Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Cvičební maraton podpoří lidi s roztroušenou sklerózou

 
pátek, 1. března 2019, 15:21

Vítězem Maratonu s roztroušenou sklerózou je každý, kdo vezme život do vlastních rukou. To je hlavní motto Maratonu s roztroušenou sklerózou, který se koná 1. a 2. března v budějckých Žižkových kasárnách. Cvičit se bude zumba, jóga nebo rehabilitační cvičení. K vidění ale bude i exhibice TJ Karate.

Letos se koná už osmý ročník cvičebního maratonu s roztroušenou sklerózou. Cílem akce je motivovat nemocné, ale i veřejnost, k aktivnímu přístupu k sobě samému, zdravému životnímu stylu a pravidelnému pohybu. „Chceme mezi lidi dostat informace o možnostech komplexní rehabilitace a přijetí nemoci. Děláme takovou osvětu o roztroušené skleróze, o příznacích a zdravém životním stylu nejen pro pacienty s touto nemocí. Onemocnět totiž může kdokoliv,“ vysvětluje předsedkyně unie Roska Věra Švábová.

Cvičební maraton trvá dva dny. V pátek začíná v Žižkových kasárnách už od 16 a trvá do 20 hodin, v sobotu se pokračuje od 9 do 16 hodin. Zájemci se mohou těšit na pohybové aktivity ve formě rekondičního cvičení, sebeobrany, aerobicu, pilátes, jógy, zumby, rehabilitačních cvičení, powerjóga a dalších.

 

 

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Temelín dnes odstaví první blok. Důvodem jsou kontroly a výměna paliva

pátek, 1. března 2019, 12:52

Výměna paliva, kontroly turbíny a bezpečnostních systémů nebo rekonstrukce části potrubí cirkulační chladící vody. To jsou jen...

V Česku včera padaly teplotní rekordy. Pokořen byl i v Budějcích

pátek, 1. března 2019, 11:33

Poslední únorový den byl v Česku mimořádně teplý. Nejvíc dnes naměřili v Kobylí na Břeclavsku, kde teploměr vystoupal na 18,8...

Český Krumlov čeká letos od zájezdových autobusů příjmy 8 milionů

pátek, 1. března 2019, 09:00

Český Krumlov čeká letos příjmy z takzvaného bus stopu zájezdových autobusů osm milionů korun. Ve městě by měl od 1. června 2019...

Lidé přebíhající mimo přechod. Každodenní problém na budějckých...

pátek, 1. března 2019, 07:12

Silnice přebíhající lidé jsou jedním z největších problémů v Budějcích. Mladí i staří přecházejí silnice i v místech, kde je jen...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.