovický Budvar. Přehlídka toho nejlepšího z jižních Čech naservírovala Linci bohatou nabídku gastronomie, potravinářství, řemesel, tradic, umění, architektury, kultury a turistických možností.

„Zájem Rakušanů o prezentace a program našeho regionu byl obrovský. Velmi rychle jsme například rozdali všech 30 tisíc samolepících srdcí s nápisem: Heute bin ich Südböhme! – Dnes jsem Jihočech!, což vzhledem k celkovému počtu návštěvníků nebyl žádný problém,“ konstatoval ředitel JCCR Jaromír Polášek.

V rámci akce „Jižní Čechy hostem v Linci“ vystoupily na oslavách celkem téměř dvě tisícovky účinkujících, folklorních souborů, dechové kapely, sbory a mnoho dalších hudebních těles včetně Jihočeské filharmonie, která se postarala o závěrečný koncert. Na hlavním náměstí se prezentovaly jednotlivé turistické destinace. Část programu byla zapojena i do rakouského „Tag des Kinderlieden in Oberösterreich“. Kulturní program a prezentace řemesel byla podpořena z Fondu malých projektů, dotací z Programu INTERREG V-A Rakousko-Česká Republika.

Jihočeská hejtmanka Ivana Stráská, která při slavnostním zahájení akce jedno z už zmíněných srdcí „Dnes jsem Jihočech!“ přilepila hornorakouskému hejtmanovi Thomasi Stelzerovi na kabát, připomněla, že cílem Jihočechů je především ukázat svým rakouským sousedů, jak obrovský atraktivní turistický potenciál mají na dosah ruky kousek za hranicemi. „Rozhodně máme každému co nabídnout,“ uvedla Stráská.

Z dat Českého statistického úřadu totiž vyplývá, že v počtu přenocování v hromadných ubytovacích zařízeních na jihu Čech loni obsadili Rakušané až čtvrté místo pomyslného žebříčku za Němci, Číňany a Holanďany.

Vedle jihočeské hejtmanky Stráské a hornorakouského hejtmana Stelzera se Slavnostního zahájení zúčastnili i starosta Lince Klaus Luger, jeho náměstek Bernhard Baier, českobudějovický primátor Jiří Svoboda, mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně ČR v Rakousku Ivana Červenková, mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Rakouské Republiky v ČR Alexander Grubmayr, ředitel JCCR Jaromír Polášek a předseda Linzer City Werner Prödl. Součástí jihočeské delegace v Linci byli starostové a starostky partnerských měst z česko-rakouského příhraničí, kteří se mimo jiné zúčastnili i slavnostního Festaktu u příležitosti 30 let od pádu železné opony a 15 let od vstupu ČR do EU a také konference Evropského regionu Dunaj – Vltava (ERDV).

V reprezentačních prostorách Redoutensäle se v pátek 17. května uskutečnil také obchodní B2B seminář pro rakouské touroperátory, jehož hlavním partnerem bylo Jihočeského letiště České Budějovice. Kromě prezentací regionu jižní Čechy, letiště, turistických oblastí a jejich partnerů, zde dostali zástupci rakouských cestovních kanceláří možnost se osobně setkat se zástupci jednotlivých jihočeských turistických oblastí, získat od nich podrobnosti k připravovaným akcím či aktuální nabídce tak, aby vše mohli zakomponovat do vlastních nabídek pro své klienty.

Linec, hlavní město Horních Rakous, má 198 tisíc obyvatel a dalších více než 100 tisíc do něho denně dojíždí. V celé jeho aglomeraci žije na čtvrt miliónu obyvatel.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Hodiny na Černé věži po čtyřiceti letech září novotou. Speciální...

pátek, 24. května 2019, 16:44

Jako nové teď vypadají hodiny na Černé věži. Po čtyřiceti letech totiž dostaly nový nátěr. Na všechny čtyři ciferníky padne více...

Přijďte si zahrát volejbal pro Matyáše

pátek, 24. května 2019, 15:23

V sobotu 25. května se v Hluboké nad Vltavou koná už druhý ročník charitativního volejbalového turnaje pro Matyáše. Start je ve...

Potvrzeno! Česko bude hostit hokejový šampionát v roce 2024

pátek, 24. května 2019, 13:35

Česká republika bude hostit Mistrovství světa v hokeji v roce 2024. Rozhodl o tom dnes kongres Mezinárodní hokejové federace...

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista...

pátek, 24. května 2019, 10:06

Statisíce shlédnutí získalo během krátké doby video, na kterém němečtí policisté „školí“ českého a maďarského řidiče. Důvodem je...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.