Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

První Citroën spatřil světlo světa před 100 lety. Rok oslav otevírá automobilka mimořádnou nabídkou

 
středa, 20. března 2019, 17:27

Psal se rok 1919, kdy se André Citroën, majitel muniční továrny v Quai de Javel, rozhodl pro výrobu automobilů. První vůz z jeho dílny spatřil světlo světa v létě, a do konce stejného roku bylo vyrobeno ještě 2810 kusů autmobilů. V té době ještě nikdo netušil, že se začala psát historie dnes už tradiční francouzské automobilky.

Značka Citroën otevírá rok oslav 100. výročí svého založení výjimečnou obchodní nabídkou zahrnující několik zástupců své modelové řady. Konkrétně jde o městský vůz C3, kompaktní SUV C3 Aircross, C4 Cactus a Nové Berlingo.

Na nedávném pařížském autosalonu představil Citroën nové SUV C5 Aircross, které je dalším ztělesněním již téměř stoleté tradice inovací zajišťujících pohodu na palubě. Nové SUV C5 Aircross, jehož recenzi pro vás právě připravujeme, přináší nový zážitek spojený s komfortem, zejména díky tlumičům s progresivními hydraulickými dorazy. Právě na jízdním komfortu francouzská automobilka dlouhodobě staví.

Citroën byl po celou svou historii průkopníkem řady novinek v oblasti komfortu, jako je hydropneumatické odpružení, sedadla, ergonomie ovládacích prvků v kabině, aerodynamika tvarů, revoluční architektura nebo nové materiály používané v interiéru. Mnoho z nich k tomuto modernímu pojetí komfortu značky Citroën výrazně přispělo.

U příležitosti oslav je vydán speciální „sběratelský“ katalog ke 100. výročí s popisem vlastností a historie těchto 30 vozů, který je již nyní k dispozici ke stažení v PDF

Značka se rozhodla tento globální přístup ke komfortu zakotvit v programu Citroën Advanced Comfort, který čítá čtyři cíle pro 21. století.
První z priorit je dostat posádku mimo dosah nepříznivých vlivů, jak pokud jde o komfort odpružení, tak o akustický komfort, aby se ve voze Citroën všichni cítili jako v bavlnce. Dále také usnadnit pobyt v interiéru vozu díky velké prostornosti, praktickým odkládacím přihrádkám a důvtipnému uspořádání. V neposlední řadě zlepšit plynulost používání vozu a jeho výbavy díky intuitivním technologiím, užitečným podpůrným prvkům řízení a propojení mobilních přístrojů posádky a vozu. Čtvrtý a zároveň poslední bod má zajistit řidiči klid v duši díky přehlednému zobrazení jen skutečně potřebných informací a uklidňující atmosféře v kabině.

Vše podstatné k jubileu, které automobilka slaví, najdete na citycar.cz.

Štítky Citroen, výročí, auta,

 


 

Kam dál?

Tábor plánuje v místech, kde byla synagoga, parkovací dům

středa, 20. března 2019, 16:09

Tábor plánuje poblíž historického centra v místě, kde bývala synagoga, výstavbu parkovacího domu. Objekt by měl zároveň...

Promrzlé pijavice se chystají na ukončení sezony. Podpoří Centrum...

středa, 20. března 2019, 14:52

Českobudějovičtí otužilci pořádají ve prospěch Centra Bazalka čtvrtý ročník akce pod heslem Nebuďme chladní aneb ukončení...

Budějce bojují proti černým skládkám. Nejhorší situace je na sídlišti...

středa, 20. března 2019, 13:23

Město s výskytem černých skládek bojuje už pár let. Podle odboru správy veřejných statků je nejhorší situace na sídlištích, ale...

Jihočeši loni vytřídili skoro sto tun baterií, meziročně o patnáct...

středa, 20. března 2019, 12:07

Jihočeši v roce 2018 vytřídili a předali k recyklaci přes 96,2 tuny baterií. Je to meziročně o 15 procent víc. V přepočtu každý...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele, a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.