Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hokejový souboj univerzit je tady

 
pátek, 22. března 2019, 16:14

Již čtvrtý ročník Hokejového souboje univerzit čeká na studenty dvou největších vysokých škol v Jihočeském kraji. Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích se utká ve středu 27. března od 18:00 hodin v Budvar Aréně s Jihočeskou univerzitou o vítězný pohár. Obhájí JU loňské vítězství nebo letošní ročník ovládne tým Black Dogs Budweis VŠTE?

Věřím naším klukům. Letošní rok rozhodně patří Černým psům. Máme skvěle postavený tým hráčů, kteří jsou sehraní díky svému úspěšnému angažmá v Evropské univerzitní hokejové lize, kde jim play-off uniklo jen o bod! Letos máme vítězství v kapse. Jako správní českobudějovičtí psi roztrháme tým soupeřů bez problémů,“ soudí  předsedkyně Studentské unie VŠTE Nikola Karasová.

Tato největší sportovní akce akademického roku je velkým lákadlem nejen pro studenty škol, ale i pro širokou veřejnost. Vždyť v minulých ročnících tohoto akademického klání usedalo do hlediště Budvar Arény i několik tisíc diváků.

„Na tento zápas se po roce všichni velice těšíme. Pevně věříme, že obhájíme své vítězství, neboť náš tým je složený z velkých talentů, jejichž jména jistě budeme v budoucnu slýchat ve sportovních zprávách,“ říká jedna z organizátorek ze Studentské unie JU Martina Papežová.

Každoročně přijde fandit svým spolužákům a kamarádům více než 2500 lidí. Těšit se můžete na bohatý doprovodný program o přestávkách. Poprvé bude v rámci tohoto souboje oporou týmu VŠTE také maskot hokejistů Black Dogs Budweis.

Předprodej vstupenek je zahájen od úterý 19. března v areálech Vysoké školy technické a ekonomické i Jihočeské univerzity. Vstupné činní 50 korun a je zároveň i  volnou vstupenkou na následovnou After party v klubu K2 na Sokolském ostrově.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Konečný schovává nový posudek na halu v „šuplíku“, tvrdí Kuba. Je to...

pátek, 22. března 2019, 15:04

Náměstek František Konečný záměrně zatajuje nový posudek ohledně výstavby Multifunkčního centra Dlouhá louka. To alespoň tvrdí...

Brouzdaliště u Maláku je ve špatném stavu. Čeká ho rekonstrukce

pátek, 22. března 2019, 11:11

Téměř devadesát let už funguje brouzdaliště u Malého jezu. Firma, která se o vodní dílo stará, upozornila na to, že brouzdaliště...

Zámek v Krumlově otevře Horskou zahradu, jedná o nových medvědech

pátek, 22. března 2019, 08:31

Hrad a zámek Český Krumlov letos otevře Horskou zahradu i zahradnické muzeum. Pokračovat bude obnova bývalé Mincovny. Na podzim...

Jan Ciglbauer: Čeští vojáci ve světové válce zažili mnoho hrůz a...

pátek, 22. března 2019, 07:12

Český voják ve službách rakousko-uherské armády… Řada lidí si okamžitě představí slavného Švejka, což je ale dle slov spisovatele...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.