Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

S aplikací EPP Nadace ČEZ nasbírali Češi už 78 milionů korun a doběhli šestadvacetkrát na Měsíc a zpět

 
sobota, 2. února 2019, 17:08

Sportovat a přitom pomáhat. Takové spojení nabízí mobilní aplikace Nadace ČEZ EPP – Pomáhej pohybem. Od jejího vzniku v květnu 2015 si ji nainstalovalo již 400 tisíc lidí a jejím prostřednictvím podpořili 1060 dobročinných projektů za celkem 78 milionů korun.

Aktuálně mohou uživatelé pomoci získat stotisícový příspěvek od Nadace ČEZ například prachatickému Hospici sv. Jana N. Neumanna. 

Uživatelé „EPPky“ strávili pohybem doposud 4 043 438 hodin a spálili při tom 2 026 441 035 kilokalorií. Chůzí, během, na kole, ale třeba i na běžkách, na skateboardu nebo na kajaku překonali trasu dlouhou 20 251 367 kilometrů, což odpovídá vzdálenosti 26krát ze Země na Měsíc a zpět.

Jen za rok 2018 to přitom bylo 7,4 miliony kilometrů – tedy jako téměř třikrát kolem celé České republiky po jejích hranicích. Finanční prostředky přepočtené z vysportovaných bodů v aplikaci vyplácí neziskovým organizacím Nadace ČEZ.

 „Mám radost z každého projektu napříč republikou, který jsme společně s uživateli EPPky pomohli realizovat. Jejich energie vložená do sta tisíců hodin pohybu dokázala pomoci stovkám jednotlivců, skupin či organizací. Do aplikace nasazujeme projekty zaměřené na pomoc různě znevýhodněným či handicapovaným spoluobčanům, podporu místních komunit  a též projekty, které významně přispívají k ochraně životního prostředí,“ říká Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.


V minulosti získal díky aplikaci EPP přes 80 tisíc korun osmiletý Honzík Šána z Jindřichova Hradce.

Zapnout aplikaci EPP a sbírat body pro neziskové projekty si uživatelé mohou u 26 různých pohybových aktivit. Nejčastěji volí chůzi (44 %), běh (22 %) či cyklistiku (21 %), ale vyberou si i milovníci sportů týmových (fotbal, hokej), zimních (běžky, lyžování, skialpinismus, sněžnice), vodních (kajak, paddleboard) či indoorových (tanec, aerobik, posilování).

EPPka nezapomíná ani na maminky (chůze s kočárkem) či na handicapované sportovce (handbike, invalidní vozík). Ambasadorem projektu EPP je ostatně od  začátku šestinásobný paralympijský šampion v cyklistice a mistr světa Jiří Ježek.

V letošním roce zahájila roční spolupráci s EPPkou také tenistka Barbora Strýcová. A v minulosti s ní trénovali a závodili například hokejista Jaromír Jágr, handicapovaný lyžař a paralympik Pavel Bambousek, horolozec Milan Jaroš, olympijská vítězka Kateřina Neumannová, motocyklista a účastník rallye Dakar Lukáš Kvapil, volejbalisté VK ČEZ Karlovarsko a další.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

V neděli v Čechách hustě nasněží. Na Šumavě může napadnou až 25...

sobota, 2. února 2019, 15:34

V neděli má v Čechách silně sněžit, napadne až 20 centimetrů sněhu, na Šumavě ještě o pět centimetrů víc. Ve východní polovině...

Řidiči pozor! Loňské dálniční známky už neplatí, za jejich neodlepení...

sobota, 2. února 2019, 12:54

Dálniční známky na rok 2018 přestaly platit s posledním lednovým dnem. Ode 1. února tak řidiči jedoucí po dálnicích musí mít...

Polské maso z nemocných krav se dostalo i do České republiky

sobota, 2. února 2019, 07:49

Maso z problematických polských jatek, kde se porážely nemocné krávy, se dostalo i do Česka. Podle ministra zemědělství Miroslava...

Jihočeský kraj stojí na pokraji chřipkové epidemie

pátek, 1. února 2019, 17:13

Výskyt infekcí oproti minulému týdnu opět stoupl a to na 1568 případů na sto tisíc obyvatel. Nejhorší situace je na v Českém...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.