Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vodáci v Suchdole odemkli řeku Lužnici. Někteří se i koupali

 
neděle, 31. března 2019, 13:14

S příchodem jara se pomalu začínají odemykat řeky. První taková akce se konala včera na řece Lužnici. Zúčastnilo se jí skoro 170 lodí. Někteří vodáci využili hezkého počasí a během plavby se i koupali. 

Na Lužnici vodáci u Klikovského mostu odemkli tradičně řeku symbolicky velkým klíčem. Přivítali je zástupci suchdolského vodáckého oddílu i starosta, rovněž je seznámili se stavem vody.

„Zájem byl letos vyšší. Odemykání se zúčastnilo zhruba 160 až 170 lodí, což je veliká účast. Počasí je příznivé, voda super. Voda je v korytě, není z koryta vylitá, nicméně je optimální stav: není nebezpečný, při plavbě nebyly žádné překážky ani jsem nezaznamenal moc převrhnutých lodí," řekl Jan Wipplinger ze suchdolského vodáckého oddílu. Při odemykání bylo asi 90 procent laminátových a plastových kánoí, gumové čluny jsou výjimkou.

Vodáci při odemykání Lužnice končí zpravidla na tábořišti v Majdaleně, asi po 12 kilometrech plavby. Při některých jiných ročnících byl na březích sníh. „Dnes jsme měli na počasí štěstí," řekl Wipplinger.

Další akce čekají jihočeské vodáky v dubnu. Odemykání Vltavy, při němž se pluje z Českého Krumlova do Zlaté Koruny, bude 13. dubna. Odemykání Malše, plavba z Římova do Českých Budějovic, je plánovaná na 27. duben.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Vyhrajte puk a brožuru z limitované edice k výstavě...

neděle, 31. března 2019, 11:02

Už jen do 30. dubna mají návštěvníci možnost zhlédnout výstavu Hokej – budějcký fenomén, kterou připravilo Jihočeské muzeum v...

Kapela Pilot Season se po Andělech rozpadla, její srdce se nyní snaží...

neděle, 31. března 2019, 08:13

Na konci uplynulého roku zaznamenala jihočeská kapela Pilot Season svůj dosavadní kariérní vrchol na české scéně. Objevila se...

SOUTĚŽ: Motor jde do druhého kola baráže. Čekají ho Piráti z Chomutova

sobota, 30. března 2019, 13:33

Už zítra si budou moct hokejisté Motoru napravit reputaci po prohraném pátečním zápase. Na domácím ledě přivítají Piráty z...

Záleží hlavně na rodičích, říká Liběna Flachsová. Získala ocenění za...

sobota, 30. března 2019, 11:03

Liběna Flachsová pracuje jako vedoucí Automotoklubu Malý Jordán Tábor. Věnuje se žákům čtvrtých tříd a učí je jízdu na kole,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nicholas Winton byl velmi skromný, říká o něm jedna z jeho „dcer“ Zuzana Marešová

Asi není nutné připomínat neskutečný čin Nicholase Wintona, muže, který zachránil 669 židovských dětí před smrtí v koncentračních táborech. Česká mincovna nyní nechala vytvořit zlatý dukát s vyobrazením právě tohoto hrdiny.

Šikana ve školách zůstává, dvě třetiny případů jsou v ZŠ

Šikana ve školách je stále problém, počty telefonátů dětí, které se kvůli ní obrací na Linku bezpečí, se v posledních letech pohybují mezi 1800 a 2300 ročně. Za posledních devět let vzrostl zejména počet případů, kdy si děti stěžují na šikanu v počítačovém světě. Vyplývá to z údajů Linky bezpečí, které sdělila její mluvčí Regina Jandová. Podle ministerstva školství se zhruba dvě třetiny případů šikany týkají základních škol, třetina škol středních.

Zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Rakušan Niki Lauda

Ve věku 70 let v pondělí zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Niki Lauda. S odvoláním na rodinu legendárního rakouského jezdce o tom dnes informovala agentura APA. Laudu, který se věnoval také podnikání v leteckém průmyslu, v poslední době trápily vážné zdravotní problémy. Loni v srpnu se podrobil transplantaci plic. Titul mistra světa Lauda získal v letech 1975, 1977 a 1984.