Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Táborská nemocnice zakázala kvůli respiračním nemocem návštěvy

 
pondělí, 4. února 2019, 18:43

Táborská nemocnice zakázala návštěvy pacientů. Důvodem je zvýšený výskyt chřipkových a dalších akutních respiračních onemocnění. Zákaz platí od dnešního dne do odvolání. ČTK to řekla hygienička táborské nemocnice Radka Plachá. Jde o druhou nemocnici v kraji, kam návštěvy nesmí. Stejný zákaz platí od pátku také v Českých Budějovicích.

"Momentálně evidujeme především vyšší výskyt akutních respiračních onemocnění. Očekávám ale i nárůst chřipkových onemocnění a zákazem návštěv chceme hlavně ochránit naše pacienty," řekla Plachá.

Tábor patří mezi čtyři okresy Jihočeského kraje, kde hygienici evidují výskyt epidemie chřipkových onemocnění. Stejná situace platí pro Českobudějovicko, Českokrumlovsko a Prachaticko.

Počet pacientů s chřipkovým onemocněním v Jihočeském kraji za polední týden vzrostl o 12,9 procenta. Momentálně připadá 1568 nemocných na 100.000 lidí. Nejzasaženější věkovou kategorií jsou děti do pěti let, kde se vyskytuje 4572 nemocných na 100.000 osob.

 

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Budvar loni dosáhl rekordních tržeb za pivo, největším tahákem byl...

pondělí, 4. února 2019, 17:50

Pivovaru se loni dařilo nejen v obchodě, kdy tržby za pivo dosáhly historicky rekordní výše 2,569 miliardy Kč, ale Budvar měl...

Jihočeští silničáři už spotřebovali více posypu, než za celou loňskou...

pondělí, 4. února 2019, 13:06

Více posypových materiálů než za celou minulou zimní sezónu spotřebovala Správa a údržba silnic Jihočeského kraje (SÚS JčK) od...

FOTO: Když Jihočeši staví sněhuláky. Fantazii se meze nekladou

pondělí, 4. února 2019, 12:03

Včerejší sněhovou nadílku si určitě neužívali hasiči a energetici, kteří celý den i noc pracovali na odstraňování škod, které...

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka:...

pondělí, 4. února 2019, 07:14

V dnešním díle jsme opustili České Budějovice. Neodjeli jsme ale daleko, jen do Poříčí, které je v současné době částí Boršova....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.