Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Aprílový vtípek Ministerstva zahraničních věcí? Změna názvu České republiky

 
pondělí, 1. dubna 2019, 09:51

V každém, kdo si přečetl ranní status Ministerstva zahraničních věcí, nejspíše zatrnulo. To totiž ve svém příspěvku upozornilo, že by chtělo změnit anglický název pro Českou republiku.

Ministerstvo zdůvodňuje své rozhodnutí debatou, podle které je současný název Czech Republic krátký. Přišlo tak s originálním pojmenováním Republic of Czechia, které je o celá čtyři písmenka delší. „V návaznosti na vzrušenou debatu ohledně krátkého jména naší země v angličtině dospělo MZV ke kompromisu a rozhodlo se notifikovat název "Republic of Czechia". Tímto krokem vyjdeme vstříc jak požadavku na zdůraznění státního zřízení v názvu, tak věcně i gramaticky správnému názvu Czechia,“ vysvětluje Ministerstvo v příspěvku.

Navíc je vyjádření doplněno hashtagy na vysvětlenou #dyckyczechia a #aprilfoolsday. Zatímco pod příspěvkem se rozjíždí vrzušená debata lidí, kteří „naletěli“, spoustu lidí vtip pobavil. „Trvalo mi celých deset sekund, než mi to došlo,“ s pobavením komentuje Tereza.

Na oficiálních stránkách Ministerstva samozřejmě o možné změně není ani zmínka. :)

Napsal(a) Denisa Albaniová | Foto freepik.com
 


 

Kam dál?

Studentské krvebraní láká nové dárce. Krev půjdou darovat společně

pondělí, 1. dubna 2019, 07:12

Studentské krvebraní je v plném proudu. Zítra čeká všechny dobrovolné dárce krve sedmý ročník akce s názvem Týmová oběť bohům,...

Co nového v Globusu: Vše už je na svém místě

neděle, 31. března 2019, 16:38

Nejen věrný zákazník Globusu, ale prakticky každý, kdo od začátku roku do hypermarketu zavítal, mohl být překvapen změnami, které...

VIDEO: Z jedné budovy na náměstí upadl obří kus omítky. Nikoho...

neděle, 31. března 2019, 14:52

Velké štěstí měli včera ti, kteří se vydali odpoledne na budějcké náměstí. Z budovy vedle Hotelu Zvon upadla obří část omítky....

Vodáci v Suchdole odemkli řeku Lužnici. Někteří se i koupali

neděle, 31. března 2019, 13:14

S příchodem jara se pomalu začínají odemykat řeky. První taková akce se konala včera na řece Lužnici. Zúčastnilo se jí skoro 170...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.