Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Město chce zdražit nájem v městských bytech. Za metr čtvereční zaplatíme až 120 korun

 
pátek, 22. února 2019, 17:33

Za pronájem bytů, které vlastní město, si s největší pravděpodobností připlatíme. Ceny bytů v okolí Budějc v posledních letech stouply a nájem za byt ve vlastnictví města je tak výrazně nižší, než je standartní. Důvodem zdražování je ale také nutnost budoucích oprav bytového fondu. Někteří lidé si tak připlatí více než 50 korun za metr čtvereční.

Město si nechalo zpracovat znalecký posudek, který mimo jiné ukazuje standartní cenu nájemného v Budějcích. „Stávající nájemné, které máme, je hluboce pod úrovní toho obvyklého. Ředitel Správy domů nás navíc upozornil, že do budoucna budeme muset znovu investovat do dalších oprav bytového fondu,“ vysvětlil důvody zdražování náměstek primátora Tomáš Bouzek

Na základě studie jsme se dohodli, že u nových a stávajících smluv na dobu určitou budeme zvyšovat cenu nájemného na výši 75 procent obvyklé ceny,“ řekl Bouzek. Zdražování by se podle něj mělo týkat zhruba 780 bytů. „Jde o byty, které přiděluje bytová komise a byty vysoutěžené. Nejde o sociální a startovací byty a smlouvy sjednané na dobu neurčitou,“ doplnil.

Z necelých sedmdesáti korun za metr čtvereční by se tak cena mohla zvednout až na 120 korun. Méně si lidé připlatí za větší byty, u garsonek se naopak může zdražovat na více než 120 korun. Změna se dotkne také šedesáti bytů v Loucké ulici, kde chce radnice zdražit z 61,5 korun za metr čtvereční na 79,5 korun. V bytech, na jejichž stavbu byla čerpána dotace, se s výší nájmu hýbat nemůže.

Město má ve správě necelé dva tisíce bytů. O tom, jestli se bude zdražovat nebo ne, rozhodnou radní už v pondělí 25. února.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Jihočeské divadlo bude ke stému výročí hrát v boudě i maringotce

pátek, 22. února 2019, 07:03

Jihočeské divadlo letos slaví sté výročí. Oslavy divadlo zahájí v Praze přehlídkou z názvem Jižní spojka. V Budějcích se můžeme...

Budějckou dopravu čeká další zkouška. Mánesovka bude až čtyři měsíce...

čtvrtek, 21. února 2019, 16:03

Letos čeká Budějce hned několik stěžejních uzavírek. Kromě Lidické třídy se bude opravovat také Mánesova ulice. Ta získá nový...

Jelen Standa se loni podruhé narodil. V Lánské oboře se má čile k...

čtvrtek, 21. února 2019, 06:59

Kauzu jelena Standy, který v únoru loňského roku napadl jednoho z návštěvníků, sledovala celá republika. Standa měl být za...

Část dálnice D3 z Hodějovic do Třebonína se může začít stavět. ŘSD...

středa, 20. února 2019, 16:13

Stavbě dalšího úseku dálnice D3 už nic nebrání. Ředitelství silnic a dálnic dnes předalo staveniště úseku z Hodějovic do...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Brněnští senioři se v Domově Kosmonautů mohou těšit na novou terasu a komunitní sál

Senioři v Domově Kosmonautů ve Starém Lískovci se mohou těšit na nové prostory. Město schválilo projekt dvoupatrové přístavby s komunitním sálem, pobytovou terasou i kancelářskými prostory za bezmála 50 milionů korun. Do konce roku by měl být hotový projekt.

V Liberci se chystá natáčení seriálu s Kylem MacLachlanem a Sofií Helin. Hledá se kompars

Produkční společnost Cinenord Company připravuje seriál Atlantic Crossing. Příběh norské korunní princezny Marty Švédské během druhé světové války se bude natáčet už příští týden v Liberci. A hledají se komparsisté.

Češka zadržená s heroinem dostala v Pákistánu trest přes osm let

Pákistánský soud poslal na osm let a osm měsíců do vězení Češku zadrženou loni v lednu na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Informovala o tom dnes pákistánská televize Geo. Češka dostala kromě trestu odnětí svobody také pokutu ve výši 113 tisíc pákistánských rupií (asi 18 200 korun).