Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zahrada u zámku v Hluboké bude otevřena déle. O uzavření Horní zahrady se hodně spekuluje

 
pondělí, 29. dubna 2019, 16:16

Správa státního zámku na Hluboké se rozhodla částečně vyhovět přání veřejnosti a k 1. květnu upravila zavírací dobu Dolní zahrady. Návštěvníci do ní mohli vyrazit pouze v době od 8 do 17 hodin, to se ale změní.

V květnu a červnu bude zahrada otevřena až do osmé hodiny večerní. V červenci a srpnu do 21 hodin. I když je posunuta otevírací doba Dolní zahrady, visí ve vzduchu stále otazník nad osudem Horní zahrady. „Hejtmanka Ivana Stráská petici podepsala, rada kraje přijala usnesení a teď čekáme jestli pan ministr vymyslí nějaké řešení, protože tato situace je pro Hlubokou a turistický ruch špatná. Pan kastelán chce ještě uzavírat Horní zahradu. Počkáme na rozhodnutí ministra,“ uvedl starosta Hluboké Tomáš Jirsa.

Podle něj bojuje za uzavření Horní zahrady vrchní zahradnice i kastelán zámku. „Na uzavření už apeloval pan kastelán, který tvrdil, že to tak jednoznačně preferuje vrchní zahradnice. Je to na pořadu dne. Jestli nevyhrajeme Dolní zahradu, tak začnou uzavírat i Horní zahradu," dodal Jirsa s tím, že vrchní zahradnice si za rozhodnutím stojí. 

Tvrzení starosty ale vyvrací kastelán zámku Martin Slaba. „Nikdo nic takového neplánuje. Pan Jirsa tady ty kytky nesází a je mu to jedno. My se tady o ně staráme a máme k nim vztah. Pouze jsme řekli, že by bylo pro zahradu citlivější uzavření, ale v tuhle chvíli ji nikdo nezavírá a ani neplánuje. Kdybych se každý den o zahradu staral, chtěl bych to taky. Podle nás pan Jirsa šíří poplašné zprávy,“ řekl.

Jestli se Horní zahrada nakonec uzavře, je zatím ve hvězdách. Zámek Hluboká nad Vltavou je třetí nejnavštěvovanější památkou v České republice. Loni si ho přijelo prohlédnout 288 tisíc turistů.

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Stotunový balvan před knihovnou se přesune o 23 metrů, lidé mohou být...

pondělí, 29. dubna 2019, 15:03

S rekonstrukcí a přístavbou křídla knihovny na Lidické třídě se bude muset pohnout i se stotunovým balvanem, který ke knihovně...

Květen má být teplotně průměrný, meteorologové vedra nečekají

neděle, 28. dubna 2019, 09:52

Následující čtyři týdny mají být teplotně spíše průměrné nebo slabě podprůměrné, meteorologové vedra nečekají. Průměr nejvyšších...

VIDEO: Než by Hitler projel přes Budějce, zvládl by obsadit Evropu....

sobota, 27. dubna 2019, 17:04

Rozkopaná Dobrovodská včetně křižovatky s Rudolfovskou, ucpaná Nádražní, Dlouhá louka i hlavní tah na Krumlov. K tomu se přidá...

Vodáci v Hamru odemkli Malši. Jelo několik set lidí

sobota, 27. dubna 2019, 14:16

Odemykání Malše dnes přílákalo do Hamru u Budějc stovky lidí. Necelých 20 kilometrů splují vodáci přes Plav až do krajského...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes odpoledne místy překročí 31 stupňů Celsia, od středy může být až 35 stupňů. Výstraha meteorologů platí od dnešních 13:00.

Dva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povolení

Sinobo Stadium v pražských Vršovicích neměl podle prvního místostarosty Prahy 10 Filipa Humplíka (ODS) potřebné povolení pro dva koncerty německé skupiny Rammstein, které se uskutečnily minulý týden. Uvedla to Česká televize, podle které kvůli tomu chce radnice s provozovatelem stadionu zahájit správní řízení. Stadion podle městské části nemůže koncerty pořádat vůbec. Vlastníci tvrdí, že pravidla neporušili.

Realisté končí, rozhodla o tom členská základna

Většina členů politického uskupení Realisté rozhodla o ukončení činnosti strany. Novináře o tom informoval Jiří Hynek, který byl kandidátem Realistů v loňských prezidentských volbách. Strana končí po třech letech od založení. Členská základna hlasovala od minulého pondělí do tohoto pondělí.