Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Veterináři řeší na Jindřichohradecku nepovolený chov lvů

 
neděle, 24. února 2019, 08:10

Krajská veterinární správa řeší v těchto dnech nepovolený chov lva. Chovatelka si šelmu pořídila dřív, než to nahlásila na příslušné úřady. Co se zvířetem teď bude, musí rozhodnout správní řízení.

O případu informovala Česká televize, která mluvila i s chovatelkou. „Je mi třiašedesát a řeknu vám, že to byl šedesát let můj sen,“ říká.

Lvice Ajša není jediným zvířetem, které chovatelka má. K chování rysů a pum, ale povolení má. „Kdyby postupovala podle legislativy, jak se má, tak v prvé řadě požádá o schválení chovu a chovatelského zařízení, pak teprve si pořídí zvířata. U ní to bylo naopak,“ uvedl České televizi ředitel veterinární správy Jihočeského kraje František Kouba.

Pro chování lvů je nutné, aby žili v páru. Ke lvici proto přibyl ještě lev Gandalf. Prostor uvnitř byl pro lví pár nedostatečný, proto ho rozšířila. Nyní čeká, jestli už splnila všechny podmínky, aby jí veterináři mohli chov dodatečně povolit.

O dalším osudu dvou lvů se teď bude rozhodovat ve správním řízení. Verdikt by se majitelka mohla dozvědět během jara. 

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

V Budějcích bude druhá dobíjecí stanice pro elektromobily

sobota, 23. února 2019, 14:13

Společnost E-ON otevře v Budějcích druhou dobíjecí stanici pro elektromobily. Slavnostní otevření proběhne v pondělí 25. února od...

Českobudějovičtí strážníci zachránili šedesátiletého muže

sobota, 23. února 2019, 12:52

Hlídka strážníků z Budějc pomohla staršímu muži, který slavil narozeniny v jedné z restaurací na Husově třídě. Hlídka, která...

Stanou se Budějce českou Vídní nebo Kodaní?

sobota, 23. února 2019, 10:02

Jihočeský kraj i jeho metropole České Budějovice mají šanci potvrdit svůj pozitivní vztah k životnímu prostředí. Postačí k tomu,...

Budějcká plovárna má sice nový tobogán, kdy se lidé svezou je zatím...

sobota, 23. února 2019, 08:15

Nový tobogán na budějcké plovárně stále provázejí problémy. Na sklouznutí po jediném tobogánu široko daleko si lidé budou muset...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.