Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeši loni vytřídili skoro sto tun baterií, meziročně o patnáct procent víc

 
středa, 20. března 2019, 12:07

Jihočeši v roce 2018 vytřídili a předali k recyklaci přes 96,2 tuny baterií. Je to meziročně o 15 procent víc. V přepočtu každý Jihočech vytřídil v průměru 150 gramů baterií.

V celé České republice lidé loni dali na recyklaci 1645 tun použitých baterií, což je v průměru 155 gramů baterií na jednoho obyvatele. Meziročně je to pokles o 36 tun. Ecobat zajišťuje v Česku zpětný odběr baterií. K recyklaci se v České republice dostane 45 procent baterií.

Téměř polovinu všech baterií odevzdali loni Jihočeši ve sběrných místech v obchodech (41,6 tuny), na druhém místě jsou sběrná místa v obcích (25,9 tuny). Ve firmách se vybralo 10,8 tuny a ve školách přes osm tun baterií.

„Jihočeši se ve sběru baterií v posledních letech zlepšují. V minulém roce se o pětinu zvýšilo množství baterií vybraných v obchodech. Množství baterií vybraných ve firmách se dokonce zdvojnásobilo,“ uvedl jednatel společnosti Ecobat Petr Kratochvíl. V obcích se podle něj zvyšuje dostupnost sběrných míst, baterie třídí i školy.

V ČR byli loni nejlepší ve sběru použitých baterií lidé v Jihomoravském kraji, kde se vybralo 247 gramů na obyvatele. Nejméně baterií, 73 gramů na člověka, odevzdali lidé v Moravskoslezském kraji. Podle Ecobatu třídí baterie sedm z deseti Čechů, 31 procent obyvatel ČR třídění baterií ignoruje, řekla dnes manažerka marketingu Ecobatu Eva Gallatová.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Dnes nastane rovnodennost a začne astronomické jaro

středa, 20. března 2019, 08:32

Dnes začíná astronomické jaro. Zhruba hodinu před půlnocí stane střed slunečního kotouče přesně nad zemským rovníkem a nastane...

Dolní zahrada na Hluboké zůstane zavřená. Zvažuje se uzavření i...

středa, 20. března 2019, 07:03

Lidé se otevření Dolní zahrady u zámku na Hluboké jen tak nedočkají. Na jejich náměty nikdo nereaguje. Pravidla platí pro všechny...

Lišek nakažených prašivinou přibývá. V okolí Boršova už jich bylo...

úterý, 19. března 2019, 12:21

V okolí Boršova se objevily další lišky nakažené prašivinou. Jejich počet za poslední dny stoupl na šest. Na první případy této...

Od příštího roku se zvýší důchody a rodičovský příspěvek

úterý, 19. března 2019, 11:03

Důchody by se měly od příštího roku zvýšit průměrně o 900 korun. Od ledna se zvýší také rodičovský příspěvek na 300 tisíc korun z...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.