Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeši loni vytřídili skoro sto tun baterií, meziročně o patnáct procent víc

 
středa, 20. března 2019, 12:07

Jihočeši v roce 2018 vytřídili a předali k recyklaci přes 96,2 tuny baterií. Je to meziročně o 15 procent víc. V přepočtu každý Jihočech vytřídil v průměru 150 gramů baterií.

V celé České republice lidé loni dali na recyklaci 1645 tun použitých baterií, což je v průměru 155 gramů baterií na jednoho obyvatele. Meziročně je to pokles o 36 tun. Ecobat zajišťuje v Česku zpětný odběr baterií. K recyklaci se v České republice dostane 45 procent baterií.

Téměř polovinu všech baterií odevzdali loni Jihočeši ve sběrných místech v obchodech (41,6 tuny), na druhém místě jsou sběrná místa v obcích (25,9 tuny). Ve firmách se vybralo 10,8 tuny a ve školách přes osm tun baterií.

„Jihočeši se ve sběru baterií v posledních letech zlepšují. V minulém roce se o pětinu zvýšilo množství baterií vybraných v obchodech. Množství baterií vybraných ve firmách se dokonce zdvojnásobilo,“ uvedl jednatel společnosti Ecobat Petr Kratochvíl. V obcích se podle něj zvyšuje dostupnost sběrných míst, baterie třídí i školy.

V ČR byli loni nejlepší ve sběru použitých baterií lidé v Jihomoravském kraji, kde se vybralo 247 gramů na obyvatele. Nejméně baterií, 73 gramů na člověka, odevzdali lidé v Moravskoslezském kraji. Podle Ecobatu třídí baterie sedm z deseti Čechů, 31 procent obyvatel ČR třídění baterií ignoruje, řekla dnes manažerka marketingu Ecobatu Eva Gallatová.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Dolní zahrada na Hluboké zůstane zavřená. Zvažuje se uzavření i...

středa, 20. března 2019, 07:03

Lidé se otevření Dolní zahrady u zámku na Hluboké jen tak nedočkají. Na jejich náměty nikdo nereaguje. Pravidla platí pro všechny...

Obyvatelé Komenského ulice se nového parkoviště zatím nedočkají....

úterý, 19. března 2019, 07:15

Parkování v Budějcích je dlouhodobý problém. Míst je nedostatek a některé části města si tak tvoří parkovací stání, kde to jen...

Bývalé škvárové hřiště v Sucháči znovu oživne. Zapotí se na něm...

pondělí, 18. března 2019, 16:33

Hodně práce čeká budějcké rugbisty na bývalém škvárovém hřišti v Suchém Vrbném. Prostory v areálu Lokomotivy získali od města do...

Kaliště a Třebotovice budou mít své zastoupení na radnici. Město...

pondělí, 18. března 2019, 07:12

Vybraní zástupci z Kaliště a Třebotovic se budou moct podílet na správě města. Umožní jim to zřízení výboru, o kterém rozhodla...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Do ochranné budovy kolem reaktoru nahnali 45 tun vzduchu. Temelín tak prošel bezpečnostní zkouškou

Ochranná budova kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou dnes ráno na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.

Plzeň vybavila vyřazenými počítači učebnu pro chudé děti v Keni

Plzeň darovala přes 70 vyřazených funkčních počítačů, komponenty pro datovou síť, kabely, flash disky a sluchátka do Keni. Poslouží komunitnímu centru Ostrov Naděje, které se stará o 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů. Centrum vybudovala obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu, jejíž aktivity sahají do roku 1995. Díky počítačům z Plzně mohla vzniknout zcela nová učebna, informovala ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám není tato tradice příjemná, ale "přežijí to". Necelá desetina žen pak na sebe nenechá sáhnout. Naopak muže šlehání pomlázkou baví, že je to "fajn tradice" míní 57 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Behavio, kterého se zúčastnilo 245 mužů a 255 žen.