Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lidé přebíhající mimo přechod. Každodenní problém na budějckých silnicích

 
pátek, 1. března 2019, 07:12

Silnice přebíhající lidé jsou jedním z největších problémů v Budějcích. Mladí i staří přecházejí silnice i v místech, kde je jen pár metrů vzdálený přechod. Zkrácením cesty přitom riskují nejen své zdraví, ale i pokutu.

Nejvyšší výskyt hazardujících chodců ve městě je na Pražské třídě u Mariánského náměstí mezi zastávkami autobusu. Lidé ale také často přebíhají mimo přechody u Senovážného náměstí před Kulturním domem Metropol, na Pražské třídě u hřbitova Sv. Otýlie, kde přecházejí hlavně senioři nebo také na Nádražní ulici mezi Mercury a Nádraží.

Pokud policisté na přebíhajícího člověka narazí, hrozí mu kromě úrazu i pokuta. Jde totiž o přestupek – porušení pravidel silničního provozu. Zákon hovoří jasně. „Je-li blíže než 50 metrů křižovatka s řízeným provozem, přechod pro chodce, místo pro přecházení vozovky, nadchod nebo podchod vyznačený dopravní značkou "Přechod pro chodce", "Podchod nebo nadchod", musí chodec přecházet jen na těchto místech. Na přechodu pro chodce se chodí vpravo.“

Najdou se i tací, kteří se nebojí při hazardování překonat překážky, jako je například zábradlí. Příkladem je třeba Vltava střed.

„Loni nám zemřelo šest chodců v kraji. Tisíc sto šedesát jedna dopravních nehod v rámci celé České republiky zavinili chodci. Při těchto všech nehodách jich dohromady v České republice zemřelo 21,“ uvedl tiskový mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner.

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Opustili všechny a všechno, co jsme milovali. Sbalili jsme celý svůj...

čtvrtek, 28. února 2019, 20:17

Jsme dva. Dohromady je nám už přes sto let. Spolu jsme už víc než třicet let, nehneme se od sebe na krok a vše děláme spolu. Kdo...

Oprava chodníku vyjde na necelé tři miliony. Vymění se i veřejné...

čtvrtek, 28. února 2019, 17:55

Nového chodníku se dočkají obyvatelé v budějcké Dalimilově ulici. Hlavním důvodem výměny je špatný asfalt. Počítá se i s výměnou...

Benefiční festival Světlo Bazalce rozhýbe Kampu

čtvrtek, 28. února 2019, 15:15

Začátkem března pořádají studenti Teologické fakulty Jihočeské univerzity ve studentském klubu Kampa charitativní večer plný...

Teploty připomínající jaro stále přejí lyžařům

čtvrtek, 28. února 2019, 13:03

Dnešní den je podle meteorologů posledním slunečným dnem s jarními teplotami. V noci na pátek nás teplé počasí opustí a citelně...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

CK Neckermann má v cizině 1100 českých klientů, návrat zajistí

Cestovní kancelář Neckermann, která je v Česku součástí zkrachované britské kanceláře Thomas Cook, má v zahraničí k dnešnímu dni zhruba 1100 českých klientů. O tyto klienty se postará a zajistí jim bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným letem. V tiskovém prohlášení to dnes uvedl šéf marketingu CK Neckermann Jan Šrámek.

Začínají Dny českého piva. Po celé republice můžete ochutnat svatováclavské speciály

Povstaňte, jdeme na pivo! Tak zní heslo už sedmého ročníku Dnů českého piva. Slavnosti oblíbeného zlatavého moku se konají po celé republice a nabídnou bohatý program, ale i speciálně navařené svatováclavské pivo. Akce začíná 24. září a trvá až do 30. září.

Některé budovy v centru Prahy přes noc pokryly graffiti

Některé budovy v centru Prahy, například Tančící dům, Obchodní dům Kotva a Dům módy na Václavském náměstí pokrylo přes noc graffiti. Akce má upozornit na nedostatek legálních ploch pro street art. Zhruba 20 streetartovým umělcům dala k dispozici přes 190 metrů čtverečních plochy svých domů společnost Pražská správa nemovitostí (PSN). Většina maleb je dočasná, trvalý zásah do podoby historických či památkově chráněných budov je totiž omezený. Novinářům to v tiskové zprávě sdělila za PSN Tereza Pavézková.