Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Územní plán Budějc připraví brněnská firma. ÚOHS rozhodnutí radních zrušil

 
středa, 22. května 2019, 07:01

Nový územní plán Budějc nakonec připraví brněnská firma, která uspěla ve výběrovém řízení. Rozhodl o tom Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který zrušil rozhodnutí radních a původní výsledek soutěže potvrdil. Firma nabídla plán zpracovat za více než osm milionů korun. Radní přitom počítali s částkou dvojnásobnou.

„Nezbývá nám nic jiného než rozhodnutí ÚOHS přijmout. Další dohadování by bylo časově i finančně velmi náročné,“ uvedl náměstek primátora Ivo Moravec.

Zakázku město vypsalo loni v létě. Do soutěže se přihlásily čtyři firmy a hodnotící komise doporučila jako vítěze brněnský Institut regionálních informací. Ten nabídl vypracovat plán za 8,2 milionu korun. Město přitom počítalo s téměř dvojnásobnou částkou. Důvěru radních si ale vybraná firma nezískala, nebylo podle nich například jasné, že má vítěz zkušenosti s vypracováním územních plánů pro velké město. Výběrové řízení proto radní zrušili a chtěli upravit podmínky pro uchazeče. Podle Ivo Moravce byla nastavená kritérie pro hledání firmy kvantitativní a ne kvalitativní.

Pro ÚOHS ale nebyly uvedeny dostatečné důvody, proč by neměla soutěž platit. „Uváděné pochybnosti o správném nastavení zadávacích podmínek není možno považovat za důvody hodné zvláštního zřetele, pro které je možno zadávací řízení zrušit,“ vysvětlil pro iDnes mluvčí ÚOHS Martin Švanda.

ČTĚTE TAKÉ: Kraj zrušil úpravy územního plánu Budějc z roku 2015. Vracíme se o osmnáct let zpět? V žádném případě, tvrdí radní

Město se tak musí domluvit s firmou, ke které nemá důvěru. Nový územní plán musí být totiž hotový do konce roku 2022. Za výsledek si podle primátora Jiřího Svobody může město samo. „Dostali jsme se do problémů vlastní vinou. Zakázka byla vypsána tak, jak byla vypsána. Byla použita slova, která umožnila širší výklad nebo nebyla úplně jednoznačná,“ řekl Svoboda

Město teď čeká jen na podpis smlouvy. „Jak to dopadne nechci odhadovat. Ale není čas, teď musíme doufat ve schválení zastupitelstvem,“ doplnil Moravec.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

VIDEO: Rekonstrukce je hotová. Budějcký Globus jede v novém konceptu

úterý, 21. května 2019, 20:01

Několikaměsíční rekonstrukce budějckého Globusu je u konce. Nový kabát už si obchod zasloužil. A i když někteří zákazníci nebyli...

Studentky VŠTE si pochvalují praxi v dm drogerie markt. Některé z...

úterý, 21. května 2019, 17:38

Že pro vás školní praxe představuje pouhé razítko? V žádném případě by tomu tak být nemusel. . . Stačí si jen dobře promyslet,...

Nový systém umožní E.ON rychleji reagovat při výpadcích proudu

úterý, 21. května 2019, 14:51

Firma E.ON Distribuce zprovoznila nový informační systém pro řízení své distribuční soustavy elektřiny. Stál 140 milionů korun,...

Hru o trůny sledovali i na Ministerstvu zahraničních věcí, dnes...

úterý, 21. května 2019, 12:03

Seriál Hra o trůny poslední týdny doslova hýbal světem. Zejména tím na sociálních sítích. Vše samozřejmě vyvrcholilo dlouho...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.