Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějce utrácí za odstraňování černých skládek statisíce

 
sobota, 6. dubna 2019, 13:54

Budějce každý rok utratí statisíce korun za likvidaci černých skládek, na které lidé bez povolení odkládají odpad. Jde většinou o místa ve velkých aglomeracích na sídlištích. Loni například město zaplatilo za likvidaci černých skládek dva miliony koruny, letos za první tři měsíce více než 600 tisíc korun. Mluvčí budějckého magistrátu Jitka Welzlová dodala, že město měsíčně likviduje přibližně 350 černých skládek.

„Nejhorší je situace na sídlišti Máj, konkrétně v ulicích V. Volfa, M. Chlajna, N. Frýda, J. Bendy, v oblasti Palackého náměstí, dále je to Rožnov a jeho ulice B. Kafky a také ulice Novohradská a U Špačků v Mladém i točna MHD v Dukelské,“ uvedl náměstek primátora Ivo Moravec.

„Tam likvidujeme černé skládky v podobě rozbitého nábytku, nefunkčních ledniček, televizí a různého harampádí, které lidé odkládají hlavně vedle kontejneřišť a separačních nádob,“ dodal.

Město podle něj nabízí dost možností, jak se odpadu zbavit legálně. „Zdá se, že to někteří obyvatelé úplně ignorují. Mám na mysli stabilní a mobilní sběrné dvory, kde mohou vše nepotřebné odkládat sedm dní v týdnu zcela zdarma,“ řekl Moravec.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Kůrovcová kalamita v roce 2009 byla zdviženým prstem, musíme se...

sobota, 6. dubna 2019, 12:22

Letecké snímky nejodlehlejších míst šumavského národního parku připomínají záběry z postapokalyptického filmu. Bohužel jde o...

Dobrovolníci budou zítra uklízet Česko. Výjimkou nebudou ani Budějce

pátek, 5. dubna 2019, 19:32

Tisíce dobrovolníků vyráží každý rok ve vybraný dubnový den udělat okolí svého bydliště příjemnější. Díky akci Ukliďme Česko je...

Chmurný den pro grunge a vůbec rockovou muziku. Připomínáme si výročí...

pátek, 5. dubna 2019, 18:51

Výstřel z brokovnice ukončil 5. dubna roku 1994 život jedné z nejvýznamnějších osobností rockových dějin – Kurta Cobaina. Aby...

Novým předsedou představenstva budějcké nemocnice je Michal Šnorek

pátek, 5. dubna 2019, 17:31

Představenstvo Nemocnice České Budějovice zvolilo s účinností od dnešního dne do funkce předsedy představenstva Michala Šnorka....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.