Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

V Horním Rakousku se otevírá zemská zahradní výstava Bio.Garten.Eden Aigen-Schlägl

 
úterý, 14. května 2019, 19:12

Pod heslem Bio.Zahrada.Eden se v pátek 17. května otevře v Aigen-Schlägl již sedmý ročník hornorakouské zemské zahradní výstavy. Národní zahradní výstavy se konají každé dva roky a představují umění rakouských zahradníků.

Smyslem výstav je mimo jiné, že velká část upravených pozemků a zařízení zůstává k užívání pro místní obyvatele i po jejich skončení. Tentokrát výstava Bio.Zahrada.Eden pod širým nebem nabídne poznání rozmanitých odrůd rostlin šumavského podhůří na ploše 15 ha ve spolupráci s partnery s klášterem Schlägl, s obcí Aigen-Schlägl a se zemědělskou bioškolou Schlägl. Kromě toho proběhnou tematické týdny s regionálním a sezonním programem, a také pestré workshopy a zábavní a naučný program pro všechny věkové kategorie po celých 150 dní. Výstava potrvá do neděle 13. října, otevřeno je denně 9 do 18 hodin. Vstupné pro dospělé je 14,50 eur, poskytovány jsou slevy pro seniory, rodiny s děti a tak dále. Parkování autobusů a aut je zdarma. Nejbližší hraniční přechody jsou Weigetschlag – Studánky (Vyšší Brod), Guglwald – Přední Výtoň a Schöneben – Zadní Zvonková (Horní Planá).

Přírodní zážitek pro všechny smysly

Zážitek pro všechny smysly čeká na výstavišti kolem Premonstrátského kláštera Stift Schlägl a zemědělské bioškoly Schlägl. Přes 25 zahrad a šest tisíc metrů čtverečních květinových ploch si oblíbí všichni milovníci zahrad. Kromě kvetoucích odrůd bude k vidění floristické řemeslo a přírodní témata, ale také bio produkty přicházející na naše talíře.

Devět „životních zahrad“ se zabývá zahradou v různých fázích lidského života. „Dětská zahrada“ například hledá hravý přístup. Na druhé straně se „rebelská zahrada“ točí kolem rozvíjení vlastní osobnosti. Na terasovitém pozemku o rozloze 4 ha se zabývají zahrady tématy jako jsou společné – komunitní zahrady, „green therapy“ nebo trvale udržitelná a šetrná permakultura. Na „hrací terase“ najdou lidé všech generací místo, kde se mohou odreagovat  a vyzkoušet si nápadité hrací prvky z přírodních materiálů.

Podél řeky Große Mühl mohou návštěvnici relaxovat v zahradě „stvoření“ a zpomalit.

Bio.Zahrada.Eden – Ráj v zahradě

Témata „Bio“, „Zahrada“ a „Eden“ byla spojena do celku a prolínají se konceptem výstavy. Celá výstava v Aigen-Schlägl je zaměřena na vědomý život a využívání zdrojů a je první, která se tak intenzivně zabývá tématem ekologického a udržitelného rozvoje.
Region Mühlviertel se etabloval jako ekologický průkopnický region“, říká Johann Gaisberger, ředitel zemědělské bioškoly Schlägl.
Zahrada by měla být především místem klidu, odpočinku a relaxace – jinak řečeno: obývacím pokojem krajiny. Všichni zájemci mohou získat inspiraci a nápady na svůj vlastní zahradní ráj.

Tematické týdny

Sezonní a regionální témata určují konkrétní zaměření výstavy vždy po dobu tří týdnů. Od 17. května – 19. června 2019 budou hlavním sezónním tématem včely a květiny.

Objevujte kraj Mühlviertel – jižní podhůří Šumavy

Rozšiřte svůj výlet na zemskou zahradní výstavu a další poznání regionu Mühlviertel. Wellness oázy, horolezecká a lanová dráha, golfový park a stezky pro horská kola zabaví aktivní hosty. Muzea místních dovedností a tradic zprostředkují život v tomto kraji. Hostince v okolí mají společnou značku GenussStifter a mají rozhodně co nabídnout. Nenechte si ujít ochutnávku piva v klášterním pivovaru Brauerei Schlägl, kde se pivo vaří nepřetržitě již 400 let.

Štítky zahrada, bio, výstava

 


 

Kam dál?

DRBNA NA CESTÁCH: Nejmalebnější silnice na světe zaujala i Jeremyho...

úterý, 14. května 2019, 17:51

Pokud vás přesvědčil minulý díl seriálu Drbna na cestách k tomu, abyste vyrazili na výlet do turistickým ruchem nepříliš...

Na stavbě D3 u Třebonína nasadilo ŘSD drony, je to výjimečné

úterý, 14. května 2019, 15:16

Firmy, které staví úseky dálnice D3 v jižních Čechách, zatím drží termíny. Ředitelství silnic a dálnic více kontroluje část...

Do schránek poputují hlasovací lístky k volbám do Evropského...

úterý, 14. května 2019, 12:47

Do schránek pomalu putují hlasovací lístky v rámci voleb do Evropského parlamentu, které proběhnou od 23. do 26. května. Pokud...

Kraj s městem o letišti nekomunikuje, jsme nerovnocenými partnery,...

úterý, 14. května 2019, 10:35

Podle městských zastupitelů kraj s městem téměř nekomunikuje ve věcech ohledně letiště v Plané. Město je přitom...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.