Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Promrzlé pijavice se chystají na ukončení sezony. Podpoří Centrum Bazalka

 
středa, 20. března 2019, 14:52

Českobudějovičtí otužilci pořádají ve prospěch Centra Bazalka čtvrtý ročník akce pod heslem Nebuďme chladní aneb ukončení otužilecké sezóny ponorem do řeky Malše. Akce se uskuteční v neděli 24. března 2019 od 14:00 v lokalitě Malého jezu v Českých Budějovicích.

Neformální skupina českobudějovických otužilců Promrzlé pijavice se schází pravidelně celou zimu dvakrát týdně u Maláku. Skupina čítá okolo třiceti lidí, ve svém středu má zasloužilé veterány Jaromíra Nutila a Vladislava Růžičku, kteří mají s otužováním více než třicetiletou zkušenost, nebo Václavu Benešovou a Markétu Čápovou, které patří k české plavecké špičce v zimním plavání.

Promrzlé pijavice spolu s Centrem Bazalka pořádají už čtvrtý ročník akce, která je velmi úspěšná jak mezi veřejností, tak mezi amatérskými otužilci. Během předchozích tří ročníků se do chladných vod Malše ponořilo přes tři sta lidí. A co je nejdůležitější – plavci svou podporou během minulých dvou ročníku získali téměř 92 tisíc korun. To i díky aktivnímu zapojení českobudějovických firem Triumfa, správa domů, Xalution, realitní kanceláři Kontakt Servis a tetovacímu studiu Tony Tattoo, které sponzorují každého statečného otužilce. Letos akci podpoří i Magistrát města České Budějovice či Budějovický Budvar.

„Moc se na zánor těšíme – opravdu zahřeje u srdce vědomí, že veřejnost není chladná k postiženým dětem a péči o ně a lidé jsou schopni originálním způsobem přispět. Výtěžek z akce letos přispěje k zakoupení pozemku ke stavbě Domova pro osoby se zdravotním postižením,“ komentuje Vanda Polívková, ředitelka Centra Bazalka.

Letos buse součástí akce exhibice zimního plavání při závodě na sto metrů, recesistický závod otužilců s podporou nafukovacích zvířátek a představení jednotlivých otužileckých skupin operujících v českobudějovickém okrese. Otužilci sami z vlastních zdrojů zajistí zázemí pro pořádání akce – občerstvení a prostor k převléknutí do plavek. Na místě bude mít veřejnost možnost podpořit Bazalku i příspěvkem do veřejné sbírky.

Otužilci, ale i diváci, se budou moct během akce zahřát kávou z Drbárny. Z každého nápoje půjde deset korun na centrum Bazalka.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Dolní zahrada na Hluboké zůstane zavřená. Zvažuje se uzavření i...

středa, 20. března 2019, 07:03

Lidé se otevření Dolní zahrady u zámku na Hluboké jen tak nedočkají. Na jejich náměty nikdo nereaguje. Pravidla platí pro všechny...

Obyvatelé Komenského ulice se nového parkoviště zatím nedočkají....

úterý, 19. března 2019, 07:15

Parkování v Budějcích je dlouhodobý problém. Míst je nedostatek a některé části města si tak tvoří parkovací stání, kde to jen...

Bývalé škvárové hřiště v Sucháči znovu oživne. Zapotí se na něm...

pondělí, 18. března 2019, 16:33

Hodně práce čeká budějcké rugbisty na bývalém škvárovém hřišti v Suchém Vrbném. Prostory v areálu Lokomotivy získali od města do...

Kaliště a Třebotovice budou mít své zastoupení na radnici. Město...

pondělí, 18. března 2019, 07:12

Vybraní zástupci z Kaliště a Třebotovic se budou moct podílet na správě města. Umožní jim to zřízení výboru, o kterém rozhodla...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Do ochranné budovy kolem reaktoru nahnali 45 tun vzduchu. Temelín tak prošel bezpečnostní zkouškou

Ochranná budova kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou dnes ráno na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.

Plzeň vybavila vyřazenými počítači učebnu pro chudé děti v Keni

Plzeň darovala přes 70 vyřazených funkčních počítačů, komponenty pro datovou síť, kabely, flash disky a sluchátka do Keni. Poslouží komunitnímu centru Ostrov Naděje, které se stará o 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů. Centrum vybudovala obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu, jejíž aktivity sahají do roku 1995. Díky počítačům z Plzně mohla vzniknout zcela nová učebna, informovala ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám není tato tradice příjemná, ale "přežijí to". Necelá desetina žen pak na sebe nenechá sáhnout. Naopak muže šlehání pomlázkou baví, že je to "fajn tradice" míní 57 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Behavio, kterého se zúčastnilo 245 mužů a 255 žen.