Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka: Konečně dálnice, ale…

 
středa, 1. května 2019, 08:35

Dálnice! Hurá konečně se začala stavět. Obchvat Budějovic, tolik let jsme na něj čekali! Najednou je to tady. Práce začaly a už se kácí, odváží se ornice, zasypávají se prohlubně a brzy se začnou provrtávat kopce. Většina obyvatel Budějovic se raduje. No ale, když se zasáhne do míst, které jste měli rádi, začínají být pocity smíšené.

Alespoň já to tak mám. Často jezdím do Římova. Nejdřív jedu okolo Jižní zastávky, minu Plavskou, zavzpomínám na starý vojenský hřbitov a pak se již blíží Roudné.

Do Roudného jsme zamlada, jako studenti elektrotechnické průmyslovky, běhávali s profesory Vazačem a Budínským. Když projedu Roudné, bývaly okolo silnice stromy. Nejsou. Místo toho je zde vykolíkované území.

O kousek dál je již vidět široký pruh vykáceného lesa, který prochází směrem k rakouským hranicím. Je mi z toho smutno, ale pokrok se nedá zastavit. Liniové stavby, tak tomu stavbaři odborně říkají, jsou nekompromisní. Projedou vše. Víc ani nemusím říkat, spíše se podívejte na Milanovy fotky. Jsou staré necelý týden.


Nové Hodějovice – ulice Ke studánce a v rohu je vidět kousek Novohradské silnice.


Opět Nové Hodějovice – křižovatka silnic Novohradská a Hodějovická. V pozadí je vidět silnice do Vidova.


Vlevo je vidět nová výstavba ve Vidově, ve středu fotky je Roudné a v pozadí římovská silnice.


Silnice na Římov, úsek mezi Roudným a Plavem.

A na závěr téměř tradiční poděkování – tentokrát pilotu Pavlu Píglovi a jeho Cesnne 172.

Napsal(a) Martin Maršík | Foto Milan Binder
 


 

Kam dál?

Rychle a bez zbytečného zdržování. Restaurace Citro přichází s...

úterý, 30. dubna 2019, 19:03

Máte hlad nebo vás honí jen mlsná? Objednejte si pizzu z vašeho mobilního telefonu díky chytré aplikaci jednoduše a rychle. V...

Sebastian i Čiperkové na jedné stagi v kaplickém Hauseru

úterý, 30. dubna 2019, 15:56

Pokud ještě nemáte program na 8. května, přijeďte do Kaplice do firmy Hauser. Čeká vás prohlídka moderního výrobního závodu,...

První temelínský blok obnovil výrobu elektřiny

úterý, 30. dubna 2019, 15:15

První temelínský blok začal včera vyrábět elektřinu. Odstaven byl plánovaně kvůli výměně paliva od začátku 1. března. Odstávka...

Stavba terminálu jihočeského letiště má dva měsíce zpoždění. V květnu...

úterý, 30. dubna 2019, 14:01

Stavba nového terminálu pro cestující na Jihočeském letišti v Plané u Českých Budějovic má zhruba dva měsíce zpoždění. Hotová...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.