Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jižní Čechy chtějí propagovat turismus v okolí Vltavy. Novinky představí na veletrhu v Praze

 
neděle, 17. února 2019, 11:04

Jižní Čechy pohodové jsou hlavním tématem turistické nabídky pro návštěvníky regionu v roce 2019. A pohodu Jihočeská centrála cestovního ruchu přiveze i na veletrh Holiday World, který se koná na Výstavišti v Praze Holešovicích od 21. do 24. února. Návštěvníci jihočeské expozice se mohou těšit i na doprovodný program.

První den veletrhu expozici slavnostně zahájí ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek a představí téma Jižní Čechy pohodové, turistické novinky, které si pro letošní rok region přichystal pro své návštěvníky, a nově spuštěný projekt Vltava.

Návštěvníci se mohou opět těšit na tradiční nabídku památek, kultury, jihočeské gastronomie, na bezpočet tipů na rodinnou nebo aktivní dovolenou a relaxaci v jihočeských lázních. Na své si přijdou i vyznavači myslivosti či rybaření. „Nesmíme zapomenout na pivní stezky mapující v šesti trasách regionální pivovary a minipivovary,“ podotkl ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu.

„Z novinek, na které se mohou návštěvníci těšit, jsou to například židovské památky či příběhy znovuzrozených památek, kterým byl znovu vdechnut život po roce 89. Nabídku rozšiřují také tipy na pobyt na jihočeském venkově a nezapomínáme ani na pohybově znevýhodněné návštěvníky, pro něž máme také zpracované zajímavé tipy na výlet po jižních Čechách,“ dodal Polášek.

Jedním ze stěžejních témat letošního roku bude společný projekt Jihočeského a Středočeského kraje propagující možnosti turismu v okolí Vltavy i přímo na řece. „Chceme Vltavu vzít jako jeden produkt cestovního ruchu, který má nadregionální význam. Řeka poskytuje nepřeberné množství toho, co turisté na ní a podél ní mohou zažít a navštívit. Tento projekt by měl nabídku cestovního ruchu v obou regionech komplexně představit. Spolupracujeme proto nejen s turistickými oblastmi na území jižních Čech, ale i se Středočeskou centrálou cestovního ruchu,“ poznamenal k tématu Jaromír Polášek.

Páteční program se ponese v duchu tradičního jihočeského masopustu, kdy výstavní halou projde veselý průvod masek a k ochutnání budou připraveny jihočeské masopustní koblihy. 

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

VIDEO: Šel jsem kontrolovat fotopasti a najednou vidím chrápající...

neděle, 17. února 2019, 08:15

Takový zážitek se jen tak nepoštěstí. A pokud ano, je to jednou za život. O naprostém štěstí může mluvit český fotograf Vladimír...

Krumlov chystá síť cyklostezek. Informace najdou lidé v mapové...

sobota, 16. února 2019, 14:54

Český Krumlov chce v následujících dvou letech vytvořit sít cyklotras, které propojí centrum města s jeho okrajovými částmi. O...

Téměř polovina kontrolovaných penzionů na Šumavě porušila zákon

sobota, 16. února 2019, 08:43

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) udělala loni na Šumavě 65 kontrol restaurací a penzionů, 45 procent kontrolovaných...

VIDEO: Když hraje roli čas, nastupují na scénu vojáci

čtvrtek, 14. února 2019, 07:13

Před základnou Vodní záchranné služby v Dolní Vltavici bylo včera od rána rušno. Ještě aby ne. K břehu lipenské přehrady se sjely...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Brněnští senioři se v Domově Kosmonautů mohou těšit na novou terasu a komunitní sál

Senioři v Domově Kosmonautů ve Starém Lískovci se mohou těšit na nové prostory. Město schválilo projekt dvoupatrové přístavby s komunitním sálem, pobytovou terasou i kancelářskými prostory za bezmála 50 milionů korun. Do konce roku by měl být hotový projekt.

V Liberci se chystá natáčení seriálu s Kylem MacLachlanem a Sofií Helin. Hledá se kompars

Produkční společnost Cinenord Company připravuje seriál Atlantic Crossing. Příběh norské korunní princezny Marty Švédské během druhé světové války se bude natáčet už příští týden v Liberci. A hledají se komparsisté.

Češka zadržená s heroinem dostala v Pákistánu trest přes osm let

Pákistánský soud poslal na osm let a osm měsíců do vězení Češku zadrženou loni v lednu na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Informovala o tom dnes pákistánská televize Geo. Češka dostala kromě trestu odnětí svobody také pokutu ve výši 113 tisíc pákistánských rupií (asi 18 200 korun).