Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nemocnice Jindřichův Hradec slavnostně otevře rekonstruované Oddělení následné a rehabilitační péče stanice „B“

 
pondělí, 25. března 2019, 14:01

Oddělení následné a rehabilitační péče Nemocnice Jindřichův Hradec ve čtvrtek 28. března slavnostně otevře v pavilonu A (bývalý dětský pavilon) nově rekonstruované prostory pro stanici „B“ a lůžka pro dlouhodobou intenzivní ošetřovatelskou péči.

Nemocnice tak ukončila 2. etapu rekonstrukce pavilonu A, kterou by letos ráda kompletně dokončila rekonstrukcí druhého patra a následným přestěhováním stanice „A“ z ulice Italských legií. Stavební úpravy, které prováděla jindřichohradecká firma TB Building, stály téměř 27 milionů korun. Dotace Jihočeského kraje byla 20 milionů.

Rekonstruovaná stanice „B“ bude mít celkem dvacet osm lůžek, včetně devíti lůžek pro dlouhodobou intenzivní ošetřovatelskou péči, vyšetřovny, tělocvičnu a denní místnosti pro pacienty i personál oddělení. Součástí této rekonstrukce byla i instalace nového lůžkového výtahu, vybudování dvou požárních evakuačních cest a rekonstrukce elektrorozvodny.

V souvislosti s těmito úpravami byly provedeny i stavební úpravy 1. podlaží, kde byly vybudovány šatny pro personál o kapacitě šedesát míst včetně sociálního zařízení a další provozní prostory. Mimo to byly komplexně zrekonstruovány technické provozy objektu.

„Nově zrekonstruované oddělení následné péče disponuje dvanácti prostornými prosvětlenými pokoji s malebným výhledem na Jindřichův Hradec a okolí. Nejvíce oceňuji stropní zvedací asistenční systém umístěný ve čtyřech pokojích, který umožňuje bezpečnou manipulaci se zcela imobilními pacienty či s pacienty v bezvědomí, a tělocvičnu s pracovním zázemím pro fyzioterapeuty. Za zmínku stojí též vybavení celého oddělení novými elektricky polohovatelnými lůžky moderního typu. Na práci v novém prostředí se velmi těšíme a věříme, že se zde bude líbit i našim pacientům,“ říká primářka Martina Šteflová.

Tisková zpráva | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Nadšenci vrátí do Týna vlaky, sehnali peníze i motorák

pondělí, 25. března 2019, 07:07

Do Týna nad Vltavou se po šesti letech opět vrátí osobní vlaky. Jezdit budou v létě. O návrat vlaků na trať z Číčenic do Týna nad...

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

neděle, 24. března 2019, 17:47

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit,...

V anketě Statečné psí srdce letos bodovali němečtí ovčáci, ocenění...

neděle, 24. března 2019, 13:54

Ve čtvrtek 21. března se jihočeští policisté a psovodi Josef Kubička z Územního odboru policie Strakonice a Lubomír Ábel z...

Po teplotních rekordech přijde opět zima, bundy se budou hodit

neděle, 24. března 2019, 12:31

Teplotní rekordy si včera přepsala více než polovina stanic, které měří teplotu přes třicet let. Teplé počasí ale nevydrží, v...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.