Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Žvýkačky nebo psí exkrementy. Město začalo s letní údržbou ulic, chodníků a cyklostezek

 
středa, 3. dubna 2019, 08:32

Stejně jako v loňském roce investuje město do letní údržby zhruba 15 milionů korun. Kromě obvyklého úklidu se město chystá zatočit se žvýkačkami na chodnících nebo s psími exkrementy. Úklid potrvá od dubna do října.

Do letního úklidu letos město zahrne i novou propojku mezi Vltavou a Májem nebo cyklostezku směrem na Včelnou. Strojově čistit se budou silnice a chodníky, ruční úklid čeká komunikace, údržbou projdou autobusové zastávky a sbírat se budou i psí exkrementy.

„Od loňského roku město používá parní čistič, který dokáže ze země odstranit přilepené žvýkačky,“ popsal náměstek primátora Ivo Moravec, s tím, že dokáže likvidovat i trávu, která na chodnících roste. Centrum města uklízí kromě parního také komunální vysavač, který není tak hlučný.

Město udržuje 220 kilometrů ulic, 293 kilometrů chodníků, 30 kilometrů cyklostezek, 257 autobusových zastávek, 12 mostů, 25 lávek a osm podchodů. V létě by mělo město upravit režim letního kropení vozovek. Větší pozornost by měly získat užší ulice v centru města. „Chceme také více zalévat mladé stromky, pro které je sucho mimořádně vysilující," řekl Moravec.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Jan Luxík | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

VIDEO: Slavní Jihočeši zvou na semifinálové zápasy Jihostroje

středa, 3. dubna 2019, 07:12

První zápas semifinálové série čeká budějcké volejbalisty už dnes. Od 18 hodin přivítají ve Sportovní hale Ostravu. Pozvánky na...

Jižní Čechy vstoupí do roku 2019 znovu jako Pohodové

úterý, 2. dubna 2019, 18:01

Projekt, který organizuje Jihočeská centrála cestovního ruchu, pokračuje v pohodovém duchu i v letošním roce. Cílem je všem...

Tisícovku za výjezd sanitky? Poslanec Brázdil přišel s novým návrhem

úterý, 2. dubna 2019, 17:29

Ministerstvo zdravotnictví jde do boje s lidmi, kteří zneužívají urgentní péči. Každý den se zdravotníci setkávají s případy, kdy...

Mezinárodní hudební festival láká do Krumlova na moderní gospely,...

úterý, 2. dubna 2019, 15:42

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov už po osmadvacáté osvěží kulturní léto v České republice. Návštěvníci si od 19....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Fond životního prostředí pozastavil Agrofertu národní dotaci

Kvůli možnému střetu zájmů bývalého vlastníka Agrofertu premiéra Andreje Babiše (ANO) pozastavil náměstek Státního fondu životního prostředí Leo Steiner národní dotace pro podnik holdingu Agrofert - lihovar v Kutné Hoře. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny. Rozhodnutí se netýká evropských dotací, ale těch českých. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že o pozastavení proplacení společnost nemá informace.

Nezlomní. Obecní dům v Praze zahájil jedinečnou výstavu, která představuje možný průřez českým uměním minulého století

Ojedinělou výstavu připravili k třicátému výročí Sametové revoluce Zuzana a Eugen Brikciusovi ve spolupráci s Alšovou jihočeskou galerií v Hluboké nad Vltavou a Památníkem národního písemnictví. Má název Nezlomní: Od Franze Kafky po sametovou revoluci a zajít si na ni můžete až do 6. října do Obecního domu v Praze.

Lidské siluety varují Pražany před vstupem do tramvajové trati

Lidské siluety na tramvajových kolejích v Praze varují chodce před neuváženým vstupem do trati. Dopravní podnik nechal obrysy těl nastříkat na frekventovaných místech, kde lidé často bez uvážení koleje přebíhají. Pokračuje tak v letos zahájené kampani Neskákej mi pod kola, která vznikla ve spolupráci s BESIP, Policií ČR a organizací Ropid zajišťující pražskou MHD. Dopravní podnik o tom dnes informoval v tiskové zprávě.