Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

V Horním Rakousku se otevírá zemská zahradní výstava Bio.Garten.Eden Aigen-Schlägl

 
úterý, 14. května 2019, 19:12

Pod heslem Bio.Zahrada.Eden se v pátek 17. května otevře v Aigen-Schlägl již sedmý ročník hornorakouské zemské zahradní výstavy. Národní zahradní výstavy se konají každé dva roky a představují umění rakouských zahradníků.

Smyslem výstav je mimo jiné, že velká část upravených pozemků a zařízení zůstává k užívání pro místní obyvatele i po jejich skončení. Tentokrát výstava Bio.Zahrada.Eden pod širým nebem nabídne poznání rozmanitých odrůd rostlin šumavského podhůří na ploše 15 ha ve spolupráci s partnery s klášterem Schlägl, s obcí Aigen-Schlägl a se zemědělskou bioškolou Schlägl. Kromě toho proběhnou tematické týdny s regionálním a sezonním programem, a také pestré workshopy a zábavní a naučný program pro všechny věkové kategorie po celých 150 dní. Výstava potrvá do neděle 13. října, otevřeno je denně 9 do 18 hodin. Vstupné pro dospělé je 14,50 eur, poskytovány jsou slevy pro seniory, rodiny s děti a tak dále. Parkování autobusů a aut je zdarma. Nejbližší hraniční přechody jsou Weigetschlag – Studánky (Vyšší Brod), Guglwald – Přední Výtoň a Schöneben – Zadní Zvonková (Horní Planá).

Přírodní zážitek pro všechny smysly

Zážitek pro všechny smysly čeká na výstavišti kolem Premonstrátského kláštera Stift Schlägl a zemědělské bioškoly Schlägl. Přes 25 zahrad a šest tisíc metrů čtverečních květinových ploch si oblíbí všichni milovníci zahrad. Kromě kvetoucích odrůd bude k vidění floristické řemeslo a přírodní témata, ale také bio produkty přicházející na naše talíře.

Devět „životních zahrad“ se zabývá zahradou v různých fázích lidského života. „Dětská zahrada“ například hledá hravý přístup. Na druhé straně se „rebelská zahrada“ točí kolem rozvíjení vlastní osobnosti. Na terasovitém pozemku o rozloze 4 ha se zabývají zahrady tématy jako jsou společné – komunitní zahrady, „green therapy“ nebo trvale udržitelná a šetrná permakultura. Na „hrací terase“ najdou lidé všech generací místo, kde se mohou odreagovat  a vyzkoušet si nápadité hrací prvky z přírodních materiálů.

Podél řeky Große Mühl mohou návštěvnici relaxovat v zahradě „stvoření“ a zpomalit.

Bio.Zahrada.Eden – Ráj v zahradě

Témata „Bio“, „Zahrada“ a „Eden“ byla spojena do celku a prolínají se konceptem výstavy. Celá výstava v Aigen-Schlägl je zaměřena na vědomý život a využívání zdrojů a je první, která se tak intenzivně zabývá tématem ekologického a udržitelného rozvoje.
Region Mühlviertel se etabloval jako ekologický průkopnický region“, říká Johann Gaisberger, ředitel zemědělské bioškoly Schlägl.
Zahrada by měla být především místem klidu, odpočinku a relaxace – jinak řečeno: obývacím pokojem krajiny. Všichni zájemci mohou získat inspiraci a nápady na svůj vlastní zahradní ráj.

Tematické týdny

Sezonní a regionální témata určují konkrétní zaměření výstavy vždy po dobu tří týdnů. Od 17. května – 19. června 2019 budou hlavním sezónním tématem včely a květiny.

Objevujte kraj Mühlviertel – jižní podhůří Šumavy

Rozšiřte svůj výlet na zemskou zahradní výstavu a další poznání regionu Mühlviertel. Wellness oázy, horolezecká a lanová dráha, golfový park a stezky pro horská kola zabaví aktivní hosty. Muzea místních dovedností a tradic zprostředkují život v tomto kraji. Hostince v okolí mají společnou značku GenussStifter a mají rozhodně co nabídnout. Nenechte si ujít ochutnávku piva v klášterním pivovaru Brauerei Schlägl, kde se pivo vaří nepřetržitě již 400 let.

Štítky zahrada, bio, výstava

 


 

Kam dál?

DRBNA NA CESTÁCH: Nejmalebnější silnice na světe zaujala i Jeremyho...

úterý, 14. května 2019, 17:51

Pokud vás přesvědčil minulý díl seriálu Drbna na cestách k tomu, abyste vyrazili na výlet do turistickým ruchem nepříliš...

Na stavbě D3 u Třebonína nasadilo ŘSD drony, je to výjimečné

úterý, 14. května 2019, 15:16

Firmy, které staví úseky dálnice D3 v jižních Čechách, zatím drží termíny. Ředitelství silnic a dálnic více kontroluje část...

Do schránek poputují hlasovací lístky k volbám do Evropského...

úterý, 14. května 2019, 12:47

Do schránek pomalu putují hlasovací lístky v rámci voleb do Evropského parlamentu, které proběhnou od 23. do 26. května. Pokud...

Kraj s městem o letišti nekomunikuje, jsme nerovnocenými partnery,...

úterý, 14. května 2019, 10:35

Podle městských zastupitelů kraj s městem téměř nekomunikuje ve věcech ohledně letiště v Plané. Město je přitom...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Arch Enemy, Amon Amarth, Powerwolf… Metalfest Open Air vsadil na ověřená jména a hlásí: Vyprodáno!

Na konci května zažije Plzeň invazi metalových fanoušků ze všech možný koutů Evropy. V pátek 31. května odstartuje na Lochotíně tradiční třídenní Metalfest Open Air a už nyní je jisté, že atmosféra bude opět elektrizující. Je vyprodáno, a tak kapely mohou počítat s maximální možnou podporou.

KOMENTÁŘ: Vyberte si 21 volených

Dvojí kvalita potravin. Nelegální migrace. Bezpečnost. Zdanění velkých nadnárodních firem. Čtyři věci, jejichž řešení považují Češi za klíčové. Ale také záležitosti, se kterými Česká republika sama nepohne. Premiér těžko přijde za Markem Zuckerbergem a neoznámí mu, že odteď bude Facebook platit vyšší daně. Stejně tak zcela určitě sám holýma rukama nevyřeší nelegální migraci. Vždycky k tomu budeme potřebovat ostatní státy, se kterými můžeme společně prosadit to, na co sami nemáme.

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.