Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bývalý kabaret v Průmyslové ulici by měl nakonec zbourat stavební úřad

 
čtvrtek, 2. května 2019, 19:13

Nekonečné tahanice kolem budovy bývalého kabaretu v Průmyslové ulici snad budou minulostí. Po několika neúspěšných výzvách ke zbourání budovy majitelem, se stavební úřad rozhodl jednat a "dům" by měl zbourat sám. Náklady pak budou po majiteli vymáhány zpětně.

Stavební úřad se budovou zabývá už několik let. V prosinci 2017 bylo nařízeno její vyklizení a zabezpečení stavby proti vstupu cizích osob tak, aby dále nedocházelo k její další destrukci. Chodník před budovou byl proto obstaven betonovými panely, aby nebylo možné kolem budovy procházet.

Na konci srpna 2018 nařídil stavební úřad neprodlené odstranění budovy, a to do 30. listopadu. „Rozhodnutí padlo na základě podnětu a zjištění, že ta budova ohrožuje lidi pohybující se kolem,“ vysvětlil náměstek Ivo Moravec.

ČTĚTE TAKÉ: Budova bývalého kabaretu v Budějcích má být zbourána. Stavební úřad jedná s majitelem

V lednu měli pracovníci stavebního úřadu provést kontrolu, při které zjistili, že budova je stále na svém místě, a proto dali majiteli poslední šanci. „Budova měla být v dalším termínu odstraněna do 9. dubna, ale ani to se však nestalo,“ doplnil Moravec

Stavební úřad se proto rozhodl jednat. Podal návrh na nařízení exekuce s provedením výkonu tohoto rozhodnutí. Zjednodušeně – budovu zbourá a náklady bude po majiteli vymáhat zpětně. Celou věc má podle Blanky Martiniové ze stavebního úřadu v rukách právě exekutor. „Žádné bližší informace sdělovat nemohu,“ řekla.

Pokud bude budova opravdu zbourána uleví se především lidem, kteří v jeho blízkosti bydlí nebo pracují. „I když je tady teď klid, a prostory kolem baráku jsou zajištěné, je to nebezpečné. Často vidím, jak odtud vypadne nějaká cihla nebo kus omítky,“ popisuje žena, která pracuje v nedaleké firmě.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Jihočeši představí spolu se Středočechy Vltavu jako řeku plnou zážitků

čtvrtek, 2. května 2019, 16:38

Představit Vltavu jako jednotný ucelený turistický cíl od Šumavy až po Mělník, přilákat k řece nové domácí i zahraniční...

Na jihu Čech může do roku 2050 vzrůst spotřeba vody dvojnásobně

čtvrtek, 2. května 2019, 15:03

Spotřeba vody by v Jihočeském kraji mohla do roku 2050 stoupnout téměř dvojnásobně. Vyplývá to ze studie, kterou si nechal...

VIDEO: Jen málo stačí pro záchranu života. Proč to ale nefunguje?

čtvrtek, 2. května 2019, 13:51

Raději ujedou, než aby pomohli? Proč? Bojí se postihu za nehodu, kterou zavinili. O kom je řeč? O tisících bezohledných viníků...

Vlhčené ubrousky jsou peklem pro kanalizace, ublížit mohou i zvířatům

čtvrtek, 2. května 2019, 10:02

Ve výbavě snad každé domácnosti nechybí vlhčené ubrousky. Tento pomocník, ale dokáže udělat víc škody než užitku. Po použití je...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní film o hlavní osobnosti pražského jara 1968 Alexandru Dubčekovi s názvem Lidská tvář. Zatím není jasné, kdo bude hrát hlavní roli. Jako nejvyšší představitel Sovětského svazu Leonid Brežněv by se měl ve filmu objevit francouzský herec s ruským občanstvím Gérard Depardieu. Novinářům o tom informoval producent Andrej Antonio Leca. Natáčení filmu je plánované na rok 2021, o rok později by měl mít světovou premiéru.

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.