Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Magistrát loni řešil 9362 přestupků, nejvíc v dopravě

 
čtvrtek, 24. ledna 2019, 10:32

Přestupky řešil Správní odbor i ve veřejné správě a ve veřejném pořádku. Nesprávné parkování je pak jednoznačně na prvním místě. Otázkou ale je, jestli je na vině nezodpovědnost českobudějovických řidičů nebo problém s parkováním ve městě.

„V dopravních přestupcích drží prvenství nesprávné parkování, kterým se provinilo skoro čtyři tisíce řidičů, dále  jízda pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek, a to ve 324 případech a překroční nejvyšší povolené rychlosti, což se stalo 301 řidičům,“ říká vedoucí správního odboru Jan Kostík.

Na úseku veřejné správy 3067 přestupků a z toho:

  • na úseku občanského soužití - 1110
  • na úseku majetku - 471
  • na úseku veřejného pořádku - 845

Na úseku dopravy 6295 přestupků a z toho:

  •  jízda pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek - 324
  •  odmítnutí vyšetření ke zjištění požití alkoholu nebo jiných návykových látek - 100
  • překročení nejvyšší dovolené rychlosti - 301
  • řízení vozidla bez platného řidičského oprávnění - 125
  • jízda na červenou - 41
  • nesprávné parkování - 3922
  • na úseku pojištění odpovědnosti - 151

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Českokrumlovská městská policie po šesti letech vyměnila služební vozy

čtvrtek, 24. ledna 2019, 07:00

V novém vozovém parku přibyly dva hybridní vozy. Důvodem obnovy byla hlavně nízká spotřeba, která je poloviční než u předchozích...

V okolí písecké nemocnice začínají stavební práce

středa, 23. ledna 2019, 14:45

Rekonstrukce, na které se podílejí město Písek, Jihočeský kraj a písecká nemocnice, byla včera slavnostně zahájena. Kromě nové...

O místo jihočeského předsedy ČSSD se budou ucházet tři kandidáti

středa, 23. ledna 2019, 13:30

O místo jihočeského krajského předsedy ČSSD se budou na sobotní regionální konferenci strany ucházet tři kandidáti. Nominaci...

Českobudějovická charita získala v Tříkrálové sbírce 7,5 milionu korun

středa, 23. ledna 2019, 11:00

Výsledky Tříkrálové sbírky v českobudějovické diecézi jsou sečteny. Jako vůbec první ze všech diecézí v republice zná...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku Mette Frederiksenovou neoslovila jeho nabídka ohledně koupě Grónska. Informovala o tom agentura Reuters. Dánští politici na odřeknutí návštěvy reagují s údivem. Zprávu o tom, že Trump uvažuje o koupi autonomního území Dánska a největšího ostrova na světě se zhruba 56 tisíc obyvatel, zveřejnil minulý týden americký list The Wall Street Journal.