Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

FOTO: V Česku se objevily plyšové hračky, které jsou pro děti nebezpečné

 
pátek, 19. dubna 2019, 13:51

Plyšoví pejsci, kteří dovedou i štěkat, mohou okouzlit nejedno dítě. Podle České obchodní inspekce (ČOI) jsou ale tyto dva konkrétní typy pro nejmenší děti nebezpečné. A to hned z několika důvodů.

Konkrétně se jedná o plyšového psa s červenou mašlí a psa s brýlemi a kloboukem. Při hře by ale mohly tyto zdánlivě neškodné hračky představovat pro malé děti riziko. „Česká obchodní inspekce zjistila, že u obou hraček je možné otevřít bateriové pouzdro bez použití nástroje a vyjmout z něj tužkové baterie,“ uvádí mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Jak inspektoři zjistili, hračka je vyrobena tak, aby bateriové pouzdro bylo uzavřeno pomocí západky a šroubku, ten ale na výrobcích chyběl. I malé dítě se tak mohlo dovnitř snadno dostat. Zároveň taková rolnička s pružinkou není jen okrasnou ozdůbkou na plyšové hračce, ale může být také nebezpečná. Dítě by ji mohlo lehce z pejska sundat a spolknout.

„Výrobky navíc neobsahovaly informace o věku dítěte, pro které jsou tyto hračky vhodné a chybí rovněž upozornění na nebezpečí malých částí, které obsahují,“ upozornil mluvčí. Ani to ale nebylo vše. U pejsků s červenými mašlemi nebyly uvedeny ani žádné identifikační údaje týkající se výrobce nebo třeba dovozce. Jasné ovšem zůstává, že oba výrobky byly vyrobeny v Číně.

Jak inspekce zjistila, oba modely jsou v rozporu s vládním nařízením souvisejícím s technickými požadavky u hraček. Česká obchodní inspekce provedla ochranná opatření v podobě zákazu distribuce a stažení výrobku z trhu.

Napsal(a) redakce | Foto www.coi.cz
 


 

Kam dál?

Policisté vyrazili do ulic. Řidiči včera dostávali nealko pivo

pátek, 19. dubna 2019, 11:01

Pivovar Samson se i letos zapojil do dopravně bezpečnostní kampaně „Řídím, piju nealko pivo“, která je společným projektem...

Temelín připravil na Velikonoce program rodiny s dětmi, potrvá do...

pátek, 19. dubna 2019, 09:43

Pohodová procházka za určitým cílem, ale i sladká odměna za splněné úkoly. Takový program na Velikonoce připravilo pro rodiny s...

Řidiči na jihu Čech tankují nejlevnější benzin

pátek, 19. dubna 2019, 08:06

Průměrné ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu nadále stoupaly. Benzin od minulé středy zdražil o 31 haléřů na 32,55...

Studovat můžete i s poruchou učení nebo zrakovým postižením....

čtvrtek, 18. dubna 2019, 20:03

Už několik let se může českobudějovická Vysoká škola technická a ekonomická pyšnit titulem Škola bez bariér. A to jak stavebně,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes odpoledne místy překročí 31 stupňů Celsia, od středy může být až 35 stupňů. Výstraha meteorologů platí od dnešních 13:00.

Dva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povolení

Sinobo Stadium v pražských Vršovicích neměl podle prvního místostarosty Prahy 10 Filipa Humplíka (ODS) potřebné povolení pro dva koncerty německé skupiny Rammstein, které se uskutečnily minulý týden. Uvedla to Česká televize, podle které kvůli tomu chce radnice s provozovatelem stadionu zahájit správní řízení. Stadion podle městské části nemůže koncerty pořádat vůbec. Vlastníci tvrdí, že pravidla neporušili.

Realisté končí, rozhodla o tom členská základna

Většina členů politického uskupení Realisté rozhodla o ukončení činnosti strany. Novináře o tom informoval Jiří Hynek, který byl kandidátem Realistů v loňských prezidentských volbách. Strana končí po třech letech od založení. Členská základna hlasovala od minulého pondělí do tohoto pondělí.