Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nejlepší webové stránky mezi jihočeskými městy má Volyně

 
čtvrtek, 21. března 2019, 08:34

Ocenění za nejlepší webové stránky mezi městy v Jihočeském kraji získala Volyně na Strakonicku. Rozhodla o tom porota sestavená pro soutěž Zlatý erb. Zajímavostí je, že volyňský web nabízí informace ve 104 jazycích. Nejlepší internetové stránky mezi jihočeskými obcemi má podle poroty Lodhéřov na Jindřichohradecku a nejlepší elektronickou službu nabízí Jindřichův Hradec. Výsledky včera vyhlásili zástupci jihočeského krajského úřadu v Českých Budějovicích.

Vítězové jednotlivých kategorií postupují do celostátního finále, které se uskuteční 1. a 2. dubna v Hradci Králové. V celé republice se do soutěže přihlásilo 435 měst a obcí.

Podle předsedy jihočeské komise Zlatého erbu Petra Vobejdy lze pozorovat neustálý vzestup počtu i kvality webů, které nabízí samospráva. „Je vidět dramatický nárůst technologického, technického pokroku. A samozřejmě stoupá i informační náplň webů, kdy jsme opravdu někdy až překvapeni, jak moc se dané stránky zlepšily,“ uvedl Vobejda.

Prezentace na internetu je podle krajského radního Antonína Kráka v dnešní době nutností. Proto vítá, že své webové stránky zřizují i malé obce. „Obyvatelé tam najdou různé praktické informace. A těší nás, že i malé obce jsou schopny udělat krásné a nápadité aplikace,“ řekl Krák.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Jadranské rybí slavnosti míří do Budějc. Ochutnat můžete studený...

čtvrtek, 21. března 2019, 07:00

Gastronomický zážitek, který potěší každého milovníka dobrého jídla, se chystá v Českých Budějovicích. Společně s Kozlovnou u...

První Citroën spatřil světlo světa před 100 lety. Rok oslav otevírá...

středa, 20. března 2019, 17:27

Psal se rok 1919, kdy se André Citroën, majitel muniční továrny v Quai de Javel, rozhodl pro výrobu automobilů. První vůz z jeho...

Tábor plánuje v místech, kde byla synagoga, parkovací dům

středa, 20. března 2019, 16:09

Tábor plánuje poblíž historického centra v místě, kde bývala synagoga, výstavbu parkovacího domu. Objekt by měl zároveň...

Promrzlé pijavice se chystají na ukončení sezony. Podpoří Centrum...

středa, 20. března 2019, 14:52

Českobudějovičtí otužilci pořádají ve prospěch Centra Bazalka čtvrtý ročník akce pod heslem Nebuďme chladní aneb ukončení...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pražská integrovaná doprava dostane novou vizuální identitu. Zdůrazní rozšiřování do Středočeského kraje

Pražští radní schválili na svém pondělním zasedání vypsání designérské soutěže na sjednocení vizuální identity Pražské integrované dopravy (PID) a dopravy ve Středočeském kraji, se kterou se pražská doprava stále intenzivněji překrývá. Soutěž připraví hlavní město Praha ve spolupráci se společností Czech Design.

Nejstarší MHD v Česku slaví 150 let. Česká pošta vydala k výročí městské dopravy v Brně speciální známku

Město Brno si letos připomíná 150. let koněspřežné tramvaje v Brně. K výročí vytvořila Česká pošta ve spolupráci s Klubem filatelistů Alfonse Muchy novou poštovní známku. Hlavním motivem se stala právě tramvaj zvaná koňka. Zájemci si mohou známku zakoupit na kterékoli přepážce, a to až do vyprodání zásob.

Babišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěře

Vláda ANO a ČSSD ustála i druhé hlasování o nedůvěře. Opozici, která schůzi iniciovala kvůli unijním auditům na téma střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), se podobně jako před půl rokem nepodařilo sehnat ve Sněmovně potřebných 101 hlasů proti kabinetu. Kromě poslanců ANO a ČSSD podpořili vládu také poslanci KSČM, kteří se zdrželi hlasování. Pro vládu i proti ní hlasovalo 85 zákonodárců. Zasedání začalo ve středu dopoledne a skončilo ve čtvrtek v ranních hodinách, trvalo zhruba 17 hodin.