Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Město znovu vypsalo zakázku na stavbu multifunkčního centra. Předpokládaná cena je 552 milionů korun

 
čtvrtek, 7. března 2019, 07:02

Na druhý pokus zkouší město najít firmu, která zbourá současnou Sportovní halu a postaví nové multifunkční centrum. Na začátku týdne vypsala radnice novou zakázku. Předpokládaná cena akce je 552 milionů korun. Původní záměr byl přitom postavit halu za 312 milionů.

Zájemci, kteří se budou chtít ujmout demolice a následné stavby, se mohou hlásit do 10. dubna. „Předmětem plnění veřejné zakázky je demolice původní Sportovní haly na Dlouhé louce v Českých Budějovicích, včetně likvidace nebezpečného odpadu, a výstavba nového Multifunkčního centra Dlouhá louka na původním místě sportovní haly,“ popisuje město stručně akci. 

Předpokládaná cena stavby je 552 milionů korun. Právě kvůli ceně bylo loni první výběrové řízení zrušeno. Z původních 312 miliónů se nejnižší nabídka od firmy Metrostav vyšplhala na 489 milionů korun. „S nějakým navýšením se dalo počítat, ale s tak enormním opravdu ne,“ uvedl v polovině minulého roku bývalý zastupitel Petr Podhola. I přesto se cena po roce vyšplhala mnohem výše.

Podle zadávací dokumentace by se mělo na hale začít pracovat začátkem června a hotovo by mělo být v září 2020. Podle Františka Konečného se ale může ještě termín měnit. „V případě, že vzniknou ze strany zájemců nějaké dotazy, je reálné, že se termín posune. Uvidíme ale v následujících týdnech,“ vysvětlil Konečný.

Vyhlášení výběrového řízení někteří zastupitelé kritizují. „Je to pro nás jasným signálem, nakolik vážně primátor hlas občanů bere,“ uvádí budějčtí Piráti. Ti stále usilují o to, aby o osudu haly rozhodli lidé v místním referendu. Podle zastupitele Lukáše Mareše se aktuálně pracuje na formulaci otázky, která by v referendu zazněla.

V případě jeho vyhlášení by se hlasovalo ve stejný termín, kdy budou v Budějcích probíhat volby do Evropského parlamentu. 

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Ateliér 8000
 


 

Kam dál?

Na letišti v Plané má vzniknout parkoviště pro kamiony. Obci se záměr...

středa, 6. března 2019, 19:21

Už v loňském roce se objevila informace, že zrušené stání pro kamiony Na Dlouhé louce se přesune k letišti v Plané. Na projektu...

Budějčák Rozner známý svým „zabrušováním“ možná nebude vydán k...

středa, 6. března 2019, 18:11

Sněmovna možná nevydá poslance Miloslava Roznera (SPD) k trestnímu stíhání kvůli jeho výrokům o bývalém romském táboře v Letech u...

Víceméně jsme na sebe zbyli, směje se duo MaMi, ranní dvojka na...

středa, 6. března 2019, 17:22

Vstávají s vámi každý všední den a aby vám ušetřili tolik cenný ranní čas, ví o všem, co se děje. Mají přehled o dopravní situaci...

Do všeho šel vždycky na plný pecky. Život si uměl prožít, řekl o...

středa, 6. března 2019, 15:40

V budějckém krematoriu se dnes lidé loučili s hercem a dabérem Jiřím Pomeje. Kolegové, jako například Zdeněk Troška nebo Vendula...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nejstarší MHD v Česku slaví 150 let. Česká pošta vydala k výročí městské dopravy v Brně speciální známku

Město Brno si letos připomíná 150. let koněspřežné tramvaje v Brně. K výročí vytvořila Česká pošta ve spolupráci s Klubem filatelistů Alfonse Muchy novou poštovní známku. Hlavním motivem se stala právě tramvaj zvaná koňka. Zájemci si mohou známku zakoupit na kterékoli přepážce, a to až do vyprodání zásob.

Babišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěře

Vláda ANO a ČSSD ustála i druhé hlasování o nedůvěře. Opozici, která schůzi iniciovala kvůli unijním auditům na téma střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), se podobně jako před půl rokem nepodařilo sehnat ve Sněmovně potřebných 101 hlasů proti kabinetu. Kromě poslanců ANO a ČSSD podpořili vládu také poslanci KSČM, kteří se zdrželi hlasování. Pro vládu i proti ní hlasovalo 85 zákonodárců. Zasedání začalo ve středu dopoledne a skončilo ve čtvrtek v ranních hodinách, trvalo zhruba 17 hodin.

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.