Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Pojízdná kavárna na Sokoláku zůstane. Lidem se otevře i tenisový kurt

 
úterý, 9. dubna 2019, 12:49

Velký otazník visel letos nad oblíbenou pojízdnou kavárnou Coffee on the Go na Sokolském ostrově. Pozemek, kde kavárna sídlí, vlastní nově město a nebylo tak jasné, jestli bude smlouva se stávajícím nájemcem prodloužena. Na poslední Radě města byl ale pronájem pozemku schválen a lidé se tak na oblíbené kavárenské autíčko mohou těšit už v nejbližších dnech. Navíc jim bude zpřístupněn i tenisový kurt.

Pozemky získalo město v rámci jednání se Sokolem kvůli výstavbě nové tribuny. Správa domů následně vypsala soutěž, a nebylo tak jasné, zda stávající nájemce prostor znovu získá. V soutěži ale zvítězil a oblíbené autíčko tak bude na svém místě nejspíš do konce dubna. „Dozvěděl jsem se to zhruba před týdnem, do té doby jsem nic raději neplánoval. Teď už ale na všem makáme a doufám, že otevřeme co nejdřív. Na Sokoláku jsme už osmým rokem a bylo by mi opravdu líto, kdybychom se tam nemohli vrátit i letos. Ta kavárna je takové moje dítě,“ popisuje majitel David Dvořák.

Kromě kavárny se ale mohou lidé těšit na novinku. „Nájemce zpřístupní veřejnosti také tenisový kurt,“ uvedl náměstek primátora Tomáš Bouzek.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Coffee on the GO, Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Cyklistická sezóna začala: Bez přilby ani ránu!

úterý, 9. dubna 2019, 11:33

Jaro je tady a s ním startuje i nová cyklistická sezóna. Jak začít? Třeba vhodnou trasou. Hlavně nepřecenit po zimě síly. A...

Z altánku v Háječku by mohla být kavárna už příští rok. Majitel...

úterý, 9. dubna 2019, 09:01

Rodinná kavárna. Taková je představa majitele altánku v parku Háječek, který se po letech rozhodl ho rekonstruovat a vrátit mu...

Nehoda pandurů s osobákem stála armádu devadesát pět milionů korun

úterý, 9. dubna 2019, 06:58

Oprava pandurů, které se v roce 2016 srazily u Tábora s osobákem, trvala tři roky. Při nehodě se zranilo celkem 10 lidí, z toho 8...

Jako již tradičně každý rok před Velikonocemi, i letos proběhne akce...

pondělí, 8. dubna 2019, 19:21

,,Loni jsem se této úspěšné akce účastnil v barvách Opel prvním rokem, a to v pozici ředitele dealerství Opel Milan Král. Nevěděl...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pražská integrovaná doprava dostane novou vizuální identitu. Zdůrazní rozšiřování do Středočeského kraje

Pražští radní schválili na svém pondělním zasedání vypsání designérské soutěže na sjednocení vizuální identity Pražské integrované dopravy (PID) a dopravy ve Středočeském kraji, se kterou se pražská doprava stále intenzivněji překrývá. Soutěž připraví hlavní město Praha ve spolupráci se společností Czech Design.

Nejstarší MHD v Česku slaví 150 let. Česká pošta vydala k výročí městské dopravy v Brně speciální známku

Město Brno si letos připomíná 150. let koněspřežné tramvaje v Brně. K výročí vytvořila Česká pošta ve spolupráci s Klubem filatelistů Alfonse Muchy novou poštovní známku. Hlavním motivem se stala právě tramvaj zvaná koňka. Zájemci si mohou známku zakoupit na kterékoli přepážce, a to až do vyprodání zásob.

Babišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěře

Vláda ANO a ČSSD ustála i druhé hlasování o nedůvěře. Opozici, která schůzi iniciovala kvůli unijním auditům na téma střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), se podobně jako před půl rokem nepodařilo sehnat ve Sněmovně potřebných 101 hlasů proti kabinetu. Kromě poslanců ANO a ČSSD podpořili vládu také poslanci KSČM, kteří se zdrželi hlasování. Pro vládu i proti ní hlasovalo 85 zákonodárců. Zasedání začalo ve středu dopoledne a skončilo ve čtvrtek v ranních hodinách, trvalo zhruba 17 hodin.