Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějcké semafory budou bez světel. Čeká je rekonstrukce

 
neděle, 14. dubna 2019, 08:01

Řidiči v Budějcích by se tento týden měli mít na pozoru. Několik křižovatek bude kvůli opravám bez světel. Omezení se dotkne pěti křižovatek a jednoho přechodu.

„Důvodem odstávky jsou práce na zařízení distribuční soustavy E.ON nebo v jeho ochranném pásmu. To znamená, že semafory projdou rekonstrukcí, opravami nebo údržbovými prácemi,“ vysvětlila mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

Nádražní a Průmyslová – pondělí 15.4. od 07.45 do 10.00
Průmyslová a Dobrovodská – pondělí 15.4. od 07.45 do 10
Přechod pro chodce Nádražní – Lannova – úterý 16.4. od 07.00 do 9.00
Nádražní a Žižkova – úterý 16.4. od 07.00 do 9.00
Mánesova a Čechova – středa 17.4. od 07.45 do 10.00
Lidická a nám. Bratří Čapků – středa 24.4. od 07.45 do 15.00

Už v pondělí 15. dubna nebude od 7:45 do 10:00 fungovat semafor na křižovatce Nádražní a Průmyslová a Nádražní a Dvořákova. O den později bude bez světel volitelný přechod pro chodce na nádraží u Lannovky. Světla tady budou vypnutá od 7 do 9 hodin. Stejný den nepůjdou další semafory na Nádražní ulici, a to na křižovatce s Žižkovou. Omezení bude také trvat od 7 ráno po dobu dvou hodin.

Ve středu čekají opravy semafor na křižovatce Mánesova a Čechova, kde semafory nepůjdou od třičtvrtě na osm až do deseti hodin. O týden později se bude pracovat také na Lidické a náměstí Bratří Čapků, kde semafory nepůjdou od 7:45 do 15:00.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Zase o rok starší! Slavím osm let a cítím se skvěle. I díky vám

sobota, 13. dubna 2019, 19:00

Rok se s rokem sešel a já mám opět narozeniny. Osmé. Osm let už tady s vámi drbu a snažím se tvořit nejaktuálnější zpravodajství...

Příští týden přinese oteplení, srážek bude málo

sobota, 13. dubna 2019, 17:03

Po chladném víkendu se v Česku příští týden postupně oteplí. Nadcházející čtyři týdny přesto budou jako celek teplotně jen...

Nakoupit oblečení a pomoct dobré věci? Budějce čeká další...

sobota, 13. dubna 2019, 11:33

I letos bude charitativní bazar v Budějcích pomáhat týraným zvířatům. Čtvrtý ročník oblíbené akce se koná od pondělí 15. do...

Odemykání Vltavy dnes zahajuje vodáckou sezonu. První nadšenci jezdí...

sobota, 13. dubna 2019, 08:34

Odemykáním Vltavy v Českém Krumlově a ve Vyšším Brodě dnes začíná vodácká sezona na jedné z nejvíce splouvaných řek v Česku....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Varování před nestabilními dětskými židličkami

U jídelních stolů mají malé děti své místo ve vysoké židličce. Spotřebitelská organizace dTest otestovala 22 modelů pro samostatně sedící děti. Čtyři židličky propadly ve zkoušce stability. Modely Baby Mix 2v1, Caretero Primus, Caretero Homee a Scarlett Kombi nesplnily zákonné normy, při jejich použití hrozí převrácení židličky i s dítětem vzad.

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.