Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

HLEDÁME PÁNÍČKA: Cyril, Balů a Damián hledají nový domov

 
pondělí, 4. února 2019, 20:01

V dnešním dílu Hledáme páníčka přinášíme příběhy tří kocourů, kteří čekají na nové pelíšky v budějckých depozitech. Cyril, Balů i Damián si zažili své, najdou konečně šťastný domov?

Cyril

Cyrilek je stále hodně bázlivý ani ne roční kocour. V útulku trpělivě pracují na jeho vymazlení, ale chce to hodně času a trpělivosti. Mazlení se mu líbí a umí moc hezky nahlas příst, ale jen na určitých místech, kde cítí být v bezpečí. Bude dán do adopce pouze do bytových podmínek, do klidné domácnosti a ke zkušeným chovatelům. Ideálně by mohl jít se svou maminkou Anežkou, protože je na ní velmi vázaný. Podmínkou adpoce je kastrace v budoucnu.

Kontakt pro zájemce - 777 148 532 (depozitum Č. Budějovice - Fr. Šrámka)


Balů

Z Balůa se stal moc mazlivý kocourek, na kterém je pokaždé, když se rozvalí na gauči nebo v peřinkách, vidět, jak si nynější život v teple, bezpečí a s nacpaným bříškem ohromně užívá. Jako "kluk z ulice", který musel být neustále ve střehu, se pořád ještě poleká prudkých pohybů a hlasitých zvuků, ale hned se z uleknutí otřepe a v mžiku zas leží na gauči. Zatím se nerad chová, ale mazlení a tulení nemá nikdy dost. Rád spinká v těsné blízkosti u člověka (nebo přímo na něm) a když má pocit, že už jste ho dlouho nepohladili, nacpe se ještě blíž a spustí motůrek a mléčný krok. S ostatními zvířátky v depozitu nemá žádný problém, je kamarádský jak k pejskovi, kterému rád meje ouška, tak ke kočičkám. Nicméně starší kočičky jsou z jeho přemíry energie a touhy si jí vybít kočičími hrátkami v podobě bleskových úprků po bytě, nečekaných výpadů a "šermu" na kočičím stromě poněkud unavené, tak by byl ideální jako parťák k nějakému mladšímu kocourkovi či kočičce. S dostatečným množstvím plyšových myšek, které si po zběsilém ataku rád důležitě nosí v tlamičce sem a tam, by se jistě zabavil i jako jedináček. Kočičí WC používá od začátku na jedničku, rád baští konzervy i granulky a není vybíravý. Balů hledá domov v bytě nebo v domečku se zahrádkou se spaním uvnitř u páníčků, kteří budou trpěliví a dají mu čas se rozkoukat a kteří počítají s tím, že po rozkoukání se promění v kočičího rošťáka plného energie.

Kontakt pro zájemce - 607 100 025 (depozitum Č. Budějovice - Skuherského)


Damián

Damián je osmikilový kříženec britské krátkosrsté kočky v lila zbarvení. Jeho původní majitel nás požádal o zprostředkování adopce, jelikož se o něj z vážných zdravotních důvodů jeho partnerky, a vlastního pracovního vytížení, nemohl dále starat. Podle informací od původního majitele měl být kocour sice svérázným, ale jinak snášenlivým a bezproblémovým miláčkem rodiny. V době předání nebyl Damián kastrovaný. V novém domově byl od prvního dne po přestěhování velice dominantní až agresivní, což se bohužel ani po více jak dvou měsících, během kterých byl i vykastrován, víceméně nezměnilo. Damián nárazově útočí jak na současného majitele, tak i na případné návštěvy. Na ženy reaguje lépe, než na muže. Výše uvedené a další rodinné důvody současného majitele bohužel vedou k tomu, že je kocourek znovu k adopci.
Je to obrovský, nádherný kocour, avšak v případě zájmu o jeho adopci je opravdu nutné, aby se nový majitel obrnil velkou dávkou tolerance a trpělivosti. Jelikož nejsme obeznámeni s jeho skutečnou povahou v původním domově, nedoporučujeme ho na základě informací z aktuálního domova k dětem. Jeho současné chování může jistě vycházet ze stresu prožitého kvůli stěhování, je možné, že bude po delší aklimatizaci skutečně bezproblémový. Bohužel, současná situace v aktuálním domově mu tuto aklimatizaci již příliš neumožňuje.
Původní majitel byl o všech problémech v novém domově informován a požádán o pomoc s novým umístěním kocoura, např. k někomu známému či k rodinnému příslušníkovi. Ačkoliv svou pomoc s hledáním nového domova přislíbil, situaci již, údajně z časových důvodů, dále neřešil.

Kontakt pro zájemce – 777 148 532 (depozitum Č. Budějovice - Fr. Šrámka)

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Kočky ČB | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Táborská nemocnice zakázala kvůli respiračním nemocem návštěvy

pondělí, 4. února 2019, 18:43

Táborská nemocnice zakázala návštěvy pacientů. Důvodem je zvýšený výskyt chřipkových a dalších akutních respiračních onemocnění....

Budvar loni dosáhl rekordních tržeb za pivo, největším tahákem byl...

pondělí, 4. února 2019, 17:50

Pivovaru se loni dařilo nejen v obchodě, kdy tržby za pivo dosáhly historicky rekordní výše 2,569 miliardy Kč, ale Budvar měl...

Jihočeští silničáři už spotřebovali více posypu, než za celou loňskou...

pondělí, 4. února 2019, 13:06

Více posypových materiálů než za celou minulou zimní sezónu spotřebovala Správa a údržba silnic Jihočeského kraje (SÚS JčK) od...

FOTO: Když Jihočeši staví sněhuláky. Fantazii se meze nekladou

pondělí, 4. února 2019, 12:03

Včerejší sněhovou nadílku si určitě neužívali hasiči a energetici, kteří celý den i noc pracovali na odstraňování škod, které...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.