Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bratři Smržovi předají Bazalce své tři helmy. Symbolizovat budou ochrannou ruku

 
sobota, 18. května 2019, 12:54

Jakub a Matěj Smržovi slavnostně předají ve středu do centra Bazalka své tři helmy, které jim nejednou zachránily život. Umístěny budou ve vstupním atriu Základní školy speciální a pod heslem „Držíme nad vámi ochrannou ruku“ budou připomínat patronskou roli bratrů.

Ve středu 22. května v půl jedenácté navštíví bratři Smržovi Centrum Bazalka v Českých Budějovicích, aby slavnostně předali tři ze svých ceněných helem dětem. Helmy budou umístěny ve vstupním atriu Základní školy speciální a pod heslem „Držíme nad vámi ochrannou ruku“ budou připomínat patronskou roli bratrů Smržových.

Motocykloví závodníci Jakub a Matěj Smržovi jsou dlouholetými patrony Centra BAZALKA. Oba v loňském roce ukončili aktivní závodní kariéru, ale motosportu se stále věnují. Jakub jako manager reprezentačního týmu - ACCR Czech Talent Teamu - Willi Race. Matěj jako předseda komise silničních závodních motocyklů v Autoklubu České republiky a člen stejné komise v mezinárodní motocyklové federaci – FIM.

„Během své kariéry jsem utrpěl třikrát krvácení do mozku a díky těmto ochranným přilbám jsem se z toho vždy dostal bez vážných následků. Byl bych rád, aby tyto helmy chránily i děti v Bazalce. Všichni dobře víme, že tyto děti stejné štěstí jako já neměly, a přesně proto je potřeba udělat všechno co jen jde, aby se jim v jejich těžké životní situaci dařilo lépe a měly přinejmenším pocit bezpečí a důvěry, “ říká Matěj Smrž.

Jakub a Matěj začali s BAZALKOU spolupracovat již v roce 2012. V roce 2015 rozjeli vlastní projekt BěžímPro.cz Centrum BAZALKA, v jehož rámci se rozhodli účastnit se závodů v běhu pro dobrou věc. Mezi stálice patří Mattoni ½ maraton v Českých Budějovicích z okruhu závodů RunCzech, Winter Run, Night Run, Vltava Run. Od roku 2016 organizují vlastní benefiční závod „Svatojánský kopeček“ ve prospěch Centra BAZALKA ve Svatém Janu nad Malší. Svým příkladem motivovali celou řadu dalších běžců a fanoušků. Pro Centrum BAZALKA získali téměř půl milionu korun, ale hlavně stovky dalších příznivců, kterým vlastním přístupem ukázali, že i děti se kombinovaným postižením si zaslouží důstojný život a profesionální péči. Veškeré prostředky získané z iniciativy BěžímPro.cz používá Centrum BAZALKA na úhradu nákladů spojených s poskytováním fyzioterapie pro své klienty.

„Přijďte 1.6. na českobudějovický ½ maraton nebo 21.9. do Svatého Jana nad Malší – BAZALKU můžete podpořit i vy,“ přidává pozvání Jakub Smrž.

Jakub a Matěj při svém časovém vytížení neváhají věnovat velkou část svého volného času a energie dětem s hendikepem, upozorňovat na jejich potřeby a snažit se zkvalitnit jejich život. A to vše s velkým nadšením, se skutečně otevřeným srdcem, s pokorou a s vědomím, že ne všem bylo na startovní čáře života dáno to nejdůležitější - zdraví.

Tisková zpráva | Foto centrumbazalka.cz
 


 

Kam dál?

Budějce zahájily projekt třídění odpadů od prahu domu

sobota, 18. května 2019, 11:31

České Budějovice zahájily projekt třídění odpadů od prahu domu. Znamená to, že lidem nabídnou popelnice na separovaný odpad přímo...

Česká obchodní inspekce se zaměřila na internetový prodej. Jižní...

sobota, 18. května 2019, 10:03

Česká obchodní inspekce se zaměřila na internetový prodej oblečení. Inspektoři kontrolovali materiálové složení nebo názvy...

Jihočeští hasiči bodovali v Olomouci. Z poháru v TFA vezou zlato a...

pátek, 17. května 2019, 16:03

V Olomouci se včera konal druhý závod Českého poháru v TFA. Stejně jako v Ostravě, i tentokrát se sešla absolutní republiková...

Soud opět neuznal výsledek voleb ve Strakonicích

pátek, 17. května 2019, 14:43

Obecní volby ve Strakonicích jsou neplatné, rozhodl už podruhé krajský soud v Českých Budějovicích. Důvodem je narušení...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.