Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Počasí na jihu Čech zaměstnává hasiče i energetiky. Bez proudu je zhruba 13 tisíc domácností

 
neděle, 3. února 2019, 11:57

Zhruba 13 tisíc domácností se dnes dopoledne ocitlo kvůli počasí bez elektřiny. Husté sněžení zaměstnává od rána také hasiče. Ti vyjížděli k více než stovce popadaných stromů. Jihočeské silnice se naštěstí zatím obešly bez nehod.

Už v šest hodin ráno začaly jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů likvidovat následky hustého sněžení. „Hasiči likvidují hlavně popadané stromy. Kolem desáté hodiny jsme měli hlášeno více než sto případů. Reálně jich ale bude mnohem víc, během jednoho zásahu každá jednotka odklidí těch stromů víc,“ uvedla dnes dopoledne mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Více než tří desítky událostí evidují hasiči na Písecku, stejný počet na Strakonicku a o něco méně na Prachaticku, kde popadaly stromy i na osobní auta. Naštěstí nejsou hlášená žádná zranění.

Počasí v jižních Čechách způsobilo problémy i s dodávkami elektřiny. Ve většině případů láme těžký mokrý sníh stromy, které padají do vedení. „Největší problémy jsou na Prachaticku a Strakonicku, kde se bez dodávek elektřiny ocitlo zhruba 13 tisíc domácností. Některé poruchy se již podařilo lokalizovat a naši pohotovostní technici již pracují na jejich odstranění přímo v terénu,“ uvedla mluvčí E.ONu Martina Slavíková.

Situaci v jižních Čechách ale stále komplikuje husté sněžení. 

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto E.ON
 


 

Kam dál?

Do začátku března můžeme čekat podprůměrné srážky, převážně sněhové

neděle, 3. února 2019, 08:56

Příští čtyři týdny budou srážky slabě podprůměrné. Převážně má sněžit, v nižších polohách ale může pršet nebo se objeví sníh s...

S aplikací EPP Nadace ČEZ nasbírali Češi už 78 milionů korun a...

sobota, 2. února 2019, 17:08

Sportovat a přitom pomáhat. Takové spojení nabízí mobilní aplikace Nadace ČEZ EPP – Pomáhej pohybem. Od jejího vzniku v květnu...

V neděli v Čechách hustě nasněží. Na Šumavě může napadnou až 25...

sobota, 2. února 2019, 15:34

V neděli má v Čechách silně sněžit, napadne až 20 centimetrů sněhu, na Šumavě ještě o pět centimetrů víc. Ve východní polovině...

Řidiči pozor! Loňské dálniční známky už neplatí, za jejich neodlepení...

sobota, 2. února 2019, 12:54

Dálniční známky na rok 2018 přestaly platit s posledním lednovým dnem. Ode 1. února tak řidiči jedoucí po dálnicích musí mít...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje CK Fischer

Německá skupina Rewe, majitel Exim Tours, kupuje od skupiny KKCG českého miliardáře Karla Komárka Cestovní kancelář Fischer, napsal dnes server iDNES.cz. Výši transakce neuvedl. Zástupci firem se k obchodu odmítli podle serveru vyjádřit. Spojení špiček českého trhu se zájezdy musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.