Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V okolí písecké nemocnice začínají stavební práce

 
středa, 23. ledna 2019, 14:45

Rekonstrukce, na které se podílejí město Písek, Jihočeský kraj a písecká nemocnice, byla včera slavnostně zahájena. Kromě nové cesty pro pěší nebo nových autobusových zastávek se okolí nemocnice zazelená.

Cílem projektu, který nese název Stavba nových nástupních prostor Nemocnice Písek je, zpevnit parkoviště pro 120 aut nebo instalovat nové veřejné osvětlení. „Jsem velice rád, že se modernizace dočká i toto dosud opomíjené místo, které je mimo jiné zaneseno náletovými dřevinami. Z celkové investice uhradí město zhruba 10 milionů a o zbytek se podělí nemocnice a kraj,“ uvedl první náměstek hejtmanky Josef Knot.

Parkoviště, na kterém se zvedne počet parkovacích míst zhruba o 100, budou moci využívat  jak pacienti nemocnice, tak i místní obyvatelé. Náklady činí zhruba 25 milionů korun bez DPH a s ukončením prací se počítá v říjnu letošního roku.

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Jihočeský kraj
 


 

Kam dál?

O místo jihočeského předsedy ČSSD se budou ucházet tři kandidáti

středa, 23. ledna 2019, 13:30

O místo jihočeského krajského předsedy ČSSD se budou na sobotní regionální konferenci strany ucházet tři kandidáti. Nominaci...

Českobudějovická charita získala v Tříkrálové sbírce 7,5 milionu korun

středa, 23. ledna 2019, 11:00

Výsledky Tříkrálové sbírky v českobudějovické diecézi jsou sečteny. Jako vůbec první ze všech diecézí v republice zná...

FOTO: Největší zlaťák Evropy je hotový, od února ho můžete vidět v...

středa, 23. ledna 2019, 07:30

Česká mincovna dokončila výrobu jedinečné 130 kilové zlaté mince pro Českou národní banku. Její výroba přitom nebyla vůbec...

Nová zonace NP Šumava navrhuje 27 procent bezzásahové plochy

středa, 23. ledna 2019, 06:30

Návrh nového členění šumavského národního parku do zón počítá s ponecháním 27 procent plochy pouze přírodním procesům. Jde o...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Věrnostní program Mastercardu přináší členům unikátní privátní koncert legend Stereo MC‘s

Společnost Mastercard v rámci věrnostního programu Priceless Specials pořádá soutěž o 250 vstupenek na privátní koncert Stereo MC‘s. Šance získat lístky na tuto britskou taneční a hiphopovou legendu budou mít uživatelé karet Mastercard a Maestro registrovaní v programu, kteří odkliknutím speciálního odkazu potvrdí svoji účast v soutěži a provedou alespoň jeden nákup u kteréhokoliv partnerského obchodníka Priceless Specials. Soutěž o vstupenky na Stereo MC´s se koná v období od 20. srpna do 25. září.

Média spekulují o Zaorálkovi jako ministru kultury

Novým ministrem kultury by se podle serverů Seznam Zprávy a Novinky.cz mohl stát někdejší ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD). Nynější předseda sněmovního zahraničního výboru na dotaz, zda by do vlády vstoupil, neodpověděl. Zaorálka vnímá jako dobrého kandidáta poslanec ČSSD Jan Birke, který řekl, že sám nabídku na tuto pozici nedostal.

Trump zrušil cestu do Dánska, protože nechce prodat USA Grónsko

Americký prezident Donald Trump dnes oznámil, že ruší zářijovou cestu do Dánska, neboť premiérku Mette Frederiksenovou neoslovila jeho nabídka ohledně koupě Grónska. Informovala o tom agentura Reuters. Dánští politici na odřeknutí návštěvy reagují s údivem. Zprávu o tom, že Trump uvažuje o koupi autonomního území Dánska a největšího ostrova na světě se zhruba 56 tisíc obyvatel, zveřejnil minulý týden americký list The Wall Street Journal.