Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Brouzdaliště u Maláku je ve špatném stavu. Čeká ho rekonstrukce

 
pátek, 22. března 2019, 11:11

Téměř devadesát let už funguje brouzdaliště u Malého jezu. Firma, která se o vodní dílo stará, upozornila na to, že brouzdaliště není v dobrém stavu a mělo by se opravit. Oblíbené rekreační místo Budějčáků tak čeká rekonstrukce.

Brouzdaliště vzniklo u Malého jezu v roce 1930. Majitelem je město a od roku 2019 ho na základě koncesní smlouvy provozuje společnost Čevak. 

Stav brouzdaliště podle Čevaku neumožňuje řádné a bezpečné provozování. „Opěrné zdi objektu vodopádu jsou netěsné s četnými průsaky skrz zdivo. Tyto zdi podléhají drolení spár a tím dochází k uvolňování kamenných bloků spojené s rozpadem betonového díla. U horních bazénků, do kterých je vyústěn nátok vody z Mlýnské stoky, je nutné provést částečné rozebrání, nové složení, utěsnění a přespárování. Betonové dno brouzdaliště vykazuje četné praskliny, čímž dochází drolení povrchu a tvorbě děr. Břehy brouzdaliště z lomového kamene mají vydrolené spáry. Je nutné břehy částečně rozebrat, stavebně obnovit a brouzdaliště po celém obvodu vyspárovat,“ vysvětlil technický ředitel Čevaku Jiří Lipold.

Na opravách se začne pracovat v květnu, brouzdaliště by totiž mělo být funkční ještě letos. „Opravu za bezmála jeden milion korun zahájíme pravděpodobně už na jaře,“ říká náměstek primátora Ivo Moravec.

Do budoucna bude podle Lipolda nutné položit nové přívodní potrubí od jímacího objektu na Mlýnské stoce až po vodopád Brouzdaliště u Malého jezu. Stávající přívodní potrubí je totiž na konci své životnosti a má řadou závad. „Město v příštím roce počítá s kompletní obnovou,“ uvedl náměstek Moravec.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Zámek v Krumlově otevře Horskou zahradu, jedná o nových medvědech

pátek, 22. března 2019, 08:31

Hrad a zámek Český Krumlov letos otevře Horskou zahradu i zahradnické muzeum. Pokračovat bude obnova bývalé Mincovny. Na podzim...

Jan Ciglbauer: Čeští vojáci ve světové válce zažili mnoho hrůz a...

pátek, 22. března 2019, 07:12

Český voják ve službách rakousko-uherské armády… Řada lidí si okamžitě představí slavného Švejka, což je ale dle slov spisovatele...

Slavnost Solnice Fest otevře jedinečnou restauraci s pivovarem

čtvrtek, 21. března 2019, 17:48

Po dvou letech rekonstrukce se v pátek 29. března otevře restaurace a pivovar Solnice na Piaristickém náměstí. A nebude to...

Lyžařské areály na jihu Čech jsou stále otevřené

čtvrtek, 21. března 2019, 16:21

Poslední dny lyžování mohou využít návštěvníci větších horských středisek v Jihočeském kraji. Areály Lipno a Zadov předpokládají,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.