Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Stotunový balvan před knihovnou se přesune o 23 metrů, lidé mohou být u toho

 
pondělí, 29. dubna 2019, 15:03

S rekonstrukcí a přístavbou křídla knihovny na Lidické třídě se bude muset pohnout i se stotunovým balvanem, který ke knihovně neodmyslitelně patří. Přesunu budou předcházet jednodenní přípravné práce. Samotná akce pak bude trvat skoro hodinu.

Přesun je naplánovaný na pátek 3. května od 9 hodin ráno. Balvan u knihovny stojí dlouhých 45 let. Přivezen byl na podzim roku 1974 z Novohradských hor. Příjezd jeřábu bude za běžného provozu a nedojde k uzavření Lidické ulice. Samotná příprava pro ustavení jeřábu na místo bude trvat cca 6 hodin (zhotovení plochy, dorovnání ocelovými deskami, nájezd jeřábu, strojení jeřábu 160 tunovým závažím, zkouška závaží).

Balvan  bude posunutý přibližně o 23 metrů směrem ke kulturnímu domu Gerbera. Bude osazen na nový betonový základ a upevněn  ocelovými profily. Zajištění balvanu bude trvat zhruba 2 až 3 hodiny. Následně se uvolní vázací prostředky a započne demontáž závaží jeřábu.

Celá stavba bude v době manipulačních prací uzavřena. Na stavbě budou pouze zaměstnanci zhotovitele OHL ŽS, kteří jsou pověřeni pro manipulační práce. Staveniště je oploceno a případní přihlížející musí být za tímto plotem mimo prostoru staveniště. 

Napsal(a) Adéla Cinklová s využitím tiskové zprávy | Foto cbvk.cz
 


 

Kam dál?

Květen má být teplotně průměrný, meteorologové vedra nečekají

neděle, 28. dubna 2019, 09:52

Následující čtyři týdny mají být teplotně spíše průměrné nebo slabě podprůměrné, meteorologové vedra nečekají. Průměr nejvyšších...

VIDEO: Než by Hitler projel přes Budějce, zvládl by obsadit Evropu....

sobota, 27. dubna 2019, 17:04

Rozkopaná Dobrovodská včetně křižovatky s Rudolfovskou, ucpaná Nádražní, Dlouhá louka i hlavní tah na Krumlov. K tomu se přidá...

Vodáci v Hamru odemkli Malši. Jelo několik set lidí

sobota, 27. dubna 2019, 14:16

Odemykání Malše dnes přílákalo do Hamru u Budějc stovky lidí. Necelých 20 kilometrů splují vodáci přes Plav až do krajského...

RECENZE: To nejlepší nakonec. Avengers: Endgame několikrát právem...

sobota, 27. dubna 2019, 08:04

Čtvrtek 25. května byl hodně dlouho nejočekávanějším dnem všech komiksových fanoušků a nadšenců do superhrdinů. A dočkali se. Do...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Scooter má za sebou koncert v Budějcích. Nespokojení lidé chtějí vrátit vstupné

Davy proudící na výstaviště a vidina dechberoucí show. Fanoušci ale vystoupení legendární kapely vidí trošku jinak. Pod událostí na Facebooku se strhla vlna negativních komentářů. Lidé, kteří na koncert vyrazili, nejvíce kritizují organizaci a fronty, které se tvořily hlavně ve V.I.P sektoru. Někteří už se podle svého vyjádření obrátili na ČOI a řeší vrácení vstupného. Podle organizátorů ale vše proběhlo jak mělo.

FOTO, VIDEO: Prezident Zeman přijel na Vysočinu. V kraji stráví celkem tři dny

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek dnes dopoledne přivítal vzácnou návštěvu. Do sídla Kraje Vysočina přijel prezidentský pár, který tu stráví tři dny. Manželka Miloše Zemana Ivana Zemanová bude mít odlišný program.

Ve středu padne v Praze teplotní rekord z roku 1935, odhadují bookmakeři

V pražském Klementinu padne ve středu podle bookmakerů teplotní rekord pro tento den z roku 1935, kdy bylo 35,6 stupně. Na tuto variantu vypsali kurz 1,65:1. Novinářům to dnes sdělil mluvčí Fortuny Petr Šrain. Český hydrometeorologický ústav očekává nejvyšší denní teploty od 34 do 36 stupňů, ve čtvrtek se má s přechodem slabé studené fronty zhruba o pět stupňů ochladit. Absolutní rekord padl v Klementinu 27. července 1983, kdy zde naměřili 37,8 stupně.