Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Jihočeském kraji chybí 125 policistů do plánovaného stavu

 
sobota, 9. února 2019, 09:21

Jihočeské policii chybí 125 zaměstnanců, aby dosáhla plánovaného stavu. Momentálně u ní slouží 2238 policistů. Loni jich nastoupilo 86, ale 66 policistů současně odešlo. ČTK to řekl ředitel jihočeské policie Luděk Procházka. Podle něj je podobná situace téměř ve všech krajích republiky.

Procházka uvedl, že uchazečů o místo u policie je dostatek, ale v přijímacím řízení jich hodně vypadne. Základními předpoklady pro získání práce jsou fyzické a psychologické testy a zdravotní prohlídka. Podle Procházky většina z neúspěšných žadatelů selže na psychologických testech. "Fyzická příprava se dá natrénovat, zdravotní prohlídku absolvují téměř všichni. Ale na psychologickém vyšetření bývá největší propad," uvedl jihočeský policejní ředitel.

Podle něj je podstav mezi policisty ale dlouhodobým jevem. Loni jich v kraji do ideálního počtu chybělo přes 70. Letos ten rozdíl ještě vzrostl, jelikož jihočeská policie získala od ministerstva vnitra nové tabulkové pozice. "Je rozdíl mezi jednotlivými okresy. Hůře sháníme lidi do příhraničních oblastí Prachaticka a Českokrumlovska. V těchto místech vznikly nové podniky, které nabízí vyšší nástupní plat než policie," uvedl Procházka a dodal, že policisté lákají nové zájemce na náborový příspěvek. Činí 75.000 korun a zaměstnanci ho dostanou po ukončení zkušební lhůty.

 

 

Napsal(a) ČTK | Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Pomáhá měnit názor mladých na lidi s duševním onemocněním

sobota, 9. února 2019, 08:11

Třída maturantů na českobudějovickém Zdravotnickém lyceu má celodenní vzdělávací program na téma duševní zdraví. Studenti...

SOUTĚŽ: Valentýn s erotickými dárečky? Radost bude na obou stranách

pátek, 8. února 2019, 19:11

Valentýn už čeká za dveřmi a vy možná přemýšlíte, čím svou drahou polovičku potěšit… Květiny? Šperk? Dobrá večeře? Jistě, tím nic...

Do Budvaru se vrací „divadelní“ prohlídky

pátek, 8. února 2019, 12:43

Prohlídky provedou návštěvníky pivovarem. Role průvodce se ujmou sládek Antonín Holeček a jeho kolegové a to následující čtyři...

Miss Czech Republic 2019 se stala Denisa Spergerová z Budějovic

pátek, 8. února 2019, 09:58

Korunku pro Miss Czech Republic 2019 ve čtvrtek v Brně získala osmnáctiletá Denisa Spergerová z Českých Budějovic. Zvítězila mezi...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.