Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lidé v budějcích loni více kupovali elektronické jízdenky

 
neděle, 3. března 2019, 13:20

Stále více lidí v Budějcích platí za městskou hromadnou dopravu pomocí elektronických jízdenek. SMS zprávou si loni lidé koupili téměř 210 tisíc jízdenek. Mnohem více také cestující používají aplikaci Sejf. Nejoblíbenější ale stále zůstávají klasické papírové jízdenky.

Jízdenky si v Budějcích můžou cestující koupit SMS zprávou, přes aplikaci Sejf nebo klasickou formou z jízdenkového automatu. Podle statistik Dopravního podniku se elektronická forma jízdenek stává čím dál tím oblíbenější. „Jízdních dokladů formou SMS bylo v roce 2018 zakoupeno 209 603 kusů, což je o 22,3 procent více, než ve stejném období předchozího roku,“ popisuje mluvčí Dopravního podniku Viktor Lavička. Přes aplikaci Sejf si jich cestující pořídili 70 296 kusů.

Nejoblíbenější ale stále zůstávají klasické papírové jízdenky. V loňském roce se jich prodalo více než 4,3 miliónu kusů. „Důvodem může být i fakt, že po městě je rozmístěno celkem 42 jízdenkových automatů, z nichž 9 jich akceptuje bezkontaktní platební karty, dalšími možnostmi nákupu jsou pak externí prodejci,“ dodal Lavička.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Příští týden může být až 18 stupňů, předpovídají meteorologové

neděle, 3. března 2019, 08:14

Příští týden bude nadprůměrně teplý. Denní maxima se budou pohybovat mezi šesti a 13 stupni Celsia, ojediněle se ale mohou dostat...

FOTO: Uvízlého potkana zachránili hasiči. Zpráva obletěla svět. Lidé...

sobota, 2. března 2019, 16:17

V posledních dnech obletěly svět snímky i video tlusťoučkého potkana, který v německém Bensheimu uvízl v poklopu kanálu. Zpráva...

Strakoničtí vojáci trénovali pohyb v horském terénu i záchranu osob ...

sobota, 2. března 2019, 13:02

Jak zachránit člověka zasypaného lavinou, předvídat lavinové nebezpečí, nebo jak se bezpečně pohybovat na horách. To všechno se...

Moje vize nula. Projekt, který si klade jasný cíl

sobota, 2. března 2019, 11:11

V roce 2018 Nadace pojišťovny Kooperativa vymyslela a následně iniciovala start projektu Moje vize nula. Projekt, který si klade...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nejstarší MHD v Česku slaví 150 let. Česká pošta vydala k výročí městské dopravy v Brně speciální známku

Město Brno si letos připomíná 150. let koněspřežné tramvaje v Brně. K výročí vytvořila Česká pošta ve spolupráci s Klubem filatelistů Alfonse Muchy novou poštovní známku. Hlavním motivem se stala právě tramvaj zvaná koňka. Zájemci si mohou známku zakoupit na kterékoli přepážce, a to až do vyprodání zásob.

Babišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěře

Vláda ANO a ČSSD ustála i druhé hlasování o nedůvěře. Opozici, která schůzi iniciovala kvůli unijním auditům na téma střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), se podobně jako před půl rokem nepodařilo sehnat ve Sněmovně potřebných 101 hlasů proti kabinetu. Kromě poslanců ANO a ČSSD podpořili vládu také poslanci KSČM, kteří se zdrželi hlasování. Pro vládu i proti ní hlasovalo 85 zákonodárců. Zasedání začalo ve středu dopoledne a skončilo ve čtvrtek v ranních hodinách, trvalo zhruba 17 hodin.

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.