Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Drbna má za sebou rekordní duben. Návštěvnost se přehoupla přes půl milionu

 
čtvrtek, 2. května 2019, 20:33

Není zvykem dělit se s vámi o nějaká čísla. Ale uplynulý měsíc nám udělal obrovskou radost, a podle mě byste měli vědět proč. Zároveň vám také chceme poděkovat, protože bez vás, čtenářů, by nebylo co slavit.

Už v březnu měla Budějcká Drbna slušně našlápnuto. Jen těsně nám utekl návštěvnický rekord a čtenost se nakonec podle Google Analytics zastavila na čísle 429 338 návštěv za měsíc. I tohle byl ale obrovský úspěch a já jsem pomalou bouchala šampaňské (samozřejmě mimo pracoviště a pracovní dobu).

Do nového měsíce jsme tak šli s jasným cílem – překonat poslední čísla a vyhoupnout se zas o něco výš. Asi chápete, že když píšu tenhle článek, tak se nám to podařilo. Nikdo z nás ale nečekal, že to bude o tolik. V dubnu jsme totiž dokázali překonat půl milionovou návštěvnost (přesně 518 776 návštěv), a to už je něco!

Celý měsíc jsme se pro vás snažily s kolegyní Adélou Cinklovou hledat zajímavá témata, připravily jsme pro vás několik troufám si říct dobrých rozhovorů, a také světlo světa spatřil nový seriál „Den s ...“, který hned na úvod nasadil neuvěřitelně vysokou laťku. Přečíst nebo připomenou si ho můžete tady

Říká se, že není dobré se chlubit. Ale já tohle pravidlo tentokrát moc ráda poruším. Uplynulý měsíc byl neuvěřitelná jízda a já doufám, že ten další bude minimálně stejně dobrý. 

Na závěr chci ale poděkovat hlavně vám, čtenářům, kteří jste na náš web, Facebook nebo Instagram přišli a přečetli si některý z našich článků. Také vám, kteří jste nám posílali fotky a podněty k článkům. A na závěr i vám, kteří jste nás nešetřili kritikou. Protože nikdo nejsme dokonalý a každý impuls ke zlepšení bereme jako plus. 

Pokud tedy máte něco, o čem bychom měli napsat, něco, co děláme špatně a měli bychom to zlepšit, napište nám na redakce@budejckadrbna.cz. Pokusíme se na tom zapracovat.

Na úplný závěr (a teď už opravdu) vám jen popřeji krásný květen!

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Bývalý kabaret v Průmyslové ulici by měl nakonec zbourat stavební úřad

čtvrtek, 2. května 2019, 19:13

Nekonečné tahanice kolem budovy bývalého kabaretu v Průmyslové ulici snad budou minulostí. Po několika neúspěšných výzvách ke...

Jihočeši představí spolu se Středočechy Vltavu jako řeku plnou zážitků

čtvrtek, 2. května 2019, 16:38

Představit Vltavu jako jednotný ucelený turistický cíl od Šumavy až po Mělník, přilákat k řece nové domácí i zahraniční...

Na jihu Čech může do roku 2050 vzrůst spotřeba vody dvojnásobně

čtvrtek, 2. května 2019, 15:03

Spotřeba vody by v Jihočeském kraji mohla do roku 2050 stoupnout téměř dvojnásobně. Vyplývá to ze studie, kterou si nechal...

VIDEO: Jen málo stačí pro záchranu života. Proč to ale nefunguje?

čtvrtek, 2. května 2019, 13:51

Raději ujedou, než aby pomohli? Proč? Bojí se postihu za nehodu, kterou zavinili. O kom je řeč? O tisících bezohledných viníků...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.