Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bratři Smržovi předají Bazalce své tři helmy. Symbolizovat budou ochrannou ruku

 
sobota, 18. května 2019, 12:54

Jakub a Matěj Smržovi slavnostně předají ve středu do centra Bazalka své tři helmy, které jim nejednou zachránily život. Umístěny budou ve vstupním atriu Základní školy speciální a pod heslem „Držíme nad vámi ochrannou ruku“ budou připomínat patronskou roli bratrů.

Ve středu 22. května v půl jedenácté navštíví bratři Smržovi Centrum Bazalka v Českých Budějovicích, aby slavnostně předali tři ze svých ceněných helem dětem. Helmy budou umístěny ve vstupním atriu Základní školy speciální a pod heslem „Držíme nad vámi ochrannou ruku“ budou připomínat patronskou roli bratrů Smržových.

Motocykloví závodníci Jakub a Matěj Smržovi jsou dlouholetými patrony Centra BAZALKA. Oba v loňském roce ukončili aktivní závodní kariéru, ale motosportu se stále věnují. Jakub jako manager reprezentačního týmu - ACCR Czech Talent Teamu - Willi Race. Matěj jako předseda komise silničních závodních motocyklů v Autoklubu České republiky a člen stejné komise v mezinárodní motocyklové federaci – FIM.

„Během své kariéry jsem utrpěl třikrát krvácení do mozku a díky těmto ochranným přilbám jsem se z toho vždy dostal bez vážných následků. Byl bych rád, aby tyto helmy chránily i děti v Bazalce. Všichni dobře víme, že tyto děti stejné štěstí jako já neměly, a přesně proto je potřeba udělat všechno co jen jde, aby se jim v jejich těžké životní situaci dařilo lépe a měly přinejmenším pocit bezpečí a důvěry, “ říká Matěj Smrž.

Jakub a Matěj začali s BAZALKOU spolupracovat již v roce 2012. V roce 2015 rozjeli vlastní projekt BěžímPro.cz Centrum BAZALKA, v jehož rámci se rozhodli účastnit se závodů v běhu pro dobrou věc. Mezi stálice patří Mattoni ½ maraton v Českých Budějovicích z okruhu závodů RunCzech, Winter Run, Night Run, Vltava Run. Od roku 2016 organizují vlastní benefiční závod „Svatojánský kopeček“ ve prospěch Centra BAZALKA ve Svatém Janu nad Malší. Svým příkladem motivovali celou řadu dalších běžců a fanoušků. Pro Centrum BAZALKA získali téměř půl milionu korun, ale hlavně stovky dalších příznivců, kterým vlastním přístupem ukázali, že i děti se kombinovaným postižením si zaslouží důstojný život a profesionální péči. Veškeré prostředky získané z iniciativy BěžímPro.cz používá Centrum BAZALKA na úhradu nákladů spojených s poskytováním fyzioterapie pro své klienty.

„Přijďte 1.6. na českobudějovický ½ maraton nebo 21.9. do Svatého Jana nad Malší – BAZALKU můžete podpořit i vy,“ přidává pozvání Jakub Smrž.

Jakub a Matěj při svém časovém vytížení neváhají věnovat velkou část svého volného času a energie dětem s hendikepem, upozorňovat na jejich potřeby a snažit se zkvalitnit jejich život. A to vše s velkým nadšením, se skutečně otevřeným srdcem, s pokorou a s vědomím, že ne všem bylo na startovní čáře života dáno to nejdůležitější - zdraví.

Tisková zpráva | Foto centrumbazalka.cz
 


 

Kam dál?

Budějce zahájily projekt třídění odpadů od prahu domu

sobota, 18. května 2019, 11:31

České Budějovice zahájily projekt třídění odpadů od prahu domu. Znamená to, že lidem nabídnou popelnice na separovaný odpad přímo...

Česká obchodní inspekce se zaměřila na internetový prodej. Jižní...

sobota, 18. května 2019, 10:03

Česká obchodní inspekce se zaměřila na internetový prodej oblečení. Inspektoři kontrolovali materiálové složení nebo názvy...

Jihočeští hasiči bodovali v Olomouci. Z poháru v TFA vezou zlato a...

pátek, 17. května 2019, 16:03

V Olomouci se včera konal druhý závod Českého poháru v TFA. Stejně jako v Ostravě, i tentokrát se sešla absolutní republiková...

Soud opět neuznal výsledek voleb ve Strakonicích

pátek, 17. května 2019, 14:43

Obecní volby ve Strakonicích jsou neplatné, rozhodl už podruhé krajský soud v Českých Budějovicích. Důvodem je narušení...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Scooter má za sebou koncert v Budějcích. Nespokojení lidé chtějí vrátit vstupné

Davy proudící na výstaviště a vidina dechberoucí show. Fanoušci ale vystoupení legendární kapely vidí trošku jinak. Pod událostí na Facebooku se strhla vlna negativních komentářů. Lidé, kteří na koncert vyrazili, nejvíce kritizují organizaci a fronty, které se tvořily hlavně ve V.I.P sektoru. Někteří už se podle svého vyjádření obrátili na ČOI a řeší vrácení vstupného. Podle organizátorů ale vše proběhlo jak mělo.

FOTO, VIDEO: Prezident Zeman přijel na Vysočinu. V kraji stráví celkem tři dny

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek dnes dopoledne přivítal vzácnou návštěvu. Do sídla Kraje Vysočina přijel prezidentský pár, který tu stráví tři dny. Manželka Miloše Zemana Ivana Zemanová bude mít odlišný program.

Ve středu padne v Praze teplotní rekord z roku 1935, odhadují bookmakeři

V pražském Klementinu padne ve středu podle bookmakerů teplotní rekord pro tento den z roku 1935, kdy bylo 35,6 stupně. Na tuto variantu vypsali kurz 1,65:1. Novinářům to dnes sdělil mluvčí Fortuny Petr Šrain. Český hydrometeorologický ústav očekává nejvyšší denní teploty od 34 do 36 stupňů, ve čtvrtek se má s přechodem slabé studené fronty zhruba o pět stupňů ochladit. Absolutní rekord padl v Klementinu 27. července 1983, kdy zde naměřili 37,8 stupně.