Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Stotunový balvan před knihovnou se přesune o 23 metrů, lidé mohou být u toho

 
pondělí, 29. dubna 2019, 15:03

S rekonstrukcí a přístavbou křídla knihovny na Lidické třídě se bude muset pohnout i se stotunovým balvanem, který ke knihovně neodmyslitelně patří. Přesunu budou předcházet jednodenní přípravné práce. Samotná akce pak bude trvat skoro hodinu.

Přesun je naplánovaný na pátek 3. května od 9 hodin ráno. Balvan u knihovny stojí dlouhých 45 let. Přivezen byl na podzim roku 1974 z Novohradských hor. Příjezd jeřábu bude za běžného provozu a nedojde k uzavření Lidické ulice. Samotná příprava pro ustavení jeřábu na místo bude trvat cca 6 hodin (zhotovení plochy, dorovnání ocelovými deskami, nájezd jeřábu, strojení jeřábu 160 tunovým závažím, zkouška závaží).

Balvan  bude posunutý přibližně o 23 metrů směrem ke kulturnímu domu Gerbera. Bude osazen na nový betonový základ a upevněn  ocelovými profily. Zajištění balvanu bude trvat zhruba 2 až 3 hodiny. Následně se uvolní vázací prostředky a započne demontáž závaží jeřábu.

Celá stavba bude v době manipulačních prací uzavřena. Na stavbě budou pouze zaměstnanci zhotovitele OHL ŽS, kteří jsou pověřeni pro manipulační práce. Staveniště je oploceno a případní přihlížející musí být za tímto plotem mimo prostoru staveniště. 

Napsal(a) Adéla Cinklová s využitím tiskové zprávy | Foto cbvk.cz
 


 

Kam dál?

Květen má být teplotně průměrný, meteorologové vedra nečekají

neděle, 28. dubna 2019, 09:52

Následující čtyři týdny mají být teplotně spíše průměrné nebo slabě podprůměrné, meteorologové vedra nečekají. Průměr nejvyšších...

VIDEO: Než by Hitler projel přes Budějce, zvládl by obsadit Evropu....

sobota, 27. dubna 2019, 17:04

Rozkopaná Dobrovodská včetně křižovatky s Rudolfovskou, ucpaná Nádražní, Dlouhá louka i hlavní tah na Krumlov. K tomu se přidá...

Vodáci v Hamru odemkli Malši. Jelo několik set lidí

sobota, 27. dubna 2019, 14:16

Odemykání Malše dnes přílákalo do Hamru u Budějc stovky lidí. Necelých 20 kilometrů splují vodáci přes Plav až do krajského...

RECENZE: To nejlepší nakonec. Avengers: Endgame několikrát právem...

sobota, 27. dubna 2019, 08:04

Čtvrtek 25. května byl hodně dlouho nejočekávanějším dnem všech komiksových fanoušků a nadšenců do superhrdinů. A dočkali se. Do...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.