Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

HLEDÁME PÁNÍČKA: Cyril, Balů a Damián hledají nový domov

 
pondělí, 4. února 2019, 20:01

V dnešním dílu Hledáme páníčka přinášíme příběhy tří kocourů, kteří čekají na nové pelíšky v budějckých depozitech. Cyril, Balů i Damián si zažili své, najdou konečně šťastný domov?

Cyril

Cyrilek je stále hodně bázlivý ani ne roční kocour. V útulku trpělivě pracují na jeho vymazlení, ale chce to hodně času a trpělivosti. Mazlení se mu líbí a umí moc hezky nahlas příst, ale jen na určitých místech, kde cítí být v bezpečí. Bude dán do adopce pouze do bytových podmínek, do klidné domácnosti a ke zkušeným chovatelům. Ideálně by mohl jít se svou maminkou Anežkou, protože je na ní velmi vázaný. Podmínkou adpoce je kastrace v budoucnu.

Kontakt pro zájemce - 777 148 532 (depozitum Č. Budějovice - Fr. Šrámka)


Balů

Z Balůa se stal moc mazlivý kocourek, na kterém je pokaždé, když se rozvalí na gauči nebo v peřinkách, vidět, jak si nynější život v teple, bezpečí a s nacpaným bříškem ohromně užívá. Jako "kluk z ulice", který musel být neustále ve střehu, se pořád ještě poleká prudkých pohybů a hlasitých zvuků, ale hned se z uleknutí otřepe a v mžiku zas leží na gauči. Zatím se nerad chová, ale mazlení a tulení nemá nikdy dost. Rád spinká v těsné blízkosti u člověka (nebo přímo na něm) a když má pocit, že už jste ho dlouho nepohladili, nacpe se ještě blíž a spustí motůrek a mléčný krok. S ostatními zvířátky v depozitu nemá žádný problém, je kamarádský jak k pejskovi, kterému rád meje ouška, tak ke kočičkám. Nicméně starší kočičky jsou z jeho přemíry energie a touhy si jí vybít kočičími hrátkami v podobě bleskových úprků po bytě, nečekaných výpadů a "šermu" na kočičím stromě poněkud unavené, tak by byl ideální jako parťák k nějakému mladšímu kocourkovi či kočičce. S dostatečným množstvím plyšových myšek, které si po zběsilém ataku rád důležitě nosí v tlamičce sem a tam, by se jistě zabavil i jako jedináček. Kočičí WC používá od začátku na jedničku, rád baští konzervy i granulky a není vybíravý. Balů hledá domov v bytě nebo v domečku se zahrádkou se spaním uvnitř u páníčků, kteří budou trpěliví a dají mu čas se rozkoukat a kteří počítají s tím, že po rozkoukání se promění v kočičího rošťáka plného energie.

Kontakt pro zájemce - 607 100 025 (depozitum Č. Budějovice - Skuherského)


Damián

Damián je osmikilový kříženec britské krátkosrsté kočky v lila zbarvení. Jeho původní majitel nás požádal o zprostředkování adopce, jelikož se o něj z vážných zdravotních důvodů jeho partnerky, a vlastního pracovního vytížení, nemohl dále starat. Podle informací od původního majitele měl být kocour sice svérázným, ale jinak snášenlivým a bezproblémovým miláčkem rodiny. V době předání nebyl Damián kastrovaný. V novém domově byl od prvního dne po přestěhování velice dominantní až agresivní, což se bohužel ani po více jak dvou měsících, během kterých byl i vykastrován, víceméně nezměnilo. Damián nárazově útočí jak na současného majitele, tak i na případné návštěvy. Na ženy reaguje lépe, než na muže. Výše uvedené a další rodinné důvody současného majitele bohužel vedou k tomu, že je kocourek znovu k adopci.
Je to obrovský, nádherný kocour, avšak v případě zájmu o jeho adopci je opravdu nutné, aby se nový majitel obrnil velkou dávkou tolerance a trpělivosti. Jelikož nejsme obeznámeni s jeho skutečnou povahou v původním domově, nedoporučujeme ho na základě informací z aktuálního domova k dětem. Jeho současné chování může jistě vycházet ze stresu prožitého kvůli stěhování, je možné, že bude po delší aklimatizaci skutečně bezproblémový. Bohužel, současná situace v aktuálním domově mu tuto aklimatizaci již příliš neumožňuje.
Původní majitel byl o všech problémech v novém domově informován a požádán o pomoc s novým umístěním kocoura, např. k někomu známému či k rodinnému příslušníkovi. Ačkoliv svou pomoc s hledáním nového domova přislíbil, situaci již, údajně z časových důvodů, dále neřešil.

Kontakt pro zájemce – 777 148 532 (depozitum Č. Budějovice - Fr. Šrámka)

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Kočky ČB | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Ředitelství silnic a dálnic může dostavět část úseku D3, vyvlastnění...

pondělí, 4. února 2019, 14:19

Ředitelství silnic a dálnic může dostavět padesát metrů dálnice D3 mezi Ševětínem a Borkem. Krajský úřad Jihočeského kraje zamítl...

FOTO: Když Jihočeši staví sněhuláky. Fantazii se meze nekladou

pondělí, 4. února 2019, 12:03

Včerejší sněhovou nadílku si určitě neužívali hasiči a energetici, kteří celý den i noc pracovali na odstraňování škod, které...

Počasí na jihu Čech zaměstnává hasiče i energetiky. Bez proudu je...

neděle, 3. února 2019, 11:57

Zhruba 13 tisíc domácností se dnes dopoledne ocitlo kvůli počasí bez elektřiny. Husté sněžení zaměstnává od rána také hasiče. Ti...

Do začátku března můžeme čekat podprůměrné srážky, převážně sněhové

neděle, 3. února 2019, 08:56

Příští čtyři týdny budou srážky slabě podprůměrné. Převážně má sněžit, v nižších polohách ale může pršet nebo se objeví sníh s...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě

Členství v Severoatlantické alianci, do níž Česká republika vstoupila před 20 lety, zakotvilo zemi na Západě a zajistilo její bezpečnost. Shodují se na tom analytici. Zároveň ale upozorňují, že pokud má Česko dostát svým závazkům v NATO a být platným členem aliance, musí investovat do modernizace armády více, než činilo dosud.

(NE)OBYČEJNÍ: Honza Mihule žije naplno i s cystickou fibrózou, navíc pomáhá ostatním

Když potkáte Honzu na ulici, uvidíte mladého muže, rozeného sympaťáka. Trochu zarostlého, usměvavého, příjemného a se sportovní postavou. Prostě člověk, do kterého byste určitě netipli, že má vzácné onemocnění v podobě cystické fibrózy (CF).

Ekonomickou situaci Česku hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let

Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začalo tuto statistiku zjišťovat. Zhoršilo se ale očekávání ekonomického vývoje v tomto roce. Svou životní úroveň pak považuje za dobrou 53 procent lidí, což je zhruba stejně jako loni na podzim. Vyplývá to z lednového průzkumu CVVM.