Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Radnice plní slib. Na náměstí se až do konce roku vrátí stromy

 
středa, 13. března 2019, 12:22

Vrátíme stromy na hlavní náměstí a zatraktivníme městské parky. Tak zní část koaliční smlouvy aktuálního vedení města. První část bodu splní radnice už na konci března. Na náměstí se vrátí stromy a budou ho zdobit až do konce roku.

V loňském roce byly stromy na náměstí umístěny v rámci akce Budějovice vypráví. Kladné reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Lidem se zeleň v centru líbí. „Za mě stromy určitě anooo! Byl to nádherný pohled na náměstí,“ napsala na Facebooku Alča Pelikánová.

Radnice se rozhodla na impuls reagovat a už před volbami se slibovalo, že se stromy na náměstí vrátí. Na pondělním zasedání rady města se rozhodlo, že zeleň oživí centrum města na konci března a bude tam až do konce roku. „V posledních letech si musíme zvykat na opravdu parné léto a v centru se mnohdy nedá vydržet, proto chceme vytvořit příjemnější prostředí, aby měli lidé důvod se tady zdržovat,“ vysvětlil náměstek Ivo Moravec.

Podle něj jde o začátek, jak vylepšit kamenné budějcké náměstí. Umístění stromů je dočasným ozeleněním. Do konce roku chce radnice připravit soutěž, na konci které by se měla z náměstí stát oáza klidu. Soutěž by totiž kromě stromů měla řešit také zklidnění dopravy v centru. „Představa je taková, že auta pustíme jen do některých částí náměstí. Ale vše je zatím na diskuzi,“ dodal Moravec.


Stromy na náměstí v rámci akce Budějovice vypráví.

Náklady na pořízení sedmi katalp budou navíc pro město nulové. Stromy si na rok vypůjčí od podnikatele Martina Pražáka, který je na náměstí umístil už v minulém roce.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Lidé bydlící v centru Budějc bojují proti porušování nočního klidu....

středa, 13. března 2019, 07:12

Hlasitá hudba, hluk a policejní majáky. Každodenní chléb lidí bydlících v centru Českých Budějovic. Obyvatelům ulic Široká a Dr....

Branišák stále přichází s něčím zajímavým, ať jde o výzkum či různá...

úterý, 12. března 2019, 19:48

Vítáme vás u nového seriálu rozhovorů s Ondřejem Bezouškou z jihočeského Paranormal týmu, který zajisté není čtenářům Drbny...

Italové a Turci nepochodili. Ředitelství silnic a dálnic může začít...

úterý, 12. března 2019, 17:39

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zamítl návrh firem Astaldi enterprise S.p.A. a IC Ictas, že zadání stavby severní...

Kde nejčastěji bouráme a proč? Nebezpečné křižovatky pod drobnohledem...

úterý, 12. března 2019, 07:07

Časté dopravní nehody na křižovatkách v Budějcích jsou stále dokola opakovaným tématem. I když většina řidičů nadává na...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Lidl prodával masné výrobky z Polska, u kterých byl falšovaný podíl masa

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) našli při kontrole masných výrobků značky Pikok původem z Polska, které prodává řetězec Lidl Česká republika, menší obsah masa, než bylo uváděné.

Policie ukončila vyšetřování kauzy Čapí hnízdo

Policie ukončila vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Dle informaci NEOVLIVNI.CZ policie navrhne žalobci, aby premiéra Andreje Babiše postavil před soud. Případ Andreje Babiše juniora chce policie vyřešit samostatně.

Nejhorší, co můžete v kampani říkat, jsou vlastní názory, vzpomíná rok po prezidentské volbě Vratislav Kulhánek

Ani více než rok po neúspěšné kandidatuře na úřad prezidenta republiky nelituje pětasedmdesátiletý Vratislav Kulhánek této zkušenosti. Otevřeně ale přiznává, že by do něčeho podobného už nešel. „V tomhle věku bych se měl starat spíš o vnoučata,“ dodává. Jak na prezidentskou volbu vzpomíná a co ho nyní nejvíce zaměstnává? To zjišťovala v rozhovoru Drbna.