Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Promrzlé pijavice se chystají na ukončení sezony. Podpoří Centrum Bazalka

 
středa, 20. března 2019, 14:52

Českobudějovičtí otužilci pořádají ve prospěch Centra Bazalka čtvrtý ročník akce pod heslem Nebuďme chladní aneb ukončení otužilecké sezóny ponorem do řeky Malše. Akce se uskuteční v neděli 24. března 2019 od 14:00 v lokalitě Malého jezu v Českých Budějovicích.

Neformální skupina českobudějovických otužilců Promrzlé pijavice se schází pravidelně celou zimu dvakrát týdně u Maláku. Skupina čítá okolo třiceti lidí, ve svém středu má zasloužilé veterány Jaromíra Nutila a Vladislava Růžičku, kteří mají s otužováním více než třicetiletou zkušenost, nebo Václavu Benešovou a Markétu Čápovou, které patří k české plavecké špičce v zimním plavání.

Promrzlé pijavice spolu s Centrem Bazalka pořádají už čtvrtý ročník akce, která je velmi úspěšná jak mezi veřejností, tak mezi amatérskými otužilci. Během předchozích tří ročníků se do chladných vod Malše ponořilo přes tři sta lidí. A co je nejdůležitější – plavci svou podporou během minulých dvou ročníku získali téměř 92 tisíc korun. To i díky aktivnímu zapojení českobudějovických firem Triumfa, správa domů, Xalution, realitní kanceláři Kontakt Servis a tetovacímu studiu Tony Tattoo, které sponzorují každého statečného otužilce. Letos akci podpoří i Magistrát města České Budějovice či Budějovický Budvar.

„Moc se na zánor těšíme – opravdu zahřeje u srdce vědomí, že veřejnost není chladná k postiženým dětem a péči o ně a lidé jsou schopni originálním způsobem přispět. Výtěžek z akce letos přispěje k zakoupení pozemku ke stavbě Domova pro osoby se zdravotním postižením,“ komentuje Vanda Polívková, ředitelka Centra Bazalka.

Letos buse součástí akce exhibice zimního plavání při závodě na sto metrů, recesistický závod otužilců s podporou nafukovacích zvířátek a představení jednotlivých otužileckých skupin operujících v českobudějovickém okrese. Otužilci sami z vlastních zdrojů zajistí zázemí pro pořádání akce – občerstvení a prostor k převléknutí do plavek. Na místě bude mít veřejnost možnost podpořit Bazalku i příspěvkem do veřejné sbírky.

Otužilci, ale i diváci, se budou moct během akce zahřát kávou z Drbárny. Z každého nápoje půjde deset korun na centrum Bazalka.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Budějce bojují proti černým skládkám. Nejhorší situace je na sídlišti...

středa, 20. března 2019, 13:23

Město s výskytem černých skládek bojuje už pár let. Podle odboru správy veřejných statků je nejhorší situace na sídlištích, ale...

Jihočeši loni vytřídili skoro sto tun baterií, meziročně o patnáct...

středa, 20. března 2019, 12:07

Jihočeši v roce 2018 vytřídili a předali k recyklaci přes 96,2 tuny baterií. Je to meziročně o 15 procent víc. V přepočtu každý...

Dnes nastane rovnodennost a začne astronomické jaro

středa, 20. března 2019, 08:32

Dnes začíná astronomické jaro. Zhruba hodinu před půlnocí stane střed slunečního kotouče přesně nad zemským rovníkem a nastane...

Dolní zahrada na Hluboké zůstane zavřená. Zvažuje se uzavření i...

středa, 20. března 2019, 07:03

Lidé se otevření Dolní zahrady u zámku na Hluboké jen tak nedočkají. Na jejich náměty nikdo nereaguje. Pravidla platí pro všechny...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.