Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hokejový souboj univerzit je tady

 
pátek, 22. března 2019, 16:14

Již čtvrtý ročník Hokejového souboje univerzit čeká na studenty dvou největších vysokých škol v Jihočeském kraji. Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích se utká ve středu 27. března od 18:00 hodin v Budvar Aréně s Jihočeskou univerzitou o vítězný pohár. Obhájí JU loňské vítězství nebo letošní ročník ovládne tým Black Dogs Budweis VŠTE?

Věřím naším klukům. Letošní rok rozhodně patří Černým psům. Máme skvěle postavený tým hráčů, kteří jsou sehraní díky svému úspěšnému angažmá v Evropské univerzitní hokejové lize, kde jim play-off uniklo jen o bod! Letos máme vítězství v kapse. Jako správní českobudějovičtí psi roztrháme tým soupeřů bez problémů,“ soudí  předsedkyně Studentské unie VŠTE Nikola Karasová.

Tato největší sportovní akce akademického roku je velkým lákadlem nejen pro studenty škol, ale i pro širokou veřejnost. Vždyť v minulých ročnících tohoto akademického klání usedalo do hlediště Budvar Arény i několik tisíc diváků.

„Na tento zápas se po roce všichni velice těšíme. Pevně věříme, že obhájíme své vítězství, neboť náš tým je složený z velkých talentů, jejichž jména jistě budeme v budoucnu slýchat ve sportovních zprávách,“ říká jedna z organizátorek ze Studentské unie JU Martina Papežová.

Každoročně přijde fandit svým spolužákům a kamarádům více než 2500 lidí. Těšit se můžete na bohatý doprovodný program o přestávkách. Poprvé bude v rámci tohoto souboje oporou týmu VŠTE také maskot hokejistů Black Dogs Budweis.

Předprodej vstupenek je zahájen od úterý 19. března v areálech Vysoké školy technické a ekonomické i Jihočeské univerzity. Vstupné činní 50 korun a je zároveň i  volnou vstupenkou na následovnou After party v klubu K2 na Sokolském ostrově.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Jan Ciglbauer: Čeští vojáci ve světové válce zažili mnoho hrůz a...

pátek, 22. března 2019, 07:12

Český voják ve službách rakousko-uherské armády… Řada lidí si okamžitě představí slavného Švejka, což je ale dle slov spisovatele...

VIDEO: Řidič uháněl po hlavní silnici z Budějc v protisměru

čtvrtek, 21. března 2019, 13:05

Nebezpečnou jízdu v protisměru už mají na svém kontě i Budějce. Dnes po poledni zachytil jeden z našich čtenářů auto, které se...

FOTO: Lidé se kochají rozkvetlými loukami. Před muzeem vyrostlo...

čtvrtek, 21. března 2019, 09:51

Kalendářní jaro sice začalo včera, příroda o sobě ale dala vědět mnohem dřív. A to tím nejkrásnějším způsobem. Budějce a okolí...

Za parkování na náměstí zaplatíme i sto padesát korun. Nejlevněji...

čtvrtek, 21. března 2019, 07:06

Parkování v centru Budějc je velkým oříškem. Když už najdeme místo k parkování, mnohdy nás nemile potěší cena. Podívali jsme se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Do ochranné budovy kolem reaktoru nahnali 45 tun vzduchu. Temelín tak prošel bezpečnostní zkouškou

Ochranná budova kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou dnes ráno na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.

Plzeň vybavila vyřazenými počítači učebnu pro chudé děti v Keni

Plzeň darovala přes 70 vyřazených funkčních počítačů, komponenty pro datovou síť, kabely, flash disky a sluchátka do Keni. Poslouží komunitnímu centru Ostrov Naděje, které se stará o 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů. Centrum vybudovala obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu, jejíž aktivity sahají do roku 1995. Díky počítačům z Plzně mohla vzniknout zcela nová učebna, informovala ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám není tato tradice příjemná, ale "přežijí to". Necelá desetina žen pak na sebe nenechá sáhnout. Naopak muže šlehání pomlázkou baví, že je to "fajn tradice" míní 57 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Behavio, kterého se zúčastnilo 245 mužů a 255 žen.