Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Radnice plní slib. Na náměstí se až do konce roku vrátí stromy

 
středa, 13. března 2019, 12:22

Vrátíme stromy na hlavní náměstí a zatraktivníme městské parky. Tak zní část koaliční smlouvy aktuálního vedení města. První část bodu splní radnice už na konci března. Na náměstí se vrátí stromy a budou ho zdobit až do konce roku.

V loňském roce byly stromy na náměstí umístěny v rámci akce Budějovice vypráví. Kladné reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Lidem se zeleň v centru líbí. „Za mě stromy určitě anooo! Byl to nádherný pohled na náměstí,“ napsala na Facebooku Alča Pelikánová.

Radnice se rozhodla na impuls reagovat a už před volbami se slibovalo, že se stromy na náměstí vrátí. Na pondělním zasedání rady města se rozhodlo, že zeleň oživí centrum města na konci března a bude tam až do konce roku. „V posledních letech si musíme zvykat na opravdu parné léto a v centru se mnohdy nedá vydržet, proto chceme vytvořit příjemnější prostředí, aby měli lidé důvod se tady zdržovat,“ vysvětlil náměstek Ivo Moravec.

Podle něj jde o začátek, jak vylepšit kamenné budějcké náměstí. Umístění stromů je dočasným ozeleněním. Do konce roku chce radnice připravit soutěž, na konci které by se měla z náměstí stát oáza klidu. Soutěž by totiž kromě stromů měla řešit také zklidnění dopravy v centru. „Představa je taková, že auta pustíme jen do některých částí náměstí. Ale vše je zatím na diskuzi,“ dodal Moravec.


Stromy na náměstí v rámci akce Budějovice vypráví.

Náklady na pořízení sedmi katalp budou navíc pro město nulové. Stromy si na rok vypůjčí od podnikatele Martina Pražáka, který je na náměstí umístil už v minulém roce.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Armáda procvičí ochranu Temelína před útokem teroristů

středa, 13. března 2019, 10:50

Ochranu jaderné elektrárny Temelín při teroristickém útoku bude od 20. do 22. března cvičit 300 vojáků, policistů, zástupců ČEZ a...

Lidé bydlící v centru Budějc bojují proti porušování nočního klidu....

středa, 13. března 2019, 07:12

Hlasitá hudba, hluk a policejní majáky. Každodenní chléb lidí bydlících v centru Českých Budějovic. Obyvatelům ulic Široká a Dr....

Energetici odvolali kalamitní stav na jihu Čech. Bez elektřiny...

úterý, 12. března 2019, 08:00

Po nedělním silném větru zůstává v Jihočeském kraji bez elektřiny zhruba stovka domácností. Podle mluvčí společnosti E.ON jde o...

HLEDÁME PÁNÍČKA: Na nové pány čekají Karolík, Mau a Karamel

pondělí, 11. března 2019, 19:54

V budějckém depozitu Fráni Šrámka čekají na adopci Karolík, Mau a Karamel. Pokud hledáte nového parťáka pro život, ani s jedním z...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nejstarší MHD v Česku slaví 150 let. Česká pošta vydala k výročí městské dopravy v Brně speciální známku

Město Brno si letos připomíná 150. let koněspřežné tramvaje v Brně. K výročí vytvořila Česká pošta ve spolupráci s Klubem filatelistů Alfonse Muchy novou poštovní známku. Hlavním motivem se stala právě tramvaj zvaná koňka. Zájemci si mohou známku zakoupit na kterékoli přepážce, a to až do vyprodání zásob.

Babišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěře

Vláda ANO a ČSSD ustála i druhé hlasování o nedůvěře. Opozici, která schůzi iniciovala kvůli unijním auditům na téma střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), se podobně jako před půl rokem nepodařilo sehnat ve Sněmovně potřebných 101 hlasů proti kabinetu. Kromě poslanců ANO a ČSSD podpořili vládu také poslanci KSČM, kteří se zdrželi hlasování. Pro vládu i proti ní hlasovalo 85 zákonodárců. Zasedání začalo ve středu dopoledne a skončilo ve čtvrtek v ranních hodinách, trvalo zhruba 17 hodin.

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.