Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lidé bydlící v centru Budějc bojují proti porušování nočního klidu. Město chystá vyhlášku

 
středa, 13. března 2019, 07:12

Hlasitá hudba, hluk a policejní majáky. Každodenní chléb lidí bydlících v centru Českých Budějovic. Obyvatelům ulic Široká a Dr. Stejskala došla trpělivost a sepsali proti bujarému nočnímu životu petici. Kromě té by jim ke klidnějšímu spaní brzy moha pomoct také vyhláška, která by upravovala otevírací dobu nočních podniků a non-stop barů.

„Tady není večer, aby se něco nedělo. A to nejsou jen nějaké hlasité party. Rvačky, křik, policie, záchranka. Opravdu to není příjemné,“ popisuje situaci obyvatelka ulice Dr. Stejskala. Právě tady vznikla petice, která požaduje dodržování nočního klidu. Petici podepsaly desítky lidí. Podle některých je situace neúnosná.

Do dvou zmiňovaných ulic jezdí policie velmi často. Může za to hlavně koncentrace několika podniků s dlouhou otevírací dobou. Tu chce město novou vyhláškou regulovat. „V žádném případě nepůjde o celoplošnou regulaci. Drtivé většiny podniků se to vůbec nedotkne. Upravit by se měla otevírací doba jen v některých vytipovaných lokalitách,“ uvedl náměstek primátora Juraj Thoma.

Konkrétní místa chce město určit za pomoci městské a státní policie. Vyhodnotit také musí všechny možné dopady nařízení. „Musíme proti sobě vybalancovat dvě hodnoty. Chceme chránit veřejný pořádek, ale zároveň ctíme hodnotu svobodného podnikání," upozornil Thoma. Vyhláška by podle něj měla být pravidelně vyhodnocována a případně upravována.

Druhá strana barikády s vyhláškou nesouhlasí. „Samozřejmě, že se nám to nelíbí. Zastávám názor, že když jde někdo bydlet do centra města, musí počítat s tím, že je tady holt sem tam hluk,“ myslí si jeden z majitelů budějckého nočního podniku.

Radní zatím schválili záměr vyhlášku vydat a domluvili její základní parametry. Podrobnější detaily, jako je územní působnost a vymezené časy, budou předmětem dalších jednání. Hotovou vyhláškou se poté bude zabývat zastupitelstvo. „Stane se tak v nejbližších měsících,“ uzavřel Thoma.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Branišák stále přichází s něčím zajímavým, ať jde o výzkum či různá...

úterý, 12. března 2019, 19:48

Vítáme vás u nového seriálu rozhovorů s Ondřejem Bezouškou z jihočeského Paranormal týmu, který zajisté není čtenářům Drbny...

Italové a Turci nepochodili. Ředitelství silnic a dálnic může začít...

úterý, 12. března 2019, 17:39

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zamítl návrh firem Astaldi enterprise S.p.A. a IC Ictas, že zadání stavby severní...

Kde nejčastěji bouráme a proč? Nebezpečné křižovatky pod drobnohledem...

úterý, 12. března 2019, 07:07

Časté dopravní nehody na křižovatkách v Budějcích jsou stále dokola opakovaným tématem. I když většina řidičů nadává na...

Na jihu Čech zůstává stále pět tisíc domácností bez elektřiny

pondělí, 11. března 2019, 16:32

Zhruba pět tisíc domácností zůstává stále na jihu Čech bez elektřiny. Na svědomí to má víkendový orkán, který udeřil v České...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Brněnští senioři se v Domově Kosmonautů mohou těšit na novou terasu a komunitní sál

Senioři v Domově Kosmonautů ve Starém Lískovci se mohou těšit na nové prostory. Město schválilo projekt dvoupatrové přístavby s komunitním sálem, pobytovou terasou i kancelářskými prostory za bezmála 50 milionů korun. Do konce roku by měl být hotový projekt.

V Liberci se chystá natáčení seriálu s Kylem MacLachlanem a Sofií Helin. Hledá se kompars

Produkční společnost Cinenord Company připravuje seriál Atlantic Crossing. Příběh norské korunní princezny Marty Švédské během druhé světové války se bude natáčet už příští týden v Liberci. A hledají se komparsisté.

Češka zadržená s heroinem dostala v Pákistánu trest přes osm let

Pákistánský soud poslal na osm let a osm měsíců do vězení Češku zadrženou loni v lednu na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Informovala o tom dnes pákistánská televize Geo. Češka dostala kromě trestu odnětí svobody také pokutu ve výši 113 tisíc pákistánských rupií (asi 18 200 korun).