Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Studentky VŠTE si pochvalují praxi v dm drogerie markt. Některé z nich do společnosti nastoupí na hlavní pracovní poměr

 
úterý, 21. května 2019, 17:38

Že pro vás školní praxe představuje pouhé razítko? V žádném případě by tomu tak být nemusel. . . Stačí si jen dobře promyslet, jak s takovou praxí naložit. Kolikrát vám totiž otevře dveře do budoucího zaměstnání. A to i na pozici, na kterou byste hned po vystudování jen tak nedosáhli. Své o tom vědí studentky Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích (VŠTE), které jsou nyní na praxi v českobudějovické centrále dm drogerie markt. Dvě z nich budou od července ve své práci pokračovat na hlavní pracovní poměr.

„Nastoupím jako administrativní pracovnice v klasické reklamě, z čehož mám radost, protože je to skvělá práce přímo v mém oboru. Nabídku jsem dostala díky praxi, kterou zde vykonávám. Vlastně se nyní zaučuji a od července už budu fungovat naplno,“ usmívá se Šárka Opekarová, která ještě před několika týdny nevěřila, že by se jí podobná šance mohla naskytnout. „Vím, že se v dm drogerie markt hojně využívá němčina, kterou příliš dobře neovládám, takže jsem nečekala, že by to dopadlo takhle dobře. Na mé budoucí pracovní pozici ji prozatím nebudu tolik potřebovat. Každopádně se v ní hodlám zdokonalovat, a to i za pomoci firmy.“

Tři měsíce praxe jsou poměrně dlouhá doba, během které studenti firmu důkladně poznají. Šárka Opekarová to potvrzuje: „Prošla jsem několika odděleními, než jsem se dostala na oddělení marketingu. Během uplynulých týdnů jsem se seznámila takřka se všemi kolegy, udělala si přehled o tom, co marketing obnáší, jak funguje kancelář, zkrátka jsem poznala vše potřebné. K tomu je praxe dokonalá a jsem ráda, že VŠTE něco takového umožňuje,“ popisuje Opekarová.

Stejné zkušenosti má i Denisa Marková, která praxi v dm drogerie markt zažila před rokem. „Tady by se mi vážně líbilo,“ prohlásila tehdy první den. A skutečně… na kolegy ze společnosti její pracovní nasazení tak zapůsobilo, že hned po státnicích nastoupila na pozici finanční účetní. „Byla jsem… vlastně jsem za to stále nesmírně vděčná. Málokterá firma by mi poskytla takové místo bez praxe. Propojení VŠTE s firmami jako dm drogerie markt má bezesporu smysl. Během praxe jsem tady získala zkušenosti v administrativě, marketingu, financích, ale třeba i na recepci, na které jsem si zdokonalovala komunikační dovednosti. Během těch tří měsíců jsem zpracovávala podklady, účastnila se interních školení, zažila provoz filiálek, zkrátka jsem se seznámila s chodem celé společnosti a díky její různorodosti jsem zjistila, co by mě nejvíc bavilo,“ líčí svůj příběh Denisa Marková.

VŠTE začala s dm drogerie markt spolupracovat před dvěma lety. Kooperace nakonec překonala prvotní představy. „Zpočátku jsme měli obavy, zda budeme mít na praktikanty dostatek času v našem pracovním vytížení a přemýšleli, jakou práci jim vlastně můžeme svěřit… Ukázalo se ale, že se jedná jen o mýtus, který jsme spoluprací s VŠTE změnili. Zjistili jsme, jak vítanou pomocí pro nás studentky jsou,“ říká vedoucí oddělení rozvoje organizace Monika Topková, která vyzdvihuje fakt, že VŠTE po studentech vyžaduje tříměsíční praxi, jež tak může jít do hloubky. „Se školami jsme mluvili již dříve, ale zajímala je spíše dvoutýdenní praxe. Je možné, že během ní studenti něco málo poznají, ale skutečně se to s tříměsíční praxí VŠTE nemůže srovnávat. Studenti se opravdu začleňují do pracovního procesu, postupně fungují, jako by u nás přímo pracovali.“

Největším benefitem dle Moniky Topkové je, že pokud studenti o práci vážně stojí, mají velkou šanci ji získat, ostatně zmíněné studentky na začátku článku jsou toho důkazem.

Spolupráci s dm drogerie markt si pochvaluje i VŠTE. „Je to jedna z firem, která se našim studentům věnuje velmi pečlivě a promyšleně. Již tři z pěti praktikantů mají zajištěno pracovní uplatnění. To je úžasná bilance, která nás těší a potvrzuje, že naše úzká spolupráce s firmami je výhodná pro obě strany. Na příkladu Denisy Markové je vidět, že se student díky praxi dostane i na pozici, ke které by vedla složitější a delší cesta,“ říká vedoucí Úseku vnějších vztahů VŠTE František Kotrba.

Na závěr je třeba dodat, že ačkoliv mluvíme především o studentkách, dm drogerie markt je vhodným prostředím pro praxi i pro studenty VŠTE. Ti by našli využití například na IT oddělení nebo oddělení marketingu a nákupu.

 


 

Kam dál?

Nový systém umožní E.ON rychleji reagovat při výpadcích proudu

úterý, 21. května 2019, 14:51

Firma E.ON Distribuce zprovoznila nový informační systém pro řízení své distribuční soustavy elektřiny. Stál 140 milionů korun,...

Hru o trůny sledovali i na Ministerstvu zahraničních věcí, dnes...

úterý, 21. května 2019, 12:03

Seriál Hra o trůny poslední týdny doslova hýbal světem. Zejména tím na sociálních sítích. Vše samozřejmě vyvrcholilo dlouho...

Zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Rakušan Niki Lauda

úterý, 21. května 2019, 09:57

Ve věku 70 let v pondělí zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Niki Lauda. S odvoláním na rodinu legendárního rakouského...

Pokerový turnaj pomůže budějckému Centru Bazalka

úterý, 21. května 2019, 09:01

Casino Imperator ve spolupráci ČEZ Motor České Budějovice pořádá první ročník charitativního pokerového turnaje Bazalka Charity...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

V devatenácti se odhodlal k natočení celovečerního filmu. Můj scénář přesvědčil i zkušené herce, říká mladý režisér

Je mu pouhých devatenáct let, jeho životním snem je režírování filmů a zatímco většina jeho vrstevníků tráví volný čas sportem nebo zábavou v klubech, on se raději zavře do střižny nebo obsluhuje kameru na place. Řeč je o Petru Hejzlarovi, který se pokouší o husarský kousek. Bez větších zkušeností s filmem se mu podařilo dát dohromady scénář filmu, který je natolik poutavý, že oslovi i více či méně zkušené herce. Společně s nimi nyní finišuje na přípravě filmu Z města na venkov, který by měl zamířit do českých kin v září letošního roku.

Policie obvinila kvůli prodeji bytů v Praze 1 na 30 lidí

Policie obvinila kvůli prodeji městských bytů v Praze 1 přes 30 lidí. Jsou mezi nimi zejména členové bývalého vedení městské části včetně někdejšího starosty Oldřicha Lomeckého a jeho zástupce Daniela Hodka a čelí obvinění, že jako zastupitelé hlasovali pro prodej bytů za nižší než obvyklé ceny. Uvedl to v pondělí server SeznamZprávy.cz. Podle znaleckého posudku, který si policie objednala, bylo pod cenou prodáno více než 20 bytů, a vznikla tak škoda za zhruba 40 milionů korun.

Slovenský exprezident Kiska představil svou stranu Za lidi

Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska představil svou budoucí stranu s názvem Za lidi. Do stranické politiky vstupuje s heslem Vraťme Slovensko všem lidem. Kiska, kterého v sobotu ve funkci hlavy státu vystřídala Zuzana Čaputová, na přípravě nové strany spolupracuje například s představiteli samosprávy, dále bývalým velvyslancem při NATO, manažery ale i se spoluorganizátorem loňských mohutných protivládních demonstrací Jurajem Šeligou. Dřívější průzkumy naměřily budoucí straně popularitu mezi šesti až deseti procenty.