Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na konferenci Pivo Beer Ale Forum lidé ochutnali česká i zahraniční piva. Nechyběly ani zajímavé přednášky

středa, 6. února 2019, 19:33

Pivo Beer Ale Forum. Takový název nese světová konference, která se konala v Českých Budějovicích. Milovníci piva na ní mohli vyslechnout rady a tipy světových odbodníků a ochutnat zahraniční pivní styly. Konference se v budějckém Clarionu konala s podporou Budějovického Budvaru.

Konference k výrobě piva se konají po celém světě. Pouze v městech a zemích, kde má vaření piva dlouhou tradici, však nabídnou jedinečné zkušenosti, které určují cestu k úspěchu. I proto se třídenní konference konala kromě Prahy také v Českých Budějovicích.

Úvodního slova se ujal ředitel Budějovického Budvaru Petr Dvořák. „Velice si vážíme toho, že můžeme být partnerem takové akce. Jsme opravdu rádi, že díky vaší práci se do spotřebitelského slovníku vrací konverzace o pivě a o tom, že to není produkt minulosti,“ řekl k hostům. 

Na programu se podílelo několik významných osobností z pivařského světa. Konferenci otevřel Tim Webb z Anglie, který se věnoval zachování pivařského řemesla a éře craft pivovarů. Hned po něm si vzal slovo o Exportu a importu piva z craft pivovarů Rick Kempen. Oba pánové sklidili i díky poutavému přednesu obrovský úspěch.

Před stovkou diváků vystoupili také Frederik Amrhein, Boris Gadzov, Nathan Wisniewski, Jeff Evans nebo  Lorenzo Dabove. Českou republiku zastupovali Jan Šuráň, Aleš Dvořák, Ivan Chramosil, Michal Voldřich, Michal Kuřec a Pavel Borowiec.

Přednášky odpoledne vystřídaly moderované ochutnávky pivních zahraničních stylů, které se formou diskuse konaly u sedmi stolů. Návštěvníci mohli ochutnat jak vzorky čepovaného a lahvového piva ze zahraničních, ale i českých pivovarů.

 
 

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Budějovický Budvar
 


 

Kam dál?

Benešovu vilu v Sezimově Ústí si loni prohlédlo víc lidí

středa, 6. února 2019, 17:32

Vilu Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí na Táborsku si loni prohlédlo rekordních 13 075 návštěvníků. Je to téměř o 10...

Českobudějovičtí strážníci mají nové auto, použijí ho při odchytu...

středa, 6. února 2019, 16:11

Městská policie České Budějovice využívá nový multifunkční služební automobil Volkswagen Transporter. Automobil je primárně určen...

Zemřel režisér Václav Vorlíček, autor Popelky nebo Arabely

středa, 6. února 2019, 13:57

Ve věku 88 let zemřel v úterý večer režisér Václav Vorlíček. Serveru Blesk.cz to řekl autor Zdeněk Zelenka, podle kterého zemřel...

Děti z rudolfovské školy kreslí obrázky pro UNICEF

středa, 6. února 2019, 13:21

Obrázky kreslí žáci prvního a druhého stupně rudolfovské školy, kde je i rodiště první pohlednice UNICEF na světě. Autorkou byla...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ROZHOVOR: Stěžovat si, ale nic nedělat, to je česká povaha. Chceme to změnit, říká iniciátor protestu Rezek proti vedení fotbalu

Je jedním z iniciátorů nedělního protestu v nižší fotbalové soutěži, kdy hráči Opočna a Přepych v I.B třídě na Královehradecku reagovali na neuspokojivou situaci v českém fotbale. Protest vzbudil velké pozdvižení napříč celou republikou. Jenže pochvalná slova a poplácávaní po zádech nestačí. Český fotbal se potápí ke dnu rychleji než Titanic a podle slov trenéra Opočna Tomáše Rejzka je na čase přestat tlachat a začít konat. Cíl? Sesunout z trůnu místo předsedu fotbalového svazu Romana Berbra

Do některých škol v ČR chodí tisíc dětí, do jiných míň než deset

Velikosti škol v Česku jsou velmi rozdílné. Zatímco do těch největších může chodit i víc než tisíc dětí, nejmenší navštěvuje jen několik jednotlivců. Nejvíce žáků, a to 1918, bylo loni ve střední škole v Charbulově ulici v Brně. Naopak jen jediné dítě chodilo do církevní mateřské školy pro mentálně postižené v Praze 4. Větší školy někdy vznikly sloučením původních menších škol a nabízí výuku v několika budovách. Vyplývá to z údajů ministerstva školství.

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka Cestovní kancelář Fischer, napsal dnes server iDNES.cz. Výši transakce neuvedl. Zástupci firem se k obchodu odmítli podle serveru vyjádřit. Spojení špiček českého trhu se zájezdy musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).