Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Město chce do Perly vrátit kavárnu. O nájemci nerozhodne jen cena

 
středa, 10. dubna 2019, 13:02

Vychutnat si kávu s výhledem na celé Budějce a jejich okolí? Žádná fikce, ale pravda. Město chce do Perly vrátit život a pro volný prostor ve známém kolektivním domě bude hledat nájemce. Rozhodujícím faktorem nebude jen cena, ale koncept, se kterým zájemci přijdou. Výběrové řízení by mělo být vyhlášeno příští týden.

Kavárna v kolektivním domě by nebyla žádnou novinkou. Nacházela se tam už v 60. letech. Nyní se město rozhodlo, že chce prázdné prostory znovu zpřístupnit lidem. „To místo má neuvěřitelnou atmosféru a na radě města jsme se shodli, že chceme, aby si pohledy z terasy na celé Budějce a okolí mohli běžně užívat i lidé,“ vysvětluje záměr první náměstek primátora Juraj Thoma.

Na Facebooku se strhla vlha pozitivních reakcí. Lidem se plán města líbí. „Jooo! Vraťte nám kavárnu s nejkrásnějším výhledem. A ideálně i s tím pánem, co ve výtahu za hosty mačkal knoflíky,“ vzpomíná Monika na Facebooku. „I když nejsem z Budějovic, myslím, že kavárna by určitě byla dobrá volba, jestliže sem byli lidé zvyklí chodit na kávu a dortík nebo pohár, budou určitě rádi chodit znovu a kochat se nádhernou vyhlídkou. Byla by škoda takového prostoru nevyužít,“ doplnila Martina.

V příštím týdnu by měla Správa domů vypsat výběrové řízení. „Návrhy na kancelářské prostory tady samozřejmě také byly, ale my opravdu chceme, aby tam mohli lidé. Proto je naším hlavním záměrem kavárna,“ dodal Thoma. Upozornil také, že rozhodujícím faktorem nebude jen cenová nabídka, ale také záměr, se kterým případný zájemce přijde. 

Překážkou v cestě za kulturním prostorem může být fakt, že budova je od roku 2012 kulturní památkou. Nájemce tak musí počítat s tím, že do projektu budou moci mluvit také památkáři. Provozovatel by mohl být vybrán zhruba v květnu.

 

Líbila by se vám v Perle znovu kavárna?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 467 čtenářů
 

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Štítky koldům, Perla, kavárna,

 


 

Kam dál?

Pojízdná kavárna na Sokoláku zůstane. Lidem se otevře i tenisový kurt

úterý, 9. dubna 2019, 12:49

Velký otazník visel letos nad oblíbenou pojízdnou kavárnou Coffee on the Go na Sokolském ostrově. Pozemek, kde kavárna sídlí,...

Cyklistická sezóna začala: Bez přilby ani ránu!

úterý, 9. dubna 2019, 11:33

Jaro je tady a s ním startuje i nová cyklistická sezóna. Jak začít? Třeba vhodnou trasou. Hlavně nepřecenit po zimě síly. A...

Z altánku v Háječku by mohla být kavárna už příští rok. Majitel...

úterý, 9. dubna 2019, 09:01

Rodinná kavárna. Taková je představa majitele altánku v parku Háječek, který se po letech rozhodl ho rekonstruovat a vrátit mu...

Nehoda pandurů s osobákem stála armádu devadesát pět milionů korun

úterý, 9. dubna 2019, 06:58

Oprava pandurů, které se v roce 2016 srazily u Tábora s osobákem, trvala tři roky. Při nehodě se zranilo celkem 10 lidí, z toho 8...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Varování před nestabilními dětskými židličkami

U jídelních stolů mají malé děti své místo ve vysoké židličce. Spotřebitelská organizace dTest otestovala 22 modelů pro samostatně sedící děti. Čtyři židličky propadly ve zkoušce stability. Modely Baby Mix 2v1, Caretero Primus, Caretero Homee a Scarlett Kombi nesplnily zákonné normy, při jejich použití hrozí převrácení židličky i s dítětem vzad.

Facebook oznámil uzavření řady falešných účtů a stránek

Internetový gigant Facebook v prvním čtvrtletí letošního roku celosvětově zrušil řadu falešných uživatelských účtů a celkem osm koordinovaných sítí s původem například v Severní Makedonii, Kosovu či Rusku. Společnost o tom informovala Evropskou komisi v pravidelné zprávě shrnující, jak dosud postupovala v boji s dezinformacemi na své internetové platformě.

VIDEO: Zaměstnanec na jatkách mlátí krávy a sprostě na ně křičí. Společnost ho potrestala

Aktivisté z hnutí Zvířata nejíme natočili záběry na jatkách společnosti Uzeniny Příbram. Video nazvali „Labilní zaměstnanec na jatkách v Příbrami?“. Na záběry reagovala i firma, která s chováním svého zaměstnance neztotožňuje a došlo údajně i na jeho potrestání.