Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na jihu Čech zůstává stále pět tisíc domácností bez elektřiny

 
pondělí, 11. března 2019, 16:32

Zhruba pět tisíc domácností zůstává stále na jihu Čech bez elektřiny. Na svědomí to má víkendový orkán, který udeřil v České republice. Nejhorší situace je na Prachaticku, Českokrumlovsku a Písecku.

Podle mluvčí společnosti E.ON Martiny Slavíkové je v Jihočeském kraji nejhorší situace. „Stále tu máme 25 poruch na vedení vysokého napětí. Bez elektřiny je pět tisíc domácností. Nejvíce zasaženými regiony je Prachaticko (1 700 domácností), Českokrumlovsko (1 000 domácností) a Písecko,“ popsala Slavíková. Během dopoledne obnovili energetici dodávky energií do 22 tisíc domácností v kraji.

Kvůli popadaným stromům stále nejezdí v regionu některé vlaky. Na trase České Budějovice - Praha je mimo provoz úsek mezi Hlubokou nad Vltavou a Ševětínem. Omezení se týká i železnice mezi Lipnem nad Vltavou a Rybníkem, Táborem a Bechyní nebo Kamenným Újezdem a Holkovem. Odstraňování překážek podle webu českých drah ještě potrvá několik hodin a cestující musí počítat se zpožděním vlaků.

Hasiči měli za víkend na jihu Čech více než 500 výjezdů kvůli silnému větru.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto E.ON | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Petráček je druhým nejlepším handicapovaným sportovcem roku....

pondělí, 11. března 2019, 15:51

Dalším oceněním se může chlubit budějcký plavec Arnošt Petráček. V anketě Nejlepší handicapovaný sportovec roku získal druhé...

Kvůli vyvráceným stromům jsou zavřená centra v Srní a Kvildě

pondělí, 11. března 2019, 14:31

Kvůli vyvráceným stromům uzavřel Národní park Šumava návštěvnické centrum pro pozorování vlků v Srní na Klatovsku a pro...

Budvar loni vyvezl nejvíce piva ve své historii

pondělí, 11. března 2019, 13:13

Budějovický Budvar loni exportoval nejvíce piva ve své historii. Většina zlatavého moku loni směřovala do Německa, kde se...

O studium na středních zdravotnických školách je velký zájem....

pondělí, 11. března 2019, 08:51

Rekordní počet přihlášek do čtyř otevíraných oborů letos zaznamenala Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.