Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lidé bydlící v centru Budějc bojují proti porušování nočního klidu. Město chystá vyhlášku

 
středa, 13. března 2019, 07:12

Hlasitá hudba, hluk a policejní majáky. Každodenní chléb lidí bydlících v centru Českých Budějovic. Obyvatelům ulic Široká a Dr. Stejskala došla trpělivost a sepsali proti bujarému nočnímu životu petici. Kromě té by jim ke klidnějšímu spaní brzy moha pomoct také vyhláška, která by upravovala otevírací dobu nočních podniků a non-stop barů.

„Tady není večer, aby se něco nedělo. A to nejsou jen nějaké hlasité party. Rvačky, křik, policie, záchranka. Opravdu to není příjemné,“ popisuje situaci obyvatelka ulice Dr. Stejskala. Právě tady vznikla petice, která požaduje dodržování nočního klidu. Petici podepsaly desítky lidí. Podle některých je situace neúnosná.

Do dvou zmiňovaných ulic jezdí policie velmi často. Může za to hlavně koncentrace několika podniků s dlouhou otevírací dobou. Tu chce město novou vyhláškou regulovat. „V žádném případě nepůjde o celoplošnou regulaci. Drtivé většiny podniků se to vůbec nedotkne. Upravit by se měla otevírací doba jen v některých vytipovaných lokalitách,“ uvedl náměstek primátora Juraj Thoma.

Konkrétní místa chce město určit za pomoci městské a státní policie. Vyhodnotit také musí všechny možné dopady nařízení. „Musíme proti sobě vybalancovat dvě hodnoty. Chceme chránit veřejný pořádek, ale zároveň ctíme hodnotu svobodného podnikání," upozornil Thoma. Vyhláška by podle něj měla být pravidelně vyhodnocována a případně upravována.

Druhá strana barikády s vyhláškou nesouhlasí. „Samozřejmě, že se nám to nelíbí. Zastávám názor, že když jde někdo bydlet do centra města, musí počítat s tím, že je tady holt sem tam hluk,“ myslí si jeden z majitelů budějckého nočního podniku.

Radní zatím schválili záměr vyhlášku vydat a domluvili její základní parametry. Podrobnější detaily, jako je územní působnost a vymezené časy, budou předmětem dalších jednání. Hotovou vyhláškou se poté bude zabývat zastupitelstvo. „Stane se tak v nejbližších měsících,“ uzavřel Thoma.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Energetici odvolali kalamitní stav na jihu Čech. Bez elektřiny...

úterý, 12. března 2019, 08:00

Po nedělním silném větru zůstává v Jihočeském kraji bez elektřiny zhruba stovka domácností. Podle mluvčí společnosti E.ON jde o...

HLEDÁME PÁNÍČKA: Na nové pány čekají Karolík, Mau a Karamel

pondělí, 11. března 2019, 19:54

V budějckém depozitu Fráni Šrámka čekají na adopci Karolík, Mau a Karamel. Pokud hledáte nového parťáka pro život, ani s jedním z...

Budějcká nemocnice otevřela nové psychiatrické oddělení

pondělí, 11. března 2019, 18:31

Nemocnice v Budějcích dnes slavnostně otevřela psychiatrické oddělení, které sídlí v budově vedle hlavního parkoviště. V rámci...

Na jihu Čech zůstává stále pět tisíc domácností bez elektřiny

pondělí, 11. března 2019, 16:32

Zhruba pět tisíc domácností zůstává stále na jihu Čech bez elektřiny. Na svědomí to má víkendový orkán, který udeřil v České...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.