Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do základek v Budějcích nastoupí 1114 prvňáků. Číslo je podobné jako v minulých letech

 
středa, 22. května 2019, 11:16

Do prvních tříd základních škol v Budějcích by v září mělo nastoupit 1114 žáků. Je to podobné číslo jako v minulých letech. Patrně největší zájem byl o umístění do základní školy Pohůrecká, a to proto, že tam chtěli své děti dát rodiče z blízké obce Srubec. Zájem o tuto školu převyšoval nabídku.

„Čeká nás jednání se Srubcem, jak do budoucnosti vyřešit situaci. Dochází totiž k masivnímu přepisování trvalých bydlišť tamních dětí do Českých Budějovic. Doufáme, že najdeme řešení a domluvíme se, abychom nemuseli dělat nějaká drastická opatření," řekl náměstek budějckého primátora Viktor Vojtko.

Srubec je v sousedství Budějc. Patří mezi obce s nejdynamičtějším růstem počtu obyvatel v republice. V roce 2000 zde žilo necelých devět stovek lidí, nyní jich je více než 2500. Srubec však nemá vlastní základní školu. „Proto zde nastává zápisová turistika. Děti ze Srubce na několik měsíců změní trvalé bydliště, a tím se dostanou do spádové oblasti pro danou školu,“ uvedl Vojtko.

K zápisu na základní škole Pohůrecká, která je nejblíže Srubci, přišlo letos téměř 150 dětí. Kapacita prvních tříd je přitom přibližně o 30 procent nižší. O přijetí dětí bude rozhodovat los. Na koho se nedostane, tomu město nabídne místo v základní škole Dukelská.

Vojtko uvedl, že město má v prvních třídách dostatek míst na to, aby umístilo všechny žáky. Někteří se však nedostanou do škol, které jejich rodiče preferují.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Velký dětský den ve Velešíně láká na nabitý program. Výtěžek půjde...

středa, 22. května 2019, 08:52

Pracovní týden můžete zakončit zábavou, ze které budete mít i dobrý pocit. Na fotbalovém hřišti ve Velešíně se totiž koná Velký...

Územní plán Budějc připraví brněnská firma. ÚOHS rozhodnutí radních...

středa, 22. května 2019, 07:01

Nový územní plán Budějc nakonec připraví brněnská firma, která uspěla ve výběrovém řízení. Rozhodl o tom Úřad pro ochranu...

VIDEO: Rekonstrukce je hotová. Budějcký Globus jede v novém konceptu

úterý, 21. května 2019, 20:01

Několikaměsíční rekonstrukce budějckého Globusu je u konce. Nový kabát už si obchod zasloužil. A i když někteří zákazníci nebyli...

Studentky VŠTE si pochvalují praxi v dm drogerie markt. Některé z...

úterý, 21. května 2019, 17:38

Že pro vás školní praxe představuje pouhé razítko? V žádném případě by tomu tak být nemusel. . . Stačí si jen dobře promyslet,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.